3 jednoduché způsoby, jak vyrobit cikánské závěsy!

Závěsy jsou látky vyrobené tak, aby zkrášlily vaše byty nebo pokoje, udržely vaše soukromí a zachovaly design interiéru. Tuto látku můžete použít v různých bytech nebo místech, jako jsou nemocnice, školy, kanceláře, osobní a formální byty.

V tomto tedy přichází na řadu zachování vzhledu přidáním dobré barvy, která splyne s prostředím. V tomto článku o tom, jak vyrobit cikánské závěsy, se hlavní pozornost zaměří na byty v osobním vlastnictví, protože tam to umění vypadá dobře a více se mísí.

Rychlá poznámka k tomuto formálnímu tématu diskuse je, že je snadné ho udělat. Abyste poznali a vyrobili tento typ závěsu, musíte si přečíst následující kroky a porozumět jim, než začnete cvičit.

Snadné kroky k výrobě cikánských záclon

Než zvážíte kroky spojené s výrobou cikánských záclon, musíte si uvědomit následující a zajistit to.

  • Připravte si záclonovou tyč – ujistěte se, že je pevná a pevná, aby udržela látky.
  • Pořiďte si jiný kus látky
  • Pořiďte si měřicí pásku pro změření délky okenního rámu, kde bude tyč namontována.
  • Získejte háček – tolik, kolik můžete získat.
  • Pořiďte si stuhu, kterou látku/závěs uvážete špetkou nebo podle vašeho přání.

Poté, co jste připravili výše uvedené požadavky, máte vyřešenou polovinu problému výroby cikánského závěsu. Nyní si přečtěte následující kroky, které vás dovedou k vytvoření dobrého a krásného cikánského závěsu, který ozdobí a dodá vašim interiérům více fantazie.

Krok č. 1: Změřte délku okna

Tento krok vyžaduje, abyste použili měřicí pásku a změřili délku okna tam, kde chcete, aby vaše cikánská záclona visela z jedné části rámu okna na druhý konec.

Přidejte 2 palce k získané hodnotě. Uděláte to tak, že záclonová tyč bude o něco delší než okenní rámy, aby se umožnilo přivázání látek k tyči.

Krok č. 2: Svázání látky do špetky 

Potíž, s níž se potýkáme, když přijde na to, „jak vyrobit cikánské závěsy“, je vázání na špetku. Abyste mohli vázat do špetky, držte jeden lem látky nejlépe zleva a složte do tvaru V směrem doprava a přišpendlete.

Přehněte lem zprava směrem doleva a sevřete tak, aby se přeložené lemy setkaly uprostřed a vytvořily svazek. Někdy vytváří cyklický tvar; překvapivě si to můžete vyrobit do svého preferovaného tvaru.

Pokud nechcete špetku přišít natrvalo, můžete trs převázat stuhou ještě krásnějším způsobem. Opakujte tento proces sevřením plisování látek také tolik látky, kolik můžete.

Používáte mnoho látek, protože cikánská záclona vyžaduje navázání mnoha látek na záclonovou tyč. Můžete použít jinou barvu látek, které budou s vaší dekorací splývat, nebo ještě lépe, použít stejnou barvu látky v celém textu.

Krok č. 3: Zavěšení cikánského štípacího závěsu na tyč závěsu

Jak již bylo vysvětleno dříve, musíte použít silné tyče, protože záclona může ztěžknout, protože na tyč budete věšet více záclonových látek.

Tato látka má světlý vršek. Použijte světlou horní část látky a pevně ji svažte háčkem. Po navázání látek na háček vložte háček do tyče.

Poznámka; jak budete používat různé materiály, budou se používat různé háčky. Nesvazujte všechny látky na stejný háček, aby nespadly nebo se nevystřihly.

Látky můžete také přivázat přímo k tyči bez háčku, pokud to chcete. Pomocí těchto uvedených kroků byl obšírně vysvětlen proces „jak vyrobit cikánskou oponu“. Jeho dobré pochopení vám poskytne dokonalý návod, jak na to.

Jak uvázat stuhu na záclony

Proces vázání stuhy na záclony je stejně jednoduchý jako ABC. Držte jeden konec látky a přišpendlete uprostřed, pak přidržte zbývající konec, aby se setkal s přišpendleným uprostřed, a spojte tak, abyste vytvořili svazek (sevřete záhyb).

Použijte stuhu k uvázání nebo jakýmkoli způsobem/styl, který si budete přát uvázat. Nebo se můžete rozhodnout držet materiál/látku rovně nahoru a svázat je stuhou.

Můžete použít barevnou stuhu, která vám poskytne vynikající splynutí s prostředím.

Jak vyrobit záclony ze starého oblečení?

Závěs získaný tímto procesem vypadá divně, protože závěs nebude vypadat udržovaný a vyleštěný, aby poskytl vynikající efekt. Obecně se většinou doporučuje nedělat záclony ze starého oblečení.

Kde lze použít cikánskou oponu?

Cikánské závěsy lze použít především na domy v osobním vlastnictví. V interiéru a v blízkosti bazénu použijete pro zachování svého soukromí šedivý závěs.

Jaká je doba trvání výroby cikánské opony?

Výroba cikánské opony zabere trochu času. Vše závisí na tom, jak rychle se vám podaří stuhu přivázat k látkám a pověsit na tyč, jak je popsáno ve výše uvedených krocích na téma „Jak vyrobit cikánské závěsy“.

Závěr

Chcete-li pochopit, jak vyrobit cikánské záclony, musíte dekódovat kroky uvedené výše v tomto článku. Před cvičením se ujistěte, že jste si přečetli kroky a velmi dobře jim porozuměli.