3 snadné způsoby, jak odstranit plíseň z těsnění chladničky

Odstraňování plísní na těsnění může být docela alarmující a problematické. Můžete začít tím, že budete vědět, jak odstranit plíseň z těsnění ledničky, aby bylo možné tuto práci zvládnout.

Čištění lednice se netýká pouze těch, které jsou snadno viditelné; kontrola těsnění je také nutností, protože už by se mohlo hromadit plíseň. Pokud na těchto nenápadných místech zahlédnete růst plísně, okamžitě začněte.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více a dozvěděli se více o plísni a o tom, jaké metody použít k čištění plísní z těsnění chladničky.

Co je plíseň?

Cleanipedia definovala plíseň jako typ plísně, která je kategorií zahrnující malý druh hub. Obvykle se jedná o tenký poprašek černého, ​​šedého nebo bílého porostu na látce, čalounění, stěnách a mnoha dalších.

Z hlediska zdravotních rizik jsou plísně mírnější než plísně a hned tak neublíží vašemu zdraví ani vašim věcem. Pokud mu však dáte dostatek času na růst, nepochybně to ovlivní vaše zdraví, zanechá na vašich předmětech skvrny a uvolní nepříjemný zápach.

Když mluvíme o vůni, plíseň má zatuchlý a zemitý zápach, trochu jako rozkládající se dřevo nebo špinavé mokré ponožky. Pro další srovnání navštivte tento článek o tom, jak voní domácí plíseň.

Co způsobuje plíseň?

Příčinou růstu plísní může být mnoho faktorů. Některé z nich byly následující:

  • Příliš mnoho vody ve vzduchu nebo nadměrná produkce vlhkosti.
  • Temné oblasti jsou náchylnější k růstu plísní.
  • Necirkuluje dostatek čerstvého vzduchu.
  • Písni se daří více v oblastech s nízkou teplotou.
  • Nahromaděný prach, úlomky, špína a mastnota jsou potravou pro plíseň, která podporuje její růst.
  • V tomto článku se dozvíte více o běžných příčinách plísní ve vaší domácnosti.

    Čištění plísní z těsnění chladničky

    Nyní je čas skutečně pokračovat v tom, jak odstranit plíseň z těsnění vaší chladničky. Nikdo by nechtěl, aby jeho lednička byla napadena plísní, takže zde jsou některé z metod, které můžete použít:

    Metoda č. 1. Chlorové bělidlo

    Odpojte chladničku, ujistěte se, že je vypnutá, a poté ji nechte otevřenou. Začněte v misce míchat jednu porci chlorového bělidla a další porci teplé vody.

    Použijte zubní kartáček, ponořte jej do roztoku a poté vydrhněte těsnění. Jemně zatáhněte za těsnění, abyste dosáhli mezi záhyby, a ujistěte se, že je plíseň odstraněna.

    Po odstranění plísně připravte čistou vodu a ponořte do ní čistý hadřík. Pomocí hadříku setřete roztok bělidla, který jste použili k odstranění plísní, proveďte to několikrát, abyste se ujistili, že bělidlo zmizelo.

    Nakonec by bylo nejlepší mít další čistý, suchý hadřík na vysušení těsnění.

    Metoda č. 2. Peroxid vodíku

    Začněte tím, jak byste obvykle čistili lednici, ujistěte se, že jste odstranili nečistoty a špínu. Poté naplňte lahvičku s rozprašovačem nezředěným peroxidem vodíku.

    Nastříkejte na těsnění a ujistěte se, že vnější i vnitřní strana jsou zcela pokryty. Nechte pár minut odležet.

    Roztok otřete čistým suchým hadříkem. V případě potřeby proces zopakujte.

    Nakonec pokračujte tak, jak obvykle čistíte ledničku, abyste důkladně vyčistili zbytky roztoku.

    Pokud chcete odstranit některé skvrny, můžete pokračovat tímto způsobem:

    Metoda č. 3. WD-40

    Můžete začít s čištěním co největšího množství nečistot, špíny a plísní pomocí výše uvedených metod nebo svým způsobem.

    Aplikujte WD-40 přímo na viditelné skvrny a nechte jej několik minut nasáknout. Poté roztok setřete čistým suchým hadříkem.

    Pokud skvrny nebyly odstraněny, postup opakujte. Poté, co skvrny zmizí, pokračujte způsobem, který obvykle čistíte; slouží k vyčištění zbytků WD-40.

    Pokud jste zvědaví, v tomto článku se také můžete dozvědět, co způsobuje plísně v lednici.

    Zabraňte vzniku plísní na chladničce

    Čištění plísní není vždy dostatečné, aby se zabránilo jejich návratu; budete muset provést několik dalších akcí, abyste tomu zabránili. Nemělo by to však být tak těžké.

    Podívejte se na následující rady, abyste měli představu, co dělat:

  • Hloubkové čištění provádějte každé 3–4 měsíce. Lze to provést vypnutím stroje, vyjmutím všech potravin uvnitř, vyčištěním každé police a zásuvky zvlášť a důkladným umytím každého koutu a skuliny.
  • Po vyčištění můžete použít ocet, abyste zabránili plísním.
  • Pravidelně kontrolujte a sledujte každý kout lednice od těsnění, přihrádek, přepážek atd.
  • Okamžitě vyčistěte veškeré rozlité nebo netěsné látky.
  • Zlikvidujte potraviny, které jsou již kontaminované plísní nebo plísní nebo vydává nepříjemný zápach.
  • Správně skladujte potraviny, například ve vzduchotěsných nádobách, abyste zvýšili ochranu nejen potravin, ale i chladničky.
  • Závěr

    Všem, kteří nevědí, co dělat, může být velmi užitečné poučení o tom, jak odstranit plíseň z těsnění chladničky, jako výchozí bod. Pokud nyní čelíte tomuto utrpení, postupujte podle výše uvedených pokynů a bude to lépe zvládnutelné.