3 snadné kroky, jak vyměnit vodou poškozenou lepenku

Nechali jste karton venku a pršelo, teď chcete vědět, jak nahradit vodou poškozený karton. Karton má mnoho užitku, ať už vám pomůže umístit některé vaše věci do zásoby, nebo je použít pro D.I.Y. projekt.

V tomto článku vás naučíme tipy, jak můžete vyměnit a opravit vodou poškozenou lepenku. Můžete jej tedy znovu použít k jinému účelu a po poškození vodou být znovu použitelný.

Kartony mají mnoho využití, od skladování až po materiál pro kutilské projekty, a znovu a znovu prokázaly svou užitečnost. Lze je také recyklovat a stát se dalším kouskem dekorace ve vaší domácnosti.

Tipy, jak vyměnit karton

Zde jsou pro vás tipy, jak můžete vyměnit vodou poškozenou lepenku.

Tip č. 1. Zbavte se plísní

Kvůli vlhkosti vzduchu může plíseň růst na jakémkoli povrchu, který má na sobě dostatek vlhkosti. Vzhledem k tomu, že vaše lepenka byla vlhká, může na ní růst a prosperovat plíseň, a pokud chcete lepenku vyměnit, je vaším úkolem ji odstranit.

Plísně jsou nebezpečné pro zdraví kohokoli, takže jejich odstranění může být prospěšné i pro vás.

Tip č. 2. Recyklovat

Vzhledem k tomu, že vaše lepenka je již poškozena vodou, je její recyklace jedním z vašich nejlepších řešení. Jak přesně můžete recyklovat vodou poškozenou lepenku?

Vlhkou lepenku lze proměnit v kompost pro vaši rostlinu. Vzhledem k tomu, že lepenka je již mokrá, bude proces kompostování mnohem rychlejší.

Pokud tedy chcete vyměnit lepenku, můžete ji kompostovat pro vaši rostlinu.

Tip č. 3. Chraňte svůj karton před navlhnutím

Abyste mohli karton efektivně nahradit, musíte nejprve zabránit jeho navlhnutí. Vědět, jak můžete zabránit navlhnutí kartonu, účinně prodlužuje životnost kartonu.

Pokud můžete karton ochránit před navlhnutím, nebudete se muset trápit s výměnou kartonu.

Tip č. 4. Získejte pojištění

V některých případech má vaše lepenková krabice nějaké pojištění. Když skladujete věci uvnitř svého domu a váš dům má pojištění, mohlo by to být kryto.

Pojištění se vztahuje na všechny věci uložené ve vašem domě a může vyloučit ty, které nejsou v dosahu vašeho majetku.

Způsoby, jak opravit vodou poškozené kartony

Zde jsou tři snadné kroky, jak opravit vodou poškozené lepenky.

Krok č. 1. Uvolněte předmět uvnitř kartonu

První věc, kterou chcete udělat, pokud je karton mokrý, je odstranit všechny předměty uvnitř. Odstranění položek uvnitř kartonu je nezbytné pro záchranu všech položek, které mohou být stále užitečné.

Snažte se co nejvíce neroztrhnout karton při jeho otevírání, abyste odstranili všechny předměty uvnitř. Jakmile jej roztrhnete, lepenku nelze opravit a musíte ji vyměnit.

Krok č. 2. Vysušte karton

Mokrý karton můžete vysušit dvěma způsoby, prvním je nechat ho uschnout na vzduchu. Sušení kartonu vzduchem je účinné pouze v případě, že se nacházíte ve vlhkém prostředí nebo stavu, pokud tam, kde se nyní nacházíte, není vlhko, můžete zvolit jiný způsob.

Dalším způsobem, jak vysušit karton, je jeho zmrazení. Vložte karton do zipového zámku, do kterého se vejde, a skladujte jej při teplotě nižší než -23 stupňů Celsia.

Krok č. 3. Všechno to slepit

Po vysušení kartonu je dalším krokem pro vás nalepení kartonu. Nezapomeňte lepit pouze části, kde se rozpadá.

Pokud je vaše lepenka po zaschnutí stále plná, nemusíte ji lepit. Lepte pouze ty části, které se odlepují.

Tipy, jak rozebrat mokrou lepenku

Pokud nemůžete karton vyměnit nebo opravit, můžete je rozdělit. Zde jsou tipy, jak roztrhnout vodou poškozenou lepenku.

Tip č. 1. Sušení na vzduchu

Chcete-li roztrhnout mokrou lepenku, musíte ji nejprve vysušit. Sušení mokré lepenky by usnadnilo roztažení.

Abyste mohli lepenku správně roztrhnout, musíte ji úplně vysušit a nejběžnějším způsobem, jak ji vysušit, je sušení na vzduchu.

Tip č. 2. Zmrazit

Dalším způsobem, jak vysušit karton, je zmrazit ho. Jak již bylo řečeno, zmrazení kartonu se může hodit, pokud žijete v nepříliš vlhkém prostředí.

Mražení kartonu má také výhody pro váš karton. Zmrazování může znehybnit vodu a může zpomalit proces ničení papíru mikroorganismy ve vodě.

Tip č. 3. Použijte odvlhčovač

Použití odvlhčovače může pomoci vysušit karton. Odvlhčovač funguje tak, že absorbuje veškerou vlhkost z mokré lepenky a účinně ji vysuší.

Funkce odvlhčovače nasává veškerou vlhkost uvnitř kartonu tím, že ve vzduchu poskytuje malé množství vlhkosti.

Na rozdíl od předchozích tipů je odvlhčování nejrychlejším vyschnutím lepenky.

Závěr

Po přečtení tohoto článku doufáme, že jste se dozvěděli něco o tom, jak vyměnit vodou poškozenou lepenku a jak je také opravit. Pokud je pro vás tento článek užitečný, zvažte další články od nás.