3 jednoduché a snadné kroky k výrobě tepelných závěsů!

Tepelné závěsy jsou dvou nebo třívrstvé materiály vyrobené z bavlny, vlny a polyesteru a jsou potaženy akrylovou pěnou, která pohlcuje ultrafialové paprsky. Zvýšený skleníkový plyn a globální oteplování mohou vždy způsobit nárůst slunečních paprsků; proto materiály používané k navrhování tepelných clon jsou obecně izolátory (nemohou jimi procházet teplo). V tomto článku se naučíte kroky k výrobě tepelných závěsů.

Pro výrobu tepelných závěsů jsou nutné následující materiály; Materiál vatelínu (izolační), estetický potahový materiál, nejlépe kov na záclony, kroužky na záclony nebo sprchy, šicí stroj, nit, špendlíky a další šicí doplňky, montážní deska a čepice (zabraňuje průchodu tepla slunečními paprsky tepelnou záclonou).

Způsoby, jak vyrobit tepelné závěsy

Krok č. 1: Měření

První věc, kterou musíte udělat, když chcete vyrobit tepelné clony, je měření. Změřte šířku a délku okna, kam umístíte termo závěsy. Měli byste také změřit dostupné izolační materiály a materiály.

Krok č. 2: Řezání

Řezání je druhá věc, kterou musíte udělat, když plánujete výrobu tepelných závěsů. Materiály (buď bavlnu nebo vlnu) nařežte podle rozměrů okna, ponechte malý prostor pro případné úpravy v průběhu výroby.

Látku umístěte vedle vatelínového materiálu tak, aby po ušití byl viditelný estetický vzhled.

Krok č. 3: Šití

Pomocí šicího stroje ušijte látky a vyklopte je do exteriéru. Po sešití vatelínu i látky se vytvoří otvor pro průchod průchodkami, když je závěs připraven k použití.

Nasadí se průchodky a pak na bavlněný panel našijeme suchý zip, který se umístí do stěny, kde bude závěs umístěn. To podpoří izolaci. Bavlněné tyče se přiloží k oknu a závěsy přetažené přes tyče visí na okně.

Jaký typ materiálu se používá při výrobě tepelných závěsů?

Tepelná clona, ​​neboli látkový materiál, se používá hlavně v létě nebo v zimě k řízení intenzity slunečních paprsků pronikajících do budov. Obě látky můžete spojit pomocí jehly a nitě. V tomto případě potřebujete základní znalosti šití.

V mírném pásmu majitelé domů volí místo klimatizace tepelné závěsy, aby udrželi svůj domov v optimálním teplotním rozsahu. Je to proto, že prakticky plní stejnou roli jako klimatizace. Absorbuje teplo během horkého počasí a také v rušných oblastech pohlcuje hluk.

Díky komponentům a materiálům použitým při výrobě tepelných clon je schopen absorbovat teplo a udržovat teplo v místnosti, zejména v mrazivém počasí. Výroba tepelných clon zahrnuje kombinaci izolačního materiálu, materiálu bariéry proti vlhkosti a krycího materiálu (který je volitelný).

Vzhledem k tomu, že tepelné clony vyžadují tyče, na kterých se zavěšují, používá se k jejich přichycení ke stěně kov nebo plast. Tepelné závěsy fungují díky vatelínovému materiálu, který je izolantem, který zabraňuje konvekci tepla z exteriéru.

Okna podporují tepelné ztráty a tepelné zisky v zimě a v létě; proto, když jsou k nim umístěny tepelné clony, zabraňuje tepelným ztrátám absorpcí a podporuje získávání tepla tím, že nenechává teplo dodávané topením unikat oknem, zejména v mrazivém počasí.

Co tvoří tepelnou oponu?

Tepelná podšívka přidaná k látkovému materiálu tvoří tepelné závěsy. Bez vatelínových materiálů nebude možné, aby látkový materiál místnost izoloval.

Materiál vatelínu z akrylové pěny nepropustí sluneční paprsky. Je inertní; proud jím tedy nemůže projít. Aby mohla být záclona označena jako „Termální“, musí být schopna absorbovat teplo.

Zvýšená optimální teplota prostředí může být nesnesitelná. Proto se mnoho rodin žijících v mírném pásmu rozhodlo pro použití tepelných závěsů. Snížilo to cenu ohřívače obývacího pokoje a poskytlo jim možnost shánět tyto materiály, zejména izolátory, aby si závěsy vyrobili sami.

Mnoho lidí se živilo výrobou tepelných clon, po kterých je v létě a v oblastech s drsným počasím velká poptávka.

Jak tepelné závěsy dosahují izolace

Aby tepelná clona dosáhla izolace, musí existovat izolátor, který umožní materiálu tkaniny zachycovat sluneční paprsky nebo absorbovat chlad. Lidé žijící v mrazivém počasí mohou mít přístup k těmto materiálům, protože čelí této výzvě každý rok. Připravují se a čekají, až se sezóna bude točit kolem.

Mohu v létě bydlet v domě bez tepelných clon? Ano! V létě se dá žít bez tepelných závěsů, ale musí si zajistit klimatizaci, která je dost drahá.

Pro pohodlí, odolnost, vnitřní a vnější dekoraci se mnozí rozhodnou pro tepelné závěsy, protože dodají jejich domovu dokonalý estetický vzhled a pohodlí po dlouhém dni v práci.

Závěr

Věřím, že tento článek rozšířil váš obzor v krocích k výrobě tepelných závěsů. Jedna dobrá věc na tepelných závěsech je, že je rodiny používají, aby se udržely v teple během mrazivého, normálního a spalujícího počasí. V tropických oblastech, kde panuje spalující počasí, volí většina lidí místo klimatizací tepelné závěsy.

V některých částech světa, kde je přerušované napájení a vysoké životní náklady, lidé volí tepelné clony, protože si nemohou dovolit zůstat v domě bez průměrné pokojové teploty. Nejlepší je použít tepelné závěsy, protože jsou velmi odolné, lze je ručně prát v saponátu, aby si zachovaly svůj estetický vzhled.

Víte, že většina rodin na venkově si nemusí dovolit klimatizaci? Místo toho volí tepelné clony, které poskytnou prakticky stejný komfort jako klimatizace. Protože to dokážou vyrobit nezávisle, vydělávají si na živobytí tím, že je vyrábějí a prodávají lidem v městských oblastech.

Abyste si užili pohodlí v každém ročním období, pořiďte si domácí tepelné závěsy a cítili se uvolněně se svými rodinami a přáteli. Můžete ukázat svým přátelům lásku tím, že získáte tyto závěsy jako dárek nebo jako podporu, zejména pro studenty v tomto extrémním počasí. Pokud tedy stále máte obavy ohledně toho, jak vyrobit tepelné závěsy, napište zprávu do sekce komentářů.