4 skvělé způsoby, jak chránit elektroniku před poškozením vodou

Už jste někdy omylem vylili vodu na své gadgety? Zde je návod, jak chránit elektroniku před poškozením vodou.

Někdy jsme nemotorní a dostáváme naše vzácné pomůcky do nebezpečí. V těchto situacích nesmíme ztrácet ani vteřinu a jednat okamžitě.

Vzhledem k riziku povodní a dalších kalamit souvisejících s vodou není důležité chránit sebe a svou rodinu před úrazem. Je také důležité, abyste své cennosti, zejména elektroniku, uchovávali v suchu a chránili.

Jak může voda poškodit vaši elektroniku?

Voda není přítelem elektronických zařízení, ale neznamená to ničení, i když může způsobit různé problémy. Může poškodit vaše zařízení a způsobit chemickou reakci s deskou s obvody a kovem.

Elektronika může často fungovat i při korozi, ale problémy mohou být patrné a časem může dojít k úplnému selhání. Ačkoli je to docela štěstí, je stále nejlepší chránit elektroniku z první ruky a zabránit poškození vodou.

Způsoby ochrany elektroniky před poškozením vodou

Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste zabránili poškození elektroniky vodou:

1. Použijte senzory vlhkosti

Nikdy se nedozvíte, kdy se do vašeho domu nahrne povodeň nebo kdy se přetrhne vodní potrubí, takže je nejlepší být připraven, pokud nežijete v poušti. Instalace snímačů vlhkosti do vašich domácích systémů vás upozorní na nebezpečí, takže můžete svou elektroniku okamžitě uvést do bezpečí.

2. Umístěte elektroniku do vyvýšených oblastí

Vysoká místa jsou vystavena nízkému riziku nejen kvůli povodním, ale také kvůli malým náhodným únikům vody, ke kterým dochází doma. Snažte se udržet elektronická zařízení alespoň několik centimetrů nad zemí.

Mějte na paměti, kam se rozhodnete elektroniku uložit, protože ta určí nebezpečí poškození vodou. Kromě toho, že je budete udržovat vyvýšené, držte od nich vše, co obsahuje vodu.

3. Uchovávejte elektronická zařízení ve vodotěsných obalech

Neexistuje lepší ochrana před vodou, než být vodotěsný. Pokud víte, že umístění vaší elektroniky je náchylné k úniku a rozlití vody, můžete je také vložit do něčeho, co je vodotěsné.

4. Pokud nepoužíváte elektroniku, odpojte ji

Přestože voda může stále poškodit odpojenou elektroniku, bude mnohem menší, než jaká bude, pokud bude zapojena. V případě úniku nebo rozlití vody lze zabránit zkratům a dalším incidentům, pokud zařízení není připojeno k elektřina.

Co když se vaše elektronické zařízení namočí?

Samozřejmě, všemi možnými způsoby byste chtěli zachránit svou elektroniku před poškozením vodou. Zde je návod, jak to udělat:

Krok č. 1. Vytáhněte zařízení z vody co nejdříve.

Krok č. 2. Vyjměte baterii.

Krok č. 3. Pokud můžete, vyjměte SIM a paměťové karty.

Krok č. 4. Odstraňte všechny externí konektory a kryty.

Krok č. 5. Odstraňte další periferní zařízení, odložte stranou a nechte je uschnout na vzduchu.

Krok č. 6. Vyhledejte značky a zjistěte, zda nedošlo k poškození vodou.

Krok č. 7. Nechte zařízení schnout alespoň 48 hodin až několik dní v závislosti na tom, jak dlouho bylo ponořeno, aniž byste se ho pokoušeli zapnout.

To nemusí zaručit, že bude vaše zařízení v bezpečí před poškozením vodou, ale zabrání vzniku dalších škod.

Lze obnovit elektroniku poškozenou vodou?

V případech, kdy bylo zařízení zcela ponořeno do vody, mohl být jeho vnitřní obvod vážně poškozen a nelze jej opravit. Ačkoli můžete poškozené díly vyměnit, náklady na opravu a díly mohou být drahé. Ponořená elektronická zařízení je lepší vyměnit než opravit.

Když však elektronika není zcela ponořena, může být stále funkční. Spravujte však svá očekávání, protože čas od času se mohou vyskytnout problémy.

Opravdu rýže pomáhá při vysychání elektroniky?

Jako staré pravidlo platí, že elektronika, obvykle mobilní telefony, musí být vložena do nádoby s rýží, aby se vysušila, když je namočená ve vodě. Většina z nás to praktikuje s nadějí na záchranu našich zařízení.

Dokud se nezjistí, že ve skutečnosti není účinný a ve skutečnosti může způsobit větší škody. Když vložíte svá mokrá zařízení do balíčku rýže, přinese to do zařízení pouze škrob a prach a vodu z toho opravdu nevyberete.

Závěr

V této moderní době není pochyb o tom, že elektronika (společně s technologií obecně) hraje velkou roli v životě téměř každého. Někteří lidé dokonce věnují svým zařízením tolik péče, že jsou ochotni udělat vše pro jejich ochranu.

Protože byli pro náš život opravdu nápomocní, je správné, že se o ně staráme. Naučit se chránit elektroniku před poškozením vodou je něco, co bychom se měli naučit všichni. Jak říká staré přísloví, prevence bude vždy lepší než léčba.