4 kroky, jak snadno upravit dubový stůl poškozený vodou

Hledali jste informace o „Jak opravit vodou poškozený dubový stůl“? Dlouhé hledání skončilo, protože tento článek vás krok za krokem provede procesem opravy vašeho dubového stolu!

Dub je nejpozoruhodnější dřevo pro významné komponenty, jako jsou jídelní stoly a kuchyňské pracovní povrchy. Je frustrující, pokud se dubový nábytek pošpiní vodou. Zde jsme přišli s nejlepšími řešeními pro povrchovou úpravu nábytku.

Úprava dubového stolu poškozeného vodou

Krok č. 1. Vysušte stůl

Jednou ze slavných metod opravy dřevěného nábytku poškozeného vodou je jeho sušení, než začnete dělat úplně něco jiného. Místo umělého přístupu, jako je vysoušeč vlasů nebo dmychadlo, však můžete vlhkost odpařit tak, že ji necháte alespoň 24 hodin odpočívat na přímém slunci.

Je důležité si uvědomit, že nábytek by měl úplně vyschnout, ale ne příliš rychle, protože dřevo se může rozbít, pokud příliš rychle schne. Chcete -li dosáhnout slušného výsledku, měli byste si udělat čas a být trpěliví, když jej sušíte přirozeně.

Krok č. 2. Opravte potřebné díly

Opravu začněte v případě potřeby po důkladném vysušení nábytku nanesením dalších spojovacích prostředků. Prohlédněte si sekce, které vyžadují dodatečnou podporu a lze je s minimálním úsilím posunout zpět do polohy.

K dispozici jsou hřebíky, šrouby, šrouby, soustruh z pozinkovaného plechu a pozinkované pásy, hmoždinky, držáky trubek, kabelové spony, rámové upevnění a mnoho dalších typů upevnění. Lepší verzi svého opraveného nábytku můžete zajistit instalací více upevňovacích a přemisťovacích dřev, které migrovaly v důsledku pohybu vlhkosti.

Krok č. 3. Použijte brusku

Poté, co nábytek uschne, můžete se rozhodnout jej brousit pásovou bruskou a dokončovací bruskou. Nejlepší bruska na dokončování je ideální, když chcete na konci dosáhnout ultra hladkého povrchu.

Nejvýkonnější pásová bruska provede nejrychlejší přímé broušení, zejména na horní straně stolu vašeho nábytku. Naproti tomu nejlepší dokončovací bruska je ideální, když chcete na konci dosáhnout ultra hladkého povrchu. Možná budete chtít použít oba tyto nástroje k obnovení starodávného dřeva do jeho bývalé slávy pro fantastickou povrchovou úpravu.

Krok č. 4. Naneste polyuretan na mořské bázi

Polyuretan na mořské bázi je vnější povlak lodi, který chrání povrch lodi před vodou a slunečním zářením. Je také skvělý pro použití na vnitřní nábytek, zábradlí, stoly a pulty, kde nechcete mít bílé vodoznaky. Dodává se v odrůdách na bázi oleje i vody a může poskytnout adekvátní ochranu před poškozením dřeva vodou.

K odlupování topů poškozených vodou

Jakýkoli stůl s odlupujícím se povrchem je pravděpodobně dýhovaný. Masivní dřevo nepropouští peeling. Rozděluje se nebo praskne. Pokud byl povrchový nátěr oslabený nebo opotřebovaný, přímé vystavení vodě nebo zkondenzované vlhkosti může způsobit dýhování dřeva na jakémkoli stole, které se může odlupovat nebo deformovat.

Krok č. 1. Povrch stolu ručně obrouste ručním blokem a brusným papírem o zrnitosti 100. Písek pouze rovnoběžně se zrnem. Zbruste všechny volné nitě, které se stočily nebo oddělily od povrchu stolu.

Krok č. 2. K odstranění veškerých nečistot, třísek nebo uvolněných vláken, která se mohla dostat pod dýhu, použijte vzduchový kompresor se vzduchovou tryskou k rozstřiku vzduchu na stůl. Pokud jsou někteří tvrdohlaví a nevyjdou, opatrně je seškrábněte špičkou tmelového nože.

Krok č. 3. Při míchání práškového lepidlového lepidla s vodou postupujte podle pokynů výrobce. Ponořte hrot nože tmelu do lepidla. Nechte lepidlo seškrábnout ze spodní strany všech volných kusů dýhy mokrým nožem na tmel.

Krok č. 4. Chcete -li svázat volný kus, natáhněte na něj proužek krycí pásky a pevně jej přitlačte. Pokud lepidlo odkapává, je to v pořádku.

Krok č. 5. Sundejte všechny pásky. Povrch stolu obrouste ručním blokem a brusným papírem o zrnitosti 100, dokud nebude hladký, jednoduše brousíte rovnoběžně se zrnem. Pomocí vzduchové trysky foukejte vzduch na stůl, abyste odstranili všechny třísky nebo nečistoty.

Krok č. 6. Nůž na tmel ponořte do otevřené plechovky dřevěného těsta. Pomocí lepidla na pryskyřici vyplňte všechny jemné trhliny, malé otvory nebo malé jámy nebo chyby, které jste možná přehlédli.

Ručním blokem a brusným papírem o zrnitosti 100 znovu lehce zbruste stůl. Na ručním bloku jej znovu protřete rovnoběžně se zrnem brusným papírem o zrnitosti 180.

Krok č. 7 . Vzduchovou tryskou stříkejte stůl, dokud nebude čistý a bezprašný. Lak by měl být naplněn tlakovou stříkací pistolí o objemu jednoho kvartálu.

Držte pistoli pod úhlem 30 stupňů 8 palců od povrchu stolu. Stříkejte stůl překrývajícími se pásy laku, dokud nebude rovnoměrně mokrý.

Závěr

Pokud by nábytek poškozený vodou byl vyroben nekvalitně, začaly by náklady na opravu téměř jistě vyšší než původní pořizovací cena. Většina levného nábytku nemůže tolerovat poškození vodou.

Proto je dub na vrcholu seznamu nejlepších dřevěných nábytků. Pokud máte pojištění, nezapomeňte před opravou nábytku uplatnit reklamaci. Doufejme, že jsme vám poskytli všechny potřebné odpovědi na vaši otázku „jak upravit vodní dubový stůl poškozený vodou“.