3 kroky, jak vyrobit lodní závěsy

Ahoj lidi, jsem tu, abych mluvil o velmi zajímavém tématu, a to je Jak vyrobit lodní závěsy. Cestovali jste někdy na lodi? Pokud ano, určitě jste si všimli, že uvnitř lodi je závěs.

Představili jste si někdy proces plánování, navrhování, šití a instalace záclon? Právě na ně se budeme v průběhu tohoto tématu dívat. Pokud jste připraveni se učit, jsem připraven vám tyto informace poskytnout. Takže, pojďme začít!

Krok za krokem, jak vyrobit lodní závěsy

Chcete-li vyrobit lodní závěsy pro vaše použití, postupujte podle níže uvedených kroků, jak vyrobit lodní závěsy.

Krok č. 1: Instalace montážní spony

První věc, kterou musíte udělat při výrobě závěsu pro loď, je nainstalovat montážní klip. Pokud vás zajímá, co jsou namontované klipy, jsou to jednoduše klipy, které budou držet montážní tyč pro závěs.

Chcete-li nainstalovat tento klip, doporučuji umístit metrové pravítko přes délku okna lodi a nakreslit rovnou vodorovnou čáru přes okno. Po nakreslení čáry odměřte jeden palec od obou konců závěsu. Tento 1 palec by měl být označen po délce závěsu.

Dále umístěte montážní klip na značku, kterou jste právě udělali, vyvrtejte otvor pro šroub, který bude klip držet na místě. Musíte zajistit, aby otvor nebyl příliš hluboký ve stěně lodi.

Po vyvrtání otvoru použijte šroub a přidržte sponu ke stěně lodi.

Nejprve musíte nainstalovat montážní sponu na oba konce okna a poté dvě další spony mezi okno, abyste získali celkem čtyři montážní spony na okno.

Přesto ve stejném kroku nakreslete čáru pod závěs, která je rovnoběžná s tou, kterou jste nakreslili, a poté také nainstalujte montážní spony na čtyři pozice stejně jako u druhé čáry výše.

Změřte vzdálenost mezi středem jednoho z klipů nahoru a odpovídajícím klipem dolů, abyste získali měření šířky stopy. Vyznačte jeden palec od dvou montážních svorek na konci a poté změřte jejich vzdálenost, abyste získali délku stopy.

Krok č. 2: Vzorování látek

Lodní závěsy obvykle používají faktor plnosti 1,25 %. Chcete-li získat celkovou šířku materiálu, který potřebujete na závěs, musíte provést malý výpočet (délka stopy + 2) x 1,25 /2.

Pokud jde o délku látek, musíte provést následující výpočet: výška okna + 2 palce + 3 palce pro lem.

Dále si vyberte látku podle svého výběru a poté s výše naměřenou šířkou a délkou změřte a vystřihněte přesné množství látek podle potřeby.

Krok č. 3: Šití látek

V této fázi zahajujeme šicí práce. Nejprve budete potřebovat zacvakávací pásku na vršek a oba závěsy. Odstřihněte zacvakávací pásku tak, aby byla stejně dlouhá jako délka látek na závěs.

Dále, v této fázi, je lemování závěsu. Odměřte 3 palce od obou stran látky a přeložte tak, aby vznikl lem 1,5 palce na každé straně.

Umístěte zacvakávací pásku na horní a knoflíkový lem a šijte pomocí šicího stroje.

Odměřte ½ palce od ostatních dvou stran a udělejte lem ¼ palce na obou stranách.

Nakonec v této fázi nainstalujte zaklapávací nosič na každý ze západek. Co byste měli dostat, by mělo vypadat jako na obrázku níže. Udělejte dva z nich pro každé okno lodi.

Jo, takhle vypadá lodní závěs a věřím, že bys ho měl umět vyrobit hned.

Jak nainstalovat lodní závěsy

Vedl jsem vás k výrobě lodních závěsů, ale měli byste také vědět, jak je nainstalovat na loď. V následujících krocích níže vás provedu procesem instalace tohoto typu závěsu.

Krok č. 1: Potřebujete dráhu pro povrchovou montáž. Vyřežte tuto dráhu ruční pilou, aby vyhovovala vašim potřebám. Tedy aby bylo možné pokrýt celou délku okna.

Krok č. 2: Nainstalujte oba závěsy na montážní kolejnici posunutím každého ze dvou závěsů na každý konec montážní kolejnice. Na každý konec dráhy také nainstalujte zastavovací smyčku.

Krok č. 3: Abyste dokončili tuto instalaci, noste závěs a montážní kolejnici a nainstalujte je na montážní sponu. Vysvětlil jsem, jak nainstalovat montážní klip dříve, když jsem vysvětloval, jak vyrobit lodní závěsy.

Závěr

Věřím, že už byste měli být schopni vyrobit lodní závěs. Budu rád, když si to vyzkoušíte a podělíte se s námi o své vlastní zkušenosti. Možná bych se od vás mohl dozvědět více o tom, jak vyrobit lodní závěsy. Kontaktujte mě prosím prostřednictvím pole komentářů ohledně návrhů a otázek a buďte si jisti, že na všechny odpovím.