3 DIY tipy, jak zavěsit závěsy se žaluziemi

Už víte, že závěsné závěsy se žaluziemi dodají vašemu oknu hloubku a kouzlo. Chápete, že díky této kombinaci můžete získat další soukromí, a souhlasíte s tím, že to musíte vyzkoušet. Ale jak to udělat, aniž byste zaneřádili stěny nebo zaplatili služby tesaře? No, můžete toho dosáhnout sami v několika jednoduchých krocích.

Níže uvedené kroky, jak zavěsit závěsy se žaluziemi, vám pomohou pracovat se všemi žaluziemi, které máte doma, včetně horizontálních nebo vertikálních žaluzií, římských nebo komůrkových rolet a dokonce i rolet.

Musíte určit barevné schéma, se kterým chcete pracovat, a můžete jít. Vše, co k této práci potřebujete, jsou;

  • NONO držáky, můžete to také nazvat držáky bez vrtání (nastavitelné).
  • Záclonové tyče.
  • Záclony.

Nyní, když máme vše, můžeme se pustit do práce.

Kroky na zavěšení závěsů se žaluziemi

Krok č. 1: Nainstalujte držáky NONO

Upravte držáky NONO tak, aby přesně odpovídaly šířce tyče, ze které visí vaše roleta. Udělejte to povolením šroubu, který umožňuje, aby byl závěs pružný.

Umístěte držák NONO na tyč a utáhněte šroub, aby byly držáky pevně připevněny k tyči žaluzie. Udělejte to na dalších požadovaných částech tyče, kde chcete, aby závěsová tyč spočívala. Obvykle to děláte na obou krajních polohách rolety a možná i uprostřed lišty.

Krok č. 2: Připojte závěsovou tyč k držákům

Dalším krokem, jak zavěsit závěsy se žaluziemi, je připevnění závěsů. Upevněte záclonu do záclonové tyče. Zpočátku si nedělejte starosti s tím, že to uděláte správně. Vždy můžete odinstalovat záclonovou tyč a změnit uspořádání záclony. Po upevnění záclony na záclonovou tyč namontujte záclonovou tyč do otvoru v držáku NONO.

Vaše záclona by měla začít získávat tvar a můžete ji upravit tak, aby vypadala tak, jak má. Pokud máte pocit, že chcete pro svůj závěs jiný styl, je čas to napravit. Jakmile budete spokojeni s tím, jak závěs vypadá, přejděte ke kroku 3.

Krok č. 3: Připevněte záclonovou tyč k držáku 

Pomocí šroubu dodaného s držákem NONO utáhněte záclonovou tyč ke držáku, abyste dosáhli pevnosti a stability. Nyní jste pověsili záclonu s roletami, aniž byste museli vrtat díry nebo zašpinit stěny.

Jak přidáte závěsy s trčící roletou

Když vám z okna trčí žaluzie, nejlepší volbou pro zavěšení záclon jsou napínací tyče. Mohou však nést pouze lehké závěsy. Závěsné tyče a háčky, jako jsou háky na kabáty a velitelské háčky, jsou na výběr, pokud jsou umístěny rovnoměrně ve správných pozicích přes okno.

Pokud používáte háčky, musíte ručně zvýšit počet háčků v závislosti na hmotnosti záclon. Dva háčky jsou účinné pro lehké závěsy, ale více jich budete potřebovat pro těžké závěsy.

Tipy pro párování záclon a žaluzií

Rozhodování o tom, jak spárovat závěsy a žaluzie po provedení kroků, jak zavěsit závěsy s žaluziemi, může být docela frustrující, zvláště když nevíte, jak kombinovat různé barvy a styly.

Chcete-li pověsit závěsy se žaluziemi, měly by vás tyto tipy nasměrovat na správnou cestu k elegantnímu a stylově zařízenému pokoji.

Tip #1: Vyberte typ rolety, kterou chcete použít. Tento krok vypadá jako samozřejmý krok, ale je docela důležitý. Musíte pochopit roletu, která bude fungovat pro váš pokoj.

Běžné žaluzie jsou rolety a žaluzie, protože se snadno kombinují se závěsy a poskytují jednoduchý, pevný blok barev.

Tip č. 2: Nepárujte výtisky s výtisky. Pokud chcete použít potisky, použijte jej pouze na jeden ze dvou, nejlépe na závěs. Roletu je lepší nechat v jednolité barvě.

Použití potisků na potisky vytvoří v místnosti ohromující efekt, zejména v menších prostorách.

Tip #3: Neměli byste se bát doplňků. I když to uděláte minimálně, je to skvělý způsob, jak přidat styl do vašeho prostoru a udělat ho útulným a útulným.

Klíčem k úspěchu je zůstat pokorný se svými stylingovými technikami. Mějte na paměti, že váš pokoj musí působit útulně, teple a příjemně.

Tip č. 4: Dbejte na to, abyste závěs a roletu sladili s tyčí, kterou používáte jako odpovídající příslušenství. Jakmile si vyberete barvu, budete s ní pracovat.

Měli byste specifikovat odstíny, abyste mohli svou záclonovou tyč bezchybně sladit.

Závěr

Nyní víte, jak zavěsit závěsy s žaluziemi bez stresu. Je také důležité, abyste rozuměli používání barev, abyste to nepřeháněli s barvami nebo nevyšli z módy.

Nepromarněte veškeré kouzlo této kombinace špatným výběrem barev. Ujistěte se, že hledáte dobrou barevnou kombinaci nebo si promluvte s interiérovým dekoratérem, abyste získali zkušenosti.

Nezapomeňte utáhnout všechny šrouby a matice, abyste neriskovali, že se záclonová tyč náhodně oddělí a spadne. Doufám, že tyto kroky o tom, jak zavěsit závěsy s žaluziemi, jsou užitečné a dosáhnout požadovaného výsledku při zavěšení záclon pomocí žaluzií.