4 snadné kroky, jak opravit texturovaný strop poškozený vodou

Zajímá vás, jak opravit texturovaný strop poškozený vodou ve vašem domě? Ačkoli čas dělá zázraky, může vám také způsobit problémy, pokud jde o poškození různých částí vašeho domova. Dobrá věc je, že jeden z nich můžete ve skutečnosti opravit ve čtyřech jednoduchých krocích.

Stropy s texturou zvýrazňují náladu prostoru a velmi dobře skrývají nedokonalosti. Může však být obtížné je opravit a natřít, protože přitahují více prachu než běžné stropy.

Po poškození bude nahrazení stropů s texturou hodně práce. Přesto si není třeba dělat starosti. Věci budou jednodušší, pokud použijete správné nástroje a řádně se budete řídit pokyny.

Typy stropních textur

Proces opravy závisí na typu textury vašeho stropu. Existuje několik typů textur a zde jsou čtyři z nich:

  • Textura klepání
  • Vrána noha
  • Textura pomerančové kůry
  • Popcorn

Není snadné určit, jaký typ struktury má váš strop, ale malý průzkum se vždy hodí.

Oprava texturovaného stropu poškozeného vodou

Zde jsou pokyny krok za krokem, které vám pomohou opravit texturované stropy poškozené vodou.

Krok č. 1. Namočte štětec na texturu stropu

Než začnete s projektem, musíte nejprve navlhčit kartáč, který použijete. Namočte ji do teplé vody přes noc nebo alespoň na hodinu. Můžete také použít změkčující prostředek ke změkčení štětin, aby kartáč dokonale vytvořil správnou texturu vašeho stropu.

Krok č. 2. Připravte si povrch

Chcete -li připravit strop na opravu, odstraňte přetrvávající texturu stropu a opravte otvory. Můžete použít nůž na tmel, aby se snadno uvolňovaly.

Pro poškození vodou však doporučujeme použít blokátor skvrn. To je nejlepší, aby se zabránilo krvácení ze starého poškození vodou do barvy.

Tip: Abyste lépe skrývali značky políček, nedělejte mezi novým a starým dlouhé rovné čáry. Nepravidelné hrany se snáze skrývají.

Krok č. 3. Nanesení spoje dřeva

Tato technika se může lišit podle typu textury, ke které budete odpovídat, ale zde jsou základní pokyny.

Nejprve smíchejte spárovací hmotu společně s vrtákem a pádlem nebo malířskou tyčinkou nebo velkou lžící s malou porcí. Tím se odstraní bubliny a uvolní se směs. Poté ho zkuste nanést na extra desku nebo náhradní kus sádrokartonu, dokud nedosáhnete správné textury.

Poté naneste směs na poškozenou část stropu pomocí tmelového nože. S texturou si zatím nemusíte lámat hlavu, stačí ji nanést hladce a velkoryse, dokud není vše zakryté. Poté pomocí nástroje pro texturu našlapte texturu zpět na spojovací hmotu.

Krok č. 4. Čas malovat

Před nanesením nějaké barvy musíte spojovací hmotu nechat zaschnout a nastavit přes noc nebo i déle. Pokud neplánujete, aby oprava vypadala příliš jasně, nezapomeňte použít barvu, která odpovídá zbytku stropu. Ještě lépe, pro jistotu přemalujte celý strop.

Výborně! Kdo by si myslel, že škodu lze ve skutečnosti zcela pokrýt. Váš strop nyní vypadá stejně svěže a efektně jako dříve.

Skrytí skvrn ve vašem stropu

V některých případech budete mít takové štěstí, že nebudete muset opravovat skvrny od poškození vodou. Některá poškození, zejména ta, která nezpůsobila pád, formování nebo štěpení, mohou být jen jednoduché vodní skvrny, které můžete jednoduše skrýt.

V takové situaci můžete použít aerosolový tmel, který skryje skvrny a změnu barvy, jako jsou vodní skvrny, kouř a kuchyňské oleje. Jakmile tmel zaschne, natřete stropní barvou.

Jsou stropy s texturou zastaralé?

Ano, stropy s texturou jsou pěkné, ale jsou prakticky zastaralé. Obvykle nejsou instalovány, protože snadno přitahují nečistoty a prach, což z nich činí vysokou údržbu.

Kromě toho může být pro tělo a rozpočet výzvou opravit je, když se poškodí. Stropy s texturou se také obtížně natírají, protože na rozdíl od hladkých stropů mají detailní strukturu.

Vztahuje se pojištění na poškození vodou způsobenou stropem?

Pokud byla škoda postupná, což se běžně stává v průběhu času, pojištění ji nekryje. Pojištění domácnosti kryje škody na vodě a úniky vody pouze v případě, že jsou způsobeny náhodnou nebo náhlou příčinou. Pokud ve vašem domě náhle praskne potrubí a způsobí poškození vody v různých částech domu, nemějte obavy, protože to kryje pojištění.

Závěr

Voda není zrovna nejlepší typ přítele, kterého byste chtěli, aby vaše stropy s texturou měly. Časem může dojít k poškození, jehož řešení je obtížné. Dochází k bodu, kdy byste chtěli zavolat odbornou pomoc a nechat je udělat veškerou práci.

Naučit se opravovat texturovaný strop poškozený vodou není snadný úkol, ale vynaložené úsilí nevyjde nazmar. Ať už jde o jednoduché nebo složité poškození, umění DIY vždy přijde vhod.