4 snadné kroky, jak vymalovat strop v koupelně plísní

Vědět, jak natřít strop v koupelně plísní, je skvělý způsob, jak obnovit krásu vašeho sprchového koutu. Před lakováním musíte nejprve zabít plíseň a použít základní nátěr na potřísněné místo.

Malování přes formu nestačí. Nejlepší by bylo podniknout kroky, které zabrání návratu plísní. Pokračujte ve čtení, abyste se naučili kroky, jak správně natřít strop v koupelně plísní.

Kroky, jak vymalovat plesnivý strop v koupelně

Malovat na plíseň, aniž by ji zabilo a nejprve ošetřit místo, je hrozný nápad. Pokud natřete plíseň, houby zůstanou naživu, odštípnou barvu a nakonec se znovu objeví.

Necháte-li plíseň přežít a prosperovat pod vrstvou nátěru, poskytnete jí svobodu růstu, což způsobí nepříznivé zdravotní problémy vaší rodině a dokonce znehodnotí váš domov. Další informace najdete v tomto užitečném článku o tom, jak moc plíseň znehodnocuje domov.

Zde je seznam kroků, které byste měli dodržovat, abyste mohli natřít plesnivou oblast a zabránili návratu houby.

Krok č. 1. Vyčistěte formu

Vyčištění plísně je nezbytné pro přemalování stropu koupelny. Naštěstí se plísní můžete zbavit používáním přípravků pro domácnost.

Můžete si připravit roztok z jednoho dílu bělidla a jednoho dílu vody a nalít ho do rozprašovače. Plesnivou oblast postříkejte roztokem a nechte několik minut působit. Bělidlo má velmi silný zápach, takže při stříkání stropu by bylo nejlepší otevřít okna a dveře.

Bělidlo můžete také nahradit octem nebo boraxem. Nezapomeňte však tyto chemikálie nemíchat dohromady, protože mohou vytvářet toxické výpary, které mohou být při vdechování nebezpečné.

Poté, co necháte roztok usadit na formu, můžete použít kartáč nebo drhnout, abyste dostali co nejvíce houby ven. Možná budete muset tento proces jednou nebo dvakrát zopakovat, abyste plíseň řádně zahubili a odstranili.

Někdy se plíseň může rozšířit do dalších částí vaší koupelny, jako jsou stěny, toaleta nebo sprcha. Abychom vám pomohli zbavit se plísní ve sprše, zde je průvodce dvěma snadnými kroky, jak plíseň ze sprchy z přírodního kamene vyčistit.

Krok č. 2. Natřete potřísněné místo základním nátěrem

Jakmile plíseň zmizí, bylo by nejlepší natřít znečištěnou oblast základním nátěrem. Přetření místa, kde dříve byla plíseň, pomůže barvě lépe držet.

Vrstva základního nátěru může také pomoci zabránit tomu, aby skvrny od plísně pronikly přes čerstvý nátěr. Bez něj budete muset použít několik vrstev barvy, než dosáhnete stejných výsledků.

Naneste vrstvu základního nátěru na obarvený strop a nechte zaschnout. Pomohlo by, kdybyste poté nanesli jednu až dvě další vrstvy základního nátěru, abyste skvrny řádně utěsnili.

Krok č. 3. Malujte oblast

Nyní, když je oblast natřena základním nátěrem, můžete konečně přistoupit k natírání. Pro dobrou a rovnoměrnou malbu by bylo nejlepší přemalovat celý strop, místo abyste vyčlenili plesnivé místo.

Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli používat barvy odolné proti vlhkosti, které umožní vlhkosti odkapávat, místo aby ji absorbovaly do sádrokartonu nebo dřeva. Obvykle mají tyto barvy odolné proti vlhkosti lesklý povrch.

Při výběru barev byste se měli vyhnout barvám vyrobeným pro sklepy a venkovní stěny. Barvy pro vnější použití obvykle obsahují nebezpečné množství chemikálií, které mohou způsobit dýchací potíže.

Krok č. 4. Najděte a opravte důvod růstu plísní

Nyní, když je strop vaší koupelny bez plísní, čistý a čerstvě vymalovaný, je čas, abyste na prvním místě našli příčinu problému s plísněmi. Je důležité si uvědomit, že všechny problémy s plísněmi pramení z problémů s vlhkostí.

S ohledem na to byste si měli dávat pozor na netěsné trubky a střešní krytiny, ze kterých vám kape voda přímo do stropu. Pokud je problémem vaše potrubí nebo střecha, bylo by nejlepší zavolat instalatéra nebo dodavatele, aby to okamžitě vyřešili.

Pozor byste si měli dát i na špatné větrání. Chcete-li snížit vlhkost ve vaší koupelně, bylo by nejlepší použít ventilátor během sprchování a nechat jej otevřený po dobu 15 až 20 minut. Můžete se také rozhodnout použít odvlhčovač uvnitř vaší koupelny.

Kromě toho můžete po sprše otevřít okna a dveře do koupelny, abyste umožnili uniknout vlhkosti, místo abyste namáčeli strop. Omezením množství vody prosakující do stropu a stěn vaší koupelny můžete zabránit budoucímu vývoji plísní.

Závěr

Vědět, jak natřít strop v koupelně plísní, vám pomůže udělat dobrý nátěr a zároveň zabrání návratu plísně. Vyhubením plísní pomocí výrobků pro domácnost, nanesením základního nátěru a přemalováním celého stropu můžete do své koupelny vrátit bezpečí, pohodlí a krásu.

Samotné přemalování samozřejmě nestačí. Abyste předešli případnému budoucímu napadení plísní, měli byste hledat zdroj vlhkosti, která umožnila houbě růst, a opravit ji.