4 jedinečné tipy, jak vyrobit korálkové závěsy

Jedna fantastická věc na korálkových závěsech je umělecká krása, kterou dodává vašim bytům nebo domovům. Korálkové závěsy znamenají vystřižení korálků a vložení korálků do provázku, který přivážete na záclonovou tyč.

Před výrobou korálkového závěsu se ujistěte, že vaše záclonová tyč a provázky jsou pevné – protože korálkové závěsy mohou při zavěšení ztěžknout.

Korálkové závěsy jsou drahé na nákup, ale jejich výroba je velmi snadná. Níže je diskutovaný postup krok za krokem, jak vyrobit závěsy z korálků; ujistěte se, že jste dočetli až do konce, abyste pochopili jednoduchý přístup, který je součástí celého procesu.

Snadné kroky k výrobě korálkových závěsů

Abyste získali představu o tom, kolik korálků potřebujete pro váš projekt, poznamenejte si následující

  • Změřte rozměr otvoru (dveře/okna), kam budete závěs zavěšovat, s vědomím, jak velký nebo rozsáhlý musí být váš korálkový závěs.
  • Pořiďte si měřicí pásku pro měření.
  • Pořiďte si pevný provázek, který použijete při vázání korálků
  • Pořiďte si pevnou tyč – nejlépe dřevěnou, protože korálkový závěs může při zavěšení ztěžknout.
  • Kupte si korálek v různých velikostech, tvarech a barvách, abyste do svého bytu přidali uměleckou krásu.

Můžete si vybrat z jakých materiálů korálek je a překvapivě získat typ na míru.

Krok č. 1: Změřte okno/dveře, které plánujete nasadit závěs

Tento krok zahrnuje měření délky okna. Pomocí měřicí pásky změřte dvě délky okna nebo dveří. Měření je nezbytné, abyste získali představu o počtu kuliček, které použijete.

Přidejte asi 6-12 palců k délce, kterou jste naměřili. Důvodem je protažení tyče za okno nebo dveře.

Pokud chcete, aby váš korálkový závěs byl uvnitř okna/dveří, měřte v rámci okenních rámů (uvnitř rámu okna), shora dolů a od pravého konce k levému konci.

Ujistěte se, že nepřidáváte žádné další měření, protože je v rámech okna/dveří.

Krok č. 2: Vyřízněte dřevěnou tyč s velkým průměrem podle provedeného měření

Vždy se doporučuje použití masivního a odolného dřeva – jako je dub. Protože tyto korálkové závěsy po navázání na provázek ztěžknou, nepoužívejte napínací tyče, protože nebudou dostatečně pevné.

Poznámka; dřevěnou tyč si můžete opatřit sami pilou; ještě lépe, vejděte do obchodu s nábytkem a nakupte. Pokud máte kovovou tyč, která dokáže udržet tento korálkový závěs, využijte ji.

 Krok č. 3: Přivažte háčky k dřevěné tyči

V tomto procesu připojte háček k tyči vyvrtáním otvorů do dřevěné tyče, aby byly háčky pevně připevněny k dřevěné tyči. Abyste věděli, kolik háčků se v tomto článku použije, jak vyrobit korálkové závěsy, bude záležet na tom, jak široké máte okno nebo dveře.

Čím větší jsou rámy vašeho okna, tím více háčků budete potřebovat. Pokud namontujete korálkový závěs dovnitř okna/dveře, vyvrtejte otvory do samotného rámu.

Krok č. 4: Získejte nějaké korálky a vložte je do provázku

Po dokončení tohoto kroku je dokončen proces „jak vyrobit korálkové závěsy“. Vezměte získané korálky a vložte je do provázku jeden po druhém.

Po vložení konkrétního korálku do šňůrky zavažte špičku šňůrky tak, aby se na hlavě korálku vytvořila hrudka. Uděláte to, abyste se vyhnuli nerovnoměrnému uspořádání korálků v provázku.

Tento postup opakujte, dokud se nedostanete na vrchol provázku, takže po zavěšení získáte požadovanou délku od vrcholu položené dřevěné tyče směrem k zemi. Všimněte si, že pokud používáte barevný provázek, zvažte použití čirých korálků pro vynikající efekt.

Po navázání korálků na požadovaný počet provázků, který bude stačit, přivažte špičkou provázku na dřevěnou tyč nad rámem okna/dveří a povolte. Právě jste se naučili snadné a jednoduché způsoby výroby korálkových závěsů a zde jsou pro vás další klíčová slova.

Jak mohu vyrobit korálkové závěsy?

Výše uvedené kroky, jak vyrobit korálkové závěsy, dokonale odpovídají na tuto otázku. Je snadné to udělat, pokud rozumíte procesům ve výše uvedených krocích.

Kolik korálků mohu použít?

Je požadováno minimálně 267 nabídek. Obecně platí, že počet použitých korálků závisí na délce a velikosti vašeho okna/dveře.

Jsou korálkové závěsy starý styl?

Možná si myslíte, že korálkové závěsy jsou staromódní, ale jednoduchá odpověď je ne!. Protože korálkové závěsy zde hrají významnou uměleckou roli tím, že zkrášlují prostředí. Většina restaurací, obchodů používá korálkové závěsy a co to znamená? vyhledávaný závěsový styl.

Jaké typy tyčí se používají pro korálkové závěsy?

Typ tyčí používaných pro korálkové závěsy jsou pevné a robustní tyče, které drží těžké korálky. Nejčastěji se používají tyče – kovové nebo dřevěné.

Závěr

Kroky, jak vyrobit korálkové závěsy, byly obsáhle vysvětleny a jasné pochopení těchto kroků vás naučí, jak vyrobit korálkové závěsy sami.