4 kroky, jak odstranit plíseň z plastového venkovního nábytku

Plísním se může dařit všude, kde je vlhkost a vlhkost; naučit se, jak odstranit plíseň z plastového venkovního nábytku, by se tedy mohlo hodit. Tato příručka vám pomůže naučit se, jak to udělat co nejúčinnějším způsobem.

Základy plísní

Nejprve se musíte naučit, jak odlišit plíseň od jiných forem skvrn. Kdo ví, možná plýtváte čisticím prostředkem na něco, co pouze připomíná plíseň.

Plísně jsou samozřejmě snadno popsatelné svým tvarem, ale často se liší barvou a toxicitou. Pokud chcete být dobře vybaveni základy plísní, můžete si přečíst tento článek o identifikaci plísní.

Pokud se obáváte, že budete v kontaktu s toxickými plísněmi, zejména s těmi černými, můžete si přečíst tento článek o tom, jak snadno identifikovat černou plíseň. Díky tomu můžete snadno předejít jakémukoli nejhoršímu scénáři.

Když už mluvíme o neobvyklých situacích, musíte vždy přijmout bezpečnostní opatření při zacházení s plísněmi – ať už jsou označeny jako toxické nebo ne. Jakýkoli typ plísní má schopnost způsobit dýchací potíže nebo vyvolat alergické reakce, zejména pokud máte vy nebo někdo ve vaší domácnosti narušený imunitní systém.

Oblečte se do ochranného vybavení, jako jsou rukavice, brýle a masky N-95 nebo respirátory P-100. Pokud si myslíte, že nejste schopni zvládnout velké množství plísní, přenechte tento úkol specialistovi na sanaci plísní.

Pokud s odstraňováním plísní začínáte, tento článek poskytuje návod, co potřebujete vědět, než si najmete odborníka na sanaci plísní. Tímto způsobem se můžete vyhnout utrácení peněz za neefektivní odstraňování plísní.

Odstranění plísní z plastového venkovního nábytku

Pro následující kroky budete potřebovat mýdlo nebo čisticí prostředek, který neobsahuje čpavek. Měli byste také zřejmě připravit vodu na zředění čisticího roztoku. Vzhledem k tomu, že chlorové bělidlo je známé svou houževnatostí při odstraňování odolných skvrn, měli byste si ho také připravit dostatečné množství.

Mezi další věci, které budete potřebovat, patří kbelík nebo stříkací láhev, houba, starý hadřík a kartáč. Možná budete potřebovat také gumové rukavice, i když to závisí pouze na vašem stylu čištění.

Krok č. 1. Zbavte se viditelné plísně

Začněte umytím plastového nábytku, abyste odstranili plísně, které jsou viditelné na první pohled. Použijte mýdlo nebo čisticí prostředek bez amoniaku. Je to proto, že v dalším kroku použijete bělidlo a smíchání těchto dvou chemikálií může vést k jakémukoli nežádoucímu incidentu.

Krok č. 2. Použijte řešení

Naplňte svůj kbelík plným galonem vody smíchaným s půl šálkem chlorového bělidla. Pokud se potýkáte s větším množstvím plísní, pak použijte plný kelímek chlorového bělidla. Pokud chcete použít lahvičku s rozprašovačem, smíchejte pomocí malého kelímku deset dílů vody s jedním dílem bělidla.

Pro navlhčení plastového nábytku namočte hadr na směs. Můžete se také rozhodnout aplikovat několik sprejů na postiženou oblast. Při provádění tohoto úkolu se ujistěte, že máte rukavice.

Po dokončení nechte roztok 15-30 minut působit, aby pronikl. Pokud je plíseň příliš tvrdohlavá na odstranění, můžete během čekání znovu aplikovat bělicí roztok.

Krok č. 3. Vydrhněte a opláchněte

Jakmile časovač skončí, pořiďte si kartáč s tvrdými štětinami a vydrhněte místo napadené plísní. Dělejte to energicky, dokud forma zcela nezmizí. Tento krok je nezbytný, protože jakákoli přetrvávající plíseň může vést k další znovu rostoucí kolonii.

Plastový nábytek poté opláchněte čistou vodou, abyste se zbavili zbytků roztoku. Nábytek můžete také umýt mýdlem bez amoniaku nebo saponátem, aby se zamořené místo dokonale vyčistilo.

Krok č. 4. Úplně jej osušte

Samozřejmě po každém opláchnutí přichází část sušení. To by mělo být provedeno v oblasti s přístupem přímého slunečního světla, aby mohl nábytek zcela vyschnout. Měli byste zkontrolovat, zda v něm nezůstala nějaká přetrvávající vlhkost, protože by to mohla být šance znovu se rozmnožit pro plísně.

Další alternativní metody

Můžete se také rozhodnout, že místo napadené plísní seškrábete ostrou žiletkou. Při používání však musíte být opatrní, protože by mohlo dojít k poškození plastového nábytku.

Tato metoda je nesporně jednodušší než výše zmíněná. Aby to pro vás bylo pohodlnější, můžete použít malé vystavení slunečnímu záření, abyste uvolnili spory plísní a usnadnili jejich seškrábání.

Pokud váháte s použitím bělidla kvůli možnosti, že byste se mohli nadýchat výparů, můžete ho nahradit octem. Jedná se o bezpečnější a přirozenější alternativu, která je při odstraňování odolných skvrn od plísní stejně účinná jako bělidlo. Nelze jej však zcela považovat za dezinfekční prostředek.

Závěr

Aby naše domovy byly reprezentativnější, je důležité naučit se odstraňovat plísně z plastového venkovního nábytku. Nečekejte, až vyrostou další kolonie plísní, a udělejte tento průvodce tak užitečným, jak by měl být!