4 snadné kroky, jak vyrobit závěsy z prostěradel!

Ahoj moji milí čtenáři, naučili jste se někdy, hjak si doma vyrobit závěsy z povlečení? nebo hledáte levnější alternativu pro vaše závěsy?

Pokud je vaše odpověď na výše uvedené otázky ano, je tento článek určen právě vám. Zde se podíváme na to, jak si můžete vyrobit závěsy z prostěradel. Není to vůbec náročný proces. Nemusíte být profesionál, abyste to dokázali.

Stačí mít základní šicí dovednost a vaše záclona bude hotová během okamžiku. Takže pokud jste připraveni a nadšení se o tom dozvědět, já jsem také připraven. Začněme tedy hned.

Kroky, jak vyrobit závěsy z prostěradel

Krok č. 1: Příprava materiálů

Uhodnete první věc, kterou potřebujeme k výrobě závěsů z prostěradel? Připravujeme všechny naše šicí materiály na proces. Co si myslíte, že budeme potřebovat? Potřebujeme listy. To je hlavní materiál.

Existují různé typy levných a velmi snadno použitelných materiálů, které si můžete koupit na eBay, Amazonu nebo Walmartu nebo dokonce ve vašem místním maloobchodě.

Osobně doporučuji Twin Sheet, mám svůj z eBay. Tyto listy se dodávají v různých velikostech a jsou dlouhé asi 96 metrů. Na závěsy je tedy dostatečně dlouhá.

Kromě prostěradla potřebujeme ještě nůžky, metr, šicí stroj, žehličku a závěsnou tyč na závěs.

Krok č. 2: Měření, stříhání a šití

Dále musíte znát délku vaší záclony a poté ji vystřihnout z prostěradla. List, který používáme na našem obrázku, je asi 96 metrů, možná nebudete potřebovat tak dlouhou délku pro váš závěs.

Takže musíte použít krejčovský metr a změřit délku prostěradla tak, aby odpovídala délce místa, kam chcete závěs umístit. Ujistěte se, že jste změřili okno a dveře a poté toto měření použili při vystřihování závěsu z prostěradla.

Poté, co jste s řezáním hotovi, musíte odříznout okraj hladkého. Tento postup musíte opakovat pro obě strany závěsu. Rozříznutím obou stran získáte prostor, kudy můžete protáhnout tyč při zavěšování závěsu.

Spodní část závěsu (po odstřižení z prostěradla) složte. Pokud to neuděláte, spodní strana záclony bude drsná a to není dobré pro estetiku.

Proto, pokud chcete pěkný závěs, budete muset použít šicí stroj a konec vaší záclony ohnout, aby vypadal dobře. Šití je dnes snadné díky mnoha ručním šicím strojům dostupným na trhu. Abyste mohli šít, nemusíte mít velký stroj.

Krok č. 3: Žehlení

Dále musíte vyžehlit závěs. Většinou je prostěradlo vždy velmi hrubé, a proto není vhodné závěs takto věšet bez žehlení. Nechcete, aby vaše záclona vypadala ošklivě, že? V této fázi si tedy pořiďte dobrou žehličku a vyžehlete svůj nový závěs, aby vypadal dobře a nezmačkaný.

Krok č. 4: Zavěste závěs

Nyní je vaše domácí záclona hotová a musíte ji hned pověsit. Vezměte si závěs na záclony a protáhněte ho otvorem, který jste udělali na rukávech prostěradla. Nyní si tam můžete pověsit svou krásnou záclonu a budete tak ohromeni prostředím a krásou, kterou poskytuje.

Proč jsou záclony vyrobené z prostěradla důležité? 

Záclony jsou obecně důležité z několika důvodů. Dům bez závěsu bude mít pravděpodobně legrační zdání neoblečeného člověka. Výzdoba interiéru a exteriéru je jedním z důvodů, proč většina nových obyvatel v budově nejprve volí závěsy vyrobené z prostěradel před každou jinou nemovitostí.

Může být také použit k oddělení obývacího pokoje od jídelny. Taková, aby bylo možné zabavit návštěvníky v obývacím pokoji, zatímco děti budou podávat jídlo na jídelním stole.

Během horkého počasí lze závěs rozhrnout, aby do místnosti vnikl jemný vánek. V chladném počasí jsou některé prostěradla vyrobeny tak, že zachycují chlad zvenčí a pomáhají stabilizovat teplotu v místnosti.

Kdo by měl mít záclony vyrobené z prostěradel?

Shromáždit tyto materiály a vyrobit závěsy z prostěradla zvládne každý. Někteří lidé se specializují na výrobu těchto listů pro sebe, své blízké a dokonce i komerčně; a vydělávají si na živobytí výrobou těchto závěsů z prostěradel.

Závěr

Ano, doufám, že jsem vás mohl vést, jak vyrobit závěsy z prostěradel. Tyto kroky jsou docela snadné a levné. Budu rád, když to vyzkoušíte a uvidíte výsledek.

Pokud jste v některém z kroků zmatení, můžete své otázky položit do pole pro komentáře. A pokud máte svůj závěs z prostěradel, budu ráda, když se se mnou podělíte o to, jak snadné to bylo projít tímto procesem.

Líbila se vám záclona, ​​kterou potřebujete? Budu čekat na vaše odpovědi.