3 jednoduché tipy, jak vrstvit záclony

Jste zamilovaní do vrstvených závěsů? Vždy je obdivujete, ale nevíte, jak tuto úžasnou kombinaci přenést do vašeho domova, netrapte se tím, že nejste dostatečně kreativní, protože vás naučím, jak vrstvit záclony jakéhokoli druhu, abyste vyzdvihli krásu vašeho prostoru. Počkejte, dovolte mi, abych vás vzal na tuto cestu.

Tato královna interiérů pochází ze starověké Evropy, kde počet vrstev ve vašem tanečním sále naznačoval, jak jste bohatí. Tyto vrstvené závěsy jsou dnes stále v trendu v mnoha společnostech pro jejich mnoho přidaných výhod.

Mnohem více než soukromí jsou vrstvené závěsy snadným způsobem, jak přidat barvu a hloubku výzdobě vašeho pokoje.

Nestačí však chtít vyměnit záclony. Musíte mít dobré znalosti o tom, jak vrstvit záclony, abyste zabili vzhled. Jste v tomto nováček, nebojte se. Tento článek vám naservíruje dostatek znalostí k tomu, aby se váš pokoj proměnil; čti dál.

Kroky, jak snadno vrstvit záclony

Existují různé způsoby, jak vrstvit záclony, ale my se pro tento příspěvek zaměříme na tuto výraznější metodu (sheers+Opaque).

Kromě této snadné metody má její elegance také další výhody.

Zatímco prostěradla propouští světlo během dne, neprůhledná poskytuje jak kontrolu světla, tak potlačení hluku na maximum své kapacity. Zachrání vás také před škodlivými ultrafialovými paprsky.

S touto kombinací průhledného a neprůhledného můžete mít klidný spánek krásy i odpoledne. Zní to dobře, že? Nyní se pojďme ponořit do kroků.

Krok č. 1. Vyberte si svůj základ: Průsvitné i krajkové závěsy dodají světlu měkkou filtrační vrstvu. Váš pokoj bude mít soukromí, hloubku a rozměr, to vše s minimální námahou.

Rolety nebo římské rolety naopak umožňují větší soukromí. Díky tomu můžete ovládat množství světla, které vstupuje do vašeho pokoje, a přitom zachovat soukromí.

S těmito je také možný úplný výhled ven při zachování tmavé místnosti.

Jsem si jistý, že nebudete mít problém vybrat si základ podle vašeho vkusu. Pojďme tedy k další věci.

Krok č. 2. Dále přidejte sekundární vrstvu na záclonové panely přes tuto vrstvu průsvitek, tkaniček nebo rolet. Zjemnit místnost by pomohly správné závěsy. Také velké panely záclon by váš pokoj vypadaly větší, než je. Nedělejte si starosti s velikostí oken. Vypadá dobře v každé velikosti.

Krok č. 3. Přidejte stylovou třetí vrstvu (volitelně). Stylovější závěs můžete vytvořit přidáním třetí vrstvy oblečení. Tímto stylem mohou být odstíny, tkaničky, průsvitky atd., může to být prakticky jakákoli vrstva, kterou ještě na okně nemáte.

Můžete navrstvit závěsy na jeden prut?

Ano můžeš! Nyní, když jste se naučili vrstvit záclony, vím, že jste nadšeni a chcete to vyzkoušet. Ale bohužel můžete mít jen jednu tyč z vašeho starého jednopanelového závěsu. Měl jsem tuto situaci.

Chtěl jsem si pořídit druhý prut, ale jeden prut stál neuvěřitelných 150 až 200 USD. To není málo peněz, víš. Byl jsem frustrovaný, dokud jsem nezjistil, co se s vámi chystám sdílet.

Nepotřebujete druhou tyč k vrstvení záclon a slyšeli jste dobře. Vaše závěsy lze pohodlně navrstvit na jednu tyč. Postupujte podle těchto metod, o které se s vámi chci nyní podělit, a budete to mít 100%.

Bundee kabel

Bungee cord je snadný a elegantní způsob, který můžete použít místo dvojitých prutů. Zde je návod, jak jej používat. Změřte si kabel. Ujistěte se, že přesahuje délku záclonové tyče na stěně o 4 až 5 palců.

To je nutné k přivázání bungee k tyčím. Zajistěte jeden konec šňůry k jednomu konci záclonových tyčí (buď vpředu nebo vzadu, v závislosti na vašich preferencích).

Nyní protáhněte závěs provázkem. Zajistěte druhý konec tyče a načechrejte strany. Udělejte v závěsech vhodné otvory. Nyní připojte háčky k tyčím. Upevněte závěs na tyto háčky. Vaše opona je připravena.

Háček na kabát

K vytvoření stejného efektu můžete použít háčky na kabáty. Ptáte se jak? Dovol mi ukázat ti. Spočítejte, kolik smyček je na vaší zácloně.

Získejte co nejvíce háčků. Změřte vzdálenost mezi pohledy na záclonách a zavěste háčky ve stejné vzdálenosti. Nyní připevněte smyčky závěsů na háčky jednu po druhé. Máte tam úžasný design.

Jak můžete uspořádat záclony

Jsem si jistý, že nechcete, aby vaše záclony vypadaly rozházené. Existují způsoby, jak uspořádat záclony, aby vypadaly důstojněji, že jsou

Krok č. 1: Zavěste závěsy vysoko a blízko ke stropu.

Krok č. 2: Použijte velký panel. Nechcete, aby vaše záclony vypadaly stroze a téměř nezakrývaly vaše okno.

Krok č. 3: Použijte šablony. Ušetříte si tak frustraci z vrtání stěn, chyb a vrtání znovu. Také můžete lépe vypadat, když necháte závěsy na podlaze.

Jak zakryjete stranu záclon?

Raní nebo lehcí spáči by se mnou souhlasili, že světlo prosakující ze strany deště je dostatečným vyrušením ze spánku.

Ale nebojte se, kromě toho, jak vrstvit záclony, vás chci také naučit, jak zabránit tomu, aby tyto paprsky světla prosakovaly skrz vaše záclony.

Můžeme to zvládnout třemi způsoby, způsoby jsou;

  • Použití magnetických pásek. Magnetické pásky můžete připevnit na okraje vašeho závěsu a také na zeď. To pomůže vždy připevnit závěs ke zdi.
  • Aby se omotala závěsová tyč. Zde se ujistěte, že vaše záclona je dostatečně přes okraj vašich tyčí a zcela ji obejde. Tím se do značné míry zabrání světelným paprskům.
  • Mít předokenní rolety blokující světlo. Tím se to nadobro vyřeší. S těmito roletami se již nemusíte starat o světla.

Závěr

Nyní jste se naučili, jak vrstvit záclony a jak je udělat, aby vypadaly úžasně, doufám, že dáte svému prostoru křiklavou transformaci. Řekněte nám, jak vám tento zápis pomohl, a řekněte nám, jaká vylepšení obvykle provádíte.