3 efektivní způsoby, jak vysušit vodou poškozený strop

Nyní, když jste zde, pravděpodobně hledáte odpovědi na to, jak vysušit vodou poškozený strop. I když jste jen zvědaví nebo se připravujete na nevyhnutelné, tento článek by pro vás byl spravedlivým výchozím bodem.

Identifikování známek stropu poškozeného vodou

První věc, kterou můžete udělat, je posoudit příznaky, na které musíte dávat pozor, když je váš strop mokrý. Je to tak, že můžete okamžitě zaznamenat podezřelé příznaky a zabránit dalšímu poškození okamžitým přijetím opatření.

Níže jsou uvedeny některé z běžných příznaků stropu poškozeného vodou:

 • Nejjasnější známkou raného poškození stropu vodou je viditelný výskyt potu nebo vlhkosti, která často stéká.
 • Shora pocházející skvrny od vody na stropě nebo stěně. Velikost, barva a tvar se liší, ale většinou to byly hnědé skvrny, které uvidíte.
 • Když se zdá, že strop klesá nebo se propadá, může to být způsobeno tím, že je nasáklý vodou.
 • Bublání barvy může také ukazovat na vysokou vlhkost na povrchu stropu, což způsobí, že se barva roztáhne a na některých místech vytvoří vodu. Dřevo samo o sobě může způsobit poklesy v důsledku působení vody.
 • Některé barvy se mohou také začít loupat nebo odlupovat kvůli kontaktu s vodou po delší dobu.
 • Můžete si také dávat pozor na rovné čáry nebo praskliny v pavučině.
 • Růst plísní a plísní může také ukazovat na poškození vodou. Mohou se objevit v různých barvách a jsou rozmazané nebo slizké, a pokud se jim okamžitě nezabrání, poškození by se mohlo rozšířit.
 • Výše uvedené příznaky se mohou objevit již za tři až pět týdnů, takže na to pamatujte.

  Další věc, kterou byste měli vědět, je, co může způsobit poškození stropu vodou? Měl by to být další krok po nalezení známek naznačujících poškození vodou.

 • Protékající střecha může způsobit hromadění vody na stropě po slabém nebo silném dešti.
 • Pokud jste vodovodní potrubí dlouho nevyměnili, mohlo by prasknout nebo prasknout a voda vytékat do stropu.
 • Vysoká vlhkost bez řádného větrání v kuchyni, koupelně nebo prádelně může způsobit navlhnutí stropu.
 • Poté, co zjistíte, co způsobuje poškození vašeho stropu, zkuste to co nejdříve opravit, abyste předešli dalším problémům. Pro pracné úkoly může být nejlepší volbou zavolat si o pomoc odborníka.

  Sušení stropu poškozeného vodou

  Existují tři způsoby, jak můžete využít vysoušení stropu poškozeného vodou. Cokoli vyhovuje vaší situaci a co máte k dispozici, můžete si s tím vystačit.

  Metoda č. 1. Fanoušci

  Ventilátory mohou pomoci s cirkulací vzduchu uvnitř vašeho domova. Můžete také otevřít okna a dveře, aby se dovnitř dostalo více vzduchu.

  Odsávací ventilátory byly také nejlepší volbou pro oblasti nebo místnosti ve vašem pokoji s vysokou vlhkostí, jako je kuchyně, koupelna a prádelna.

  Metoda č. 2. Odvlhčovač

  Odvlhčovače pomáhají odstranit ze vzduchu příliš mnoho vlhkosti, která může způsobit vlhkost věcí. Dokáže odstranit zatuchlé a lepkavé pocity doma na jaře nebo v létě.

  Umístění do oblastí s vysokou vlhkostí může pomoci kontrolovat úroveň vlhkosti ve vzduchu.

  Metoda č. 3. Obchod vakuové

  K odsávání vlhkosti z vlhkých zón můžete použít dílenský vysavač nebo mokrý vysavač. Pomocí stěrky seberte viditelný pot a nechte jej vysát podtlakem.

  Oprava poškození

  Chcete-li opravit poškození, musíte zjistit, která je vhodná pro daný problém. Zde jsou dvě cesty, které můžete zvážit:

  Výměna z důvodu rozsáhlého poškození

  Strop může být již propadlý, příliš měkký, poškození je široké nebo plíseň již pronikla hluboko; tehdy můžete zvážit jeho výměnu.

  Náhrada poškození je nejschůdnější u dřevěných nebo podobných odnímatelných stropů; betonové stropy jsou zřídkakdy vážně poškozeny vodou, a pokud k nim dojde, bude obtížnější je opravit.

  Výměna stropu by vyžadovala odříznutí poškozené části, umístění nového a zajištění. Nakonec budete muset použít tmel a barvu; ujistěte se, že produkty po každé aplikaci vysušíte.

  U vážně poškozeného by bylo zavolat profesionála tou nejlepší volbou, protože jeden špatný pohyb a celý váš strop může spadnout a vést k obětem.

  Opravte pouze oblasti poškozené vodou

  Tuto možnost zvolte, pokud problém není riskantní a není příliš velký. Pokud je strop stále pevný nebo se na něm pouze loupe nebo bublá barva, můžete se rozhodnout poškozené místo opravit.

  Pokud jde o opravu konkrétních poškození, jako jsou bublinky barvy, podívejte se na tyto dva články týkající se vodních bublin na stropě a jak opravit stropní barvu poškozenou bublinkovou vodou. Kromě toho můžete také chtít vědět, jak malovat vodou poškozený strop.

  Některé problémy vyžadují pouze odstranění zdroje problému a vysušení mokrého stropu, aby se celé utrpení vyřešilo; budete muset pouze pravidelně kontrolovat úroveň vlhkosti.

  Pokud potřebujete další pomoc, můžete si prohlédnout tento obsah týkající se opravy poškození stropu vodou.

  Závěr

  Na závěr jsou tři způsoby, jak vysušit strop poškození vodou; vaše okolnosti vás povedou k tomu, abyste si vybrali, co je pohodlnější a vhodnější. Jen se ujistěte, že se při řešení škod způsobených vodou udržujete v bezpečí.