3 snadné kroky k utěsnění omítky poškozené vodou plísní

Chcete -li vědět, jak utěsnit vodou poškozené omítky pomocí forem, šli jste na správné místo. Jakmile je třívrstvá omítka vystavena vodě, povrch obvykle vykazuje viditelné příznaky opotřebení, a to i po určitou dobu.

Na stropě nebo stěnách se může objevit mokrá skvrna. Když je vápno nasáknuto na delší dobu, povrch může začít probublávat v důsledku chemické reakce.

Podle toho, jak rychle povrch tvrdne, může ztvrdnout a barva kolem může začít odlupovat. Účinky poškození vodou mohou být mírné, postihují pouze povrchovou vrstvu stěny, nebo mohou být závažné, postihující celou třívrstvou strukturu, což má za následek rozpad hnědých a poškrábaných povlaků, které spadají z latě a na podlahu. V některých situacích může být lišta zlomená a odhalující rozpadající se dřevo nebo zkorodovaný kov pod omítkovými krytinami stěn.

Jak utěsnit omítku poškozenou vodou

Krok č. 1. Odstranění oblasti poškozené vodou

Před zahájením oprav na stěnách nebo stropech, které byly ovlivněny vodou, najděte a zastavte zdroj úniku, jinak stejné poškození opravíte znovu. Jako poslední preventivní opatření ponechte dostatek času na úplné vyschnutí omítky před zahájením opravy.

Před zahájením jakýchkoli oprav je nutné odstranit veškerý poškozený materiál. Do této kategorie defektů je zahrnuto vše od odlupování a odlupování barvy až po rozpadající se omítky a poškozenou lať.

Odstraňte odlupující se barvy a odlupující se omítky ze stěn pomocí tmelového nože. Pomocí čepele vydlabejte veškerý měkký, volný materiál silným tlakem.

Pomocí nože se opatrně propracujte přes poškozené místo, dokud se nedostanete k tvrdé, neporušené sádře. Hledejte známky snadného odlupování jakéhokoli nátěru, který je přímo obklopen regionem. Chcete -li odstranit veškerý uvolněný lak, začněte postupovat ze středu poškození.

Krok č. 2. Utěsněte zdroj vody

Odstraňte všechny uvolněné částice z povrchu jejich zametáním pomocí nylonového kartáče a vysavače. Odstraňte veškeré zbývající vápenné usazeniny z vnějšího pláště omytím houbou a kbelíkem čisté vody. Nechte zeď vyschnout, než budete plně pokračovat.

Poté, co místo vyčistíte a vysušíte, naneste pomocí olejového nebo rychleschnoucího tmelu. Povrch je nutné natřít základním nátěrem, aby se zabránilo zbytkovému znečištění na povrchu, a aby narušilo spojení opravné hmoty s opravným materiálem. Tato metoda také pomůže snížit možnost prosakování skvrn konečnou barvou, což by mohlo vést k probublávání vrstvy nové barvy.

Abyste zajistili důkladné promíchání základního nátěru, plechovku důkladně promíchejte nebo protřepejte. Natřete všechny postižené povrchy barvou a nechte ji prosáknout do barvy sousední stěny.

Počáteční aplikace jakéhokoli opravného materiálu umožňuje důkladné vyschnutí základního nátěru. Ve srovnání s olejovou barvou, jejíž úplné schnutí může trvat až několik hodin, rychleschnoucí základní nátěry trvají přibližně hodinu.

Krok č. 3. Opravte sádru

Opravte mírné poškození povrchu několika tenkými vrstvami spár, abyste zakryli chybějící omítku a zvedli zeď. Smíchejte malé množství směsi a naneste první vrstvu pružným kloubovým nožem. Rozetřete v oblasti s bahenním pláštěm a rychle se otočte, abyste odstranili všechny přebytky pomocí současných tahů na jedné straně opravy.

Při práci nedovolte, aby se nad opravnou oblastí tvořilo bláto. Pokud máte širokou plochu k opravě, použijte dlouhou tenkou desku, například kus brány, abyste mohli projít místem najednou.

Ignorujte praskliny nebo jiné nesrovnalosti na povrchu bahna. Poté je můžete seškrabat, než nanesete další vrstvu bláta.

K odstranění dalších nerovností atd. Použijte střední brusný papír. Není třeba dokonale tekutý povrch. Stačí odstranit všechny vysoké body.

Použijte druhý tlustý bahenní nátěr a povrch promažte jako předtím. Pracujte na tom, abyste jednoduše vyplnili nejhlubší části poškození a udrželi okraje světlejší.

Jak zacházet s plísněmi

Plíseň a plíseň jsou plísně – drobná mikroskopická stvoření, která rostou kdekoli ve vlhké atmosféře. Za 24–48 hodin působení vody poroste plíseň a plíseň. Co je však horší, bude stále růst, dokud nebude odstraněna příčina vlhkosti a rizika plísní nebudou správně vyřešena.

Poškozenou omítku omyjte čisticím prostředkem bez amoniaku a horkou vodou. Všechna vyčištěná místa důkladně opláchněte 10%roztokem bělidla. Před opláchnutím nebo sušením čisté vody nechte roztok působit alespoň 10 minut na povrchu.

Buďte opatrní při čištění a dezinfekci plísní, protože při narušení se uvolňují spóry plísní. Nikdy nemíchejte bělidlo s čpavkem; kombinované výpary jsou škodlivé. Při likvidaci předmětů infikovaných plísní buďte mimořádně opatrní nebo najměte profesionála.

Závěr

Pokud znáte správný postup, jak utěsnit vodou poškozenou omítku plísní, určitě vyhledejte odbornou pomoc. Existují i ​​jiné způsoby, jak utěsnit vodou poškozený povrch, a důrazně doporučujeme nejprve provést průzkum.