3 snadné kroky k opravě lepenky poškozené vodou

Vědět, jak opravit vodou poškozenou lepenku, je nutné, protože kartony mají mnoho využití. Chcete -li je opravit, musíte je nejprve vysušit.

Sušení kartonů je zásadní a níže se dozvíte proč. Kromě oprav a sušení kartonů bude tento článek pojednávat o způsobech ochrany kartonové krabice a o tom, zda můžete na kartonovou krabici získat pojištění.

Kroky k opravě lepenky poškozené vodou

Kartony, bez ohledu na to, co obsahují, jsou citlivé na vodu. Když jsou mokré, rozpadají se, což by pak ohrozilo předměty, které mají doma.

Pokud je vaše věc neocenitelná a vzácná, může být vlhká lepenková krabice méně hodnotná. S ohledem na všechny tyto informace uvádíme kroky k opravě vodou poškozeného kartonu:

Krok č. 1. Odeberte položky uvnitř

Bylo by kontraproduktivní pokusit se opravit mokrou lepenku a riskovat položky, které obsahuje. To je důvod, proč první věc, kterou musíte udělat, je odstranit vše z lepenkových krabic.

Krok č. 2. Sušte na vzduchu

Toto je snadné a bezproblémové řešení při upevňování lepenkových krabic. Můžete se rozhodnout srovnat si lepenku a poté ji pověsit přes šňůru na prádlo. Můžete jej také připnout na šňůru na prádlo, abyste jej lépe zajistili.

Sušení vyžaduje čas. V průměru to trvá asi dva až čtyři týdny.

Krok č. 2.1 Zmrazení

Pokud kvůli počasí nelze sušit na vzduchu, můžete se rozhodnout zmrazit karton co nejdříve. Pokud se kartonová krabice vejde do tašky na zip, vložte ji tam. Poté je umístěte do chladničky s teplotou pod -23 stupňů Celsia (-10 stupňů Fahrenheita).

Po zmrazení je můžete vyjmout z chladiče. Poté je osušte na vzduchu. Pokud nemůžete mokrou lepenku vysušit na vzduchu, musíte ji zmrazit, protože zabrání pokřivení vláken papíru a uchová vaši lepenku.

Krok č. 3. Lepidlo

Pokud se vaše lepenka stále rozpadá ve vrstvách i po zaschnutí, budete možná muset vrstvy slepit. Bílé lepidlo používejte střídmě na každou vrstvu.

Do každé vrstvy také umístěte tuhý povrch, aby se list stabilizoval. Po slepení vrstev k sobě upněte okraje nebo položte lepenku pod těžký předmět (např. Vázané knihy).

Můžete recyklovat mokrou lepenku?

Pokud máte v plánu recyklovat mokrou lepenku samostatně a bez sušení, pak ne. Ať už jej darujete v recyklačním zařízení nebo jej použijete ve své domácnosti, nebude dobře sloužit svému účelu. Pokud jej přispějete do recyklačních zařízení, může dokonce způsobit více škody než užitku, protože může ucpat třídicí stroje.

Jak se zbavit lepenkové formy?

Mokré lepenky jsou dokonalým prostředím pro růst plísní, proto je nutné je vysušit. Kartony nejprve vysušte, aby se odstranila vlhkost, která umožňuje růstu plísní.

Poté můžeme pokračovat v odstraňování spór plísní. Formu setřete z povrchu kartonu koštětem. Buďte opatrní při kartáčování formy, protože byste mohli omylem rozšířit spóry plísní v nezasažených oblastech.

Po odstranění povrchové plísně přiveďte svůj třecí alkohol a namočte do něj čistý hadřík. Po vyprání látky v čisticím roztoku jím otřete povrch lepenky.

Pokud forma pronikla do lepenky, nalijte bělící roztok tolik, aby se karton navlhčil, ale ne příliš, aby byl mokrý.

Po odstranění povrchu i hluboké formy karton vysušte na vzduchu. Je lepší ji umístit pod slunce, aby se plíseň úplně zničila.

Jak chránit kartonovou krabici?

Protože jsme zjistili, že lepenky jsou cenné, je přirozené je chtít chránit. Pokud si přejete zachovat své kartony, můžete použít tyto:

Balení palet

Balení palet je užitečné u kartonových krabic používaných k doručování balíků. Slouží k ochraně vaší lepenky před poškozením vodou.

Laminované kryty

Stejně jako balení palet chrání laminované kryty vaši kartonovou krabici před poškozením vodou. Tento se specializuje na ochranu každé strany vaší lepenkové krabice. Když je však použijete, neměli byste nechat žádné vzduchové kapsy, takže je musíte srazit.

Ochrana před bublinkovou fólií

Toto je typická ochrana lepenkových krabic a balíků. Když je bublinková fólie pevně připevněna k lepence, chrání ji před nárazem a poškozením vodou.

Můžete získat pojištění pro lepenku poškozenou vodou?

Jakékoli poškození kartonových krabic může být součástí pojistného krytí pojištění nákladu. Pojištění nákladu však není povinné a můžete se rozhodnout, že toto pojištění nezískáte.

I když je dobré to zvážit, protože nikdy nevíte, co se stane, když se vaše zásilka přepravuje buď k vám, nebo k příjemci vašeho balíčku, pro vašeho právníka by to byl jiný problém, pokud byste se někdy museli poradit s poškozenou zásilkou, protože nezaplatil pojištění nákladu. Všimněte si, že je lepší být v bezpečí, než litovat!

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit vodou poškozenou lepenku sušením na vzduchu nebo zmrazením před sušením na vzduchu, můžete přistoupit k recyklaci i svých vodou poškozených lepenek. To znamená, že pokud je nejprve vysušíte.