4 kroky Jak opravit omítnutou stěnu poškozenou vodou vedle vany

Odstranění zasažené omítky je druhým krokem k upevnění omítnuté stěny poškozené vodou vedle vany. Zbytek pokynů si můžete přečíst níže.

Zahrnuli jsme také způsob upevnění sádrokartonu vedle vany. Kromě toho jsme přidali několik tipů, jak zvládnout vlhkost vaší koupelny, takže čtěte až do konce!

Kroky k upevnění sádrové stěny vedle vany

Vidět změnu barvy na sádrových stěnách, zejména u vany, by vás mělo přimět podívat se na poškození vodou ve vašem domě. Když se na to podíváte, doporučuje se také zdokumentovat poškození vodou a podívat se na vaše pojistné krytí, abyste věděli, zda vaše pojištění zaplatí náklady na opravu. Požádejte také svého právníka o radu při nastavení pojistné události.

Zde je článek o řešení sádry s plísní, pokud má vaše sádra plísně a plísně.

Krok č. 1. Odebrat

Po nahlédnutí do poškození vodou – doufejme s pomocí profesionálů – odstraňte poškozenou omítku. Sádru odstraňte až po zaschnutí.

Jakmile řádně zaschne, odstraňte barvu, sádrové nátěry a lať. Odstraňte vše, co bylo ovlivněno vodou.

Krok č. 2. Vyčistit

Po odstranění poškozené oblasti omyjte postižený povrch houbou a čistou vodou. Poté nechte zaschnout.

Krok č. 3. Kabát

Poté, co necháte zaschnout, naneste místo na podklad pomocí rychleschnoucího tmelu. Poté vyplňte mezery na omítkové stěně spárovací hmotou. Utěsněte také oblast poblíž vany.

Pokud se objeví hrboly, nechte zaschnout a obrousit. Poté otřete povrch dolů, abyste odstranili prach.

Naneste druhou vrstvu, vyplňte hluboké a poškozené části a nechte ji na okrajích světlou. Odstraňte přebytečné bahno a nechte zaschnout. Nakonec jej obrouste a setřete prach.

Krok č. 4. Malovat

Po broušení povrch natřete základním nátěrem, aby byl připraven k malování. Použijte nátěr na bázi rozpouštědla a nechte zaschnout. Poté dokončete projekt barvou.

Oprava sádrokartonu poškozeného vodou vedle vany

Koupelna je místnost plná vlhkosti. Pokud nemáte opatření k zabránění nadměrné vlhkosti, budete se muset vypořádat s problémy s poškozením vodou. Protože sádrokarton je také běžným materiálem pro stěny vašeho domova, zahrnuli jsme také způsob, jak opravit vanu poškozenou vodou vedle vany.

Krok č. 1. Připravte si materiály

Budete potřebovat následující věci: kladivo, měřicí páska, páčidlo, hledáček čepů, nůž, tužka, tesařské náměstí a vodováha. Budete také potřebovat obložení, pokosovou pilu, povrchovou úpravu, pistoli na nehty, dokončovací hřebíky, vrtačku, sádrokarton, šrouby do sádrokartonu, sádrokartonovou pásku, sádrokartonové bahno, sádrokartonovou pánev, brusný list na sádrokarton a nůž na lepení sádrokartonu.

Krok č. 2. Odebrat

Pokud měníte sádrokarton na vodovodní stěně, musíte odstranit instalatérské armatury. Poté pomocí sekery nebo kladiva na sádrokarton vytvořte do poškozené sádrokartonu díru. Ujistěte se, že je dostatečně velký, aby se vám vešel do ruky v rukavici a uchopil sádrokarton.

Krok č. 3. Střih

Poškozeným sádrokartonem ořízněte žiletku. Nejprve je odstřihněte ze svislých rohů, pak z vodorovných rohů.

Roztrhněte rohovou pásku, abyste odstranili zasaženou sádrokartonovou desku, aniž byste ovlivnili ostatní části stěn nebo stropu. Poté uchopte poškozenou desku a vytáhněte ji z rámu zdi.

Krok č. 4. Odebrat a zkontrolovat

Pokud na rámu zůstávají upevňovací prvky, odstraňte je šroubovákem nebo stahovákem hřebíků. Poté se podívejte na konstrukci a izolaci, abyste zjistili, zda nejsou poškozeny vodou.

Zde je článek o známkách poškození vodou na izolaci. Před instalací nové sádrokartonové desky zajistěte, aby byla odstraněna hlavní příčina poškození vodou.

Krok č. 5. Změřte a označte

Změřte dva konce svislých rohů, kde byla dotčená sádrokartonová deska, a poté odpovídajícím způsobem označte nový list sádrokartonu. Poté seřízněte sádrokartonový nůž na přední straně.

Sklopte list sádrokartonu a rozřízněte jej. Pak si pamatujte „V“ vytvořené ze záhybu a prořízněte zadní část.

Krok č. 6. Umístěte a upevněte

Umístěte sádrokartonový list na zeď a mezi povrchem vany a prostěradlem ponechte asi ⅛ palcovou mezeru. Utesněte tuto oblast.

Poté list upevněte šrouby do sádrokartonu s 6palcovými intervaly na obvodu. Poté zajistěte v 9palcových intervalech na povrchu listu sádrokartonu. K dokončení sádrokartonu použijte pásku ze skelných vláken.

Jak zvládnout vlhkost v koupelně

Uchránit koupelnu před vlhkostí není tak náročné. Nezapomeňte jej dobře větrat otevřením dveří a otevřenými okny.

Můžete si také dát kratší sprchy, které vám pomohou ušetřit peníze za účty za vodu a snížit vlhkost vaší koupelny. Menší spotřeba vody může také chránit životní prostředí!

Závěr

Poškození vodou je v koupelnách přiměřeně typické. Nemusí však dosáhnout bodu, kdy jsou vaše struktury nezachránitelné. Kromě toho, že víme, jak opravit vodou poškozenou omítku vedle vany, doufáme, že jste se také naučili tipy, jak zajistit, aby vaše koupelna netrpěla příliš velkým poškozením vodou.