3 nejlepší způsoby, jak odstranit lepenku poškozenou vodou

Nejběžnějším postupem, jak rozebrat lepenku poškozenou vodou, je materiál vysušit na vzduchu. Tato metoda zajišťuje, že na položce nevznikne žádné další poškození. Rozebírání příliš brzy je jistý způsob, jak zničit vaše záchranné úsilí.

Tento obsah bude také diskutovat o tipy, jak zabránit tomu, aby byla vaše lepenka na prvním místě mokrá. Budou také řešeny další metody, jako je zmrazování a odvlhčování.

Způsoby, jak vytáhnout lepenku poškozenou vodou

Jelikož jsou kartony vyrobeny ze stromů, každý je chce využít k maximální životnosti. Naučit se šetřit vodou poškozenou lepenku je v zásadě malým příspěvkem k ochraně životního prostředí. Níže jsou uvedeny způsoby, jak to udělat a bezpečně rozebrat vodou poškozenou lepenku.

1. Sušení na vzduchu

Sušení na vzduchu je nejspolehlivějším způsobem sušení vlhké lepenky. Než roztrhnete vodou poškozené kartony, musí být co nejvíce suché. Sušení na vzduchu může dělat jen to a přitom poskytovat bezpečnost a ochranu kartonům.

Další výhodou sušení na vzduchu je, že se snadno provádí. Zavěste mokré lepenky do prádelních šňůr a zajistěte je na místě sponami. Alternativně umístěte namočené materiály na stůl nebo stůl, kde je nízká vlhkost a sluneční světlo přímo zasahuje položky.

Jakmile jsou lepenky důkladně vysušené, můžete začít odlupovat každý list od sebe. Pokud se listy lepí, znamená to, že ještě nejsou dostatečně vysušené. Dejte tomu nějaký čas, protože úplné vysušení obvykle trvá několik týdnů.

2. Zmrazení

Nevýhodou sušení na vzduchu je, že ke spolupráci potřebujete počasí. Pokud se nacházíte v místě, kde se hromadí monzuny, není sušení na vzduchu možné. Nebojte se, protože zmrazení vás dostalo do zad.

V tekutém stavu může voda způsobit zmatek na papírových materiálech. Přeměna vody na led znehybní molekuly vody, takže si můžete na sušení vlhkých materiálů na chvíli koupit.

Tato metoda může přinést určité srovnání se zmrazením potravinářských výrobků. I když má potravinářský výrobek vysoký obsah vlhkosti, je jeho aktivita vody (množství vody dostupné pro mikroorganismy) nízká, mikrobiální zkažení se zpomalí. Zmrazení vody ji znepřístupní pro mikroorganismy nebo v našem případě pro zničení papíru.

Tuto metodu je třeba provést při nejbližší možné příležitosti. Tímto způsobem můžete očekávat, že budete mít ze všech metod nejmenší množství překrucování. Zmrazování je také metodou volby při práci se značným množstvím vlhkých lepenkových materiálů.

3. Odvlhčování

Vlhkost je definována jako množství páry ve vzduchu. Čím vyšší je množství vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je vlhkost. Čím vyšší je vlhkost, tím vlhčí se cítí na těle.

Odvlhčování zahrnuje přenos vlhkosti z oblasti s vysokým obsahem vody do místa s nižším obsahem vody. Abychom uvedli konkrétní příklad, pojďme studovat případ mokré lepenky.

S odvlhčovačem se sníží vlhkost ve vzduchu, kde jsou umístěny kartony. Stroj „nasává“ vodu v okolí.

V důsledku toho nižší množství vody ve vzduchu odvádí vlhkost z lepenek ven. To znamená, že voda v kartonech jde do vzduchu, který pak jde do odvlhčovače.

Na rozdíl od prvních dvou metod je odvlhčování relativně rychlé a úplného vysušení lze dosáhnout během několika dní v závislosti na počáteční vlhkosti materiálů. Odvlhčovač si můžete pronajmout v nedalekém obchodě nebo si můžete najmout profesionálního poskytovatele služeb, který tento proces provede.

Jak zabránit vodě poškozeným kartonům

Implementace některých proaktivních opatření udělá trik, aby vás ušetřila starostí se všemi těmito technikami sušení. Níže jsou uvedeny některé materiály, které můžete použít k prevenci vodou poškozených lepenek.

Laminované kryty

Laminované kryty jsou vodotěsné fólie, které chrání obsah, ve kterém jsou uloženy. Člověk musí svůj balíček zcela pokrýt – nahoře, dole, ze všech stran – aby jejich úsilí nevyšlo nazmar. Jediná vzduchová kapsa, do které může prosakovat voda, učiní tyto ochranné materiály zbytečnými.

Cling wraps

Tyto stále spolehlivé plastové desky se neomezují pouze na kuchyňské funkce. Větší smršťovací obaly se v logistickém sektoru dlouhodobě používají k držení nákladů v paletách. Druhým účelem těchto materiálů je chránit přepravované položky před vodou.

Bublinkové zábaly

Podobně jako přilnavé obaly, bublinkové obaly drží náklad na místě a chrání předměty před vlhkostí. Kromě toho poskytuje dodatečnou ochranu jako tlumicí vrstva, která chrání vaše zboží před nárazy během přepravy.

Pogumování

V gumárnách a některých lakovnách jsou k dispozici štíty ošetřené gumou. Krytina je potažena pogumovaným materiálem a poté vysušena. Voda z deště a jiných zdrojů nemůže proniknout do tohoto štítu, ale zboží musí být dostatečně zajištěno bez vzduchových kapes, jako jsou laminované kryty.

Závěr

Pokorné lepenkové krabice udělaly ve svém využití značné skoky. Na tyto spolehlivé materiály se velké logistické společnosti spoléhají. Vzestup inovativních platforem, jako je Amazon, dále zvýšil poptávku po těchto položkách.

Kartony se staly nedílnou součástí každodenního života každého občana. Proto člověk musí vědět, jak rozebrat vodou poškozenou lepenku, aby zachránil a případně znovu použil tyto neocenitelné zdroje. Při recyklaci těchto položek je třeba postupovat opatrně, protože silně mokré lepenky způsobí v recyklačních zařízeních více škody než užitku.