2 způsoby umístění koncového stolu mezi pohovku a sedací soupravu

Vědět, kam umístit každý kus nábytku ve vašem domě, je umělecká forma, která spojuje svůj funkční účel s vaším osobním smyslem pro vkus a design. V tomto díle se podíváme na to, jak umístit koncový stolek mezi pohovku a loveseat ve vašem obývacím pokoji a jak vaše potřeby ovlivní jejich uspořádání.

Součástí radosti z renovace vašeho obývacího pokoje je vymyslet, kam je strategicky umístit a kolik jich budete chtít. Než se však pustíme do toho, jak umístit koncový stolek mezi pohovku a pohovku, musíme znát definici každého kusu nábytku, který máme, pohovku, pohovku a samozřejmě koncový stolek.

Co je to loveseat?

Loveseat je jedním ze dvou druhů dvoumístných židlí. Jedna varianta je téměř synonymem pro „dvoumístnou pohovku“. Bývá vybavena dvěma čalouněnými sedadly.

Jiný typ, známý také jako tête-à-tête, lavice pro námluvy, lavice pro líbání, klebetnice nebo konverzační lavice. Jedná se o jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém je uspořádali do tvaru S. To umožňuje dvěma lidem konverzovat, zatímco se na sebe dívají a jsou na dosah ruky, přičemž mezi nimi je typicky zachována skromná bariéra.

Co je to pohovka?

Pohovka je kus nábytku, který usadí dvě nebo tři osoby. Je také známý jako pohovka, futon nebo chesterfield. Nejčastěji se vyskytuje ve tvaru lavice s čalouněnými područkami a typicky pružinami a přizpůsobenými polštáři.

Co je koncová tabulka?

Koncový stůl je malý stůl, který je obecně přibližně vysoký jako paže židle. Lidé jej používají s větším kusem nábytku, jako je například pohovka. Koncové stolky poskytují pohodlné místo pro světla, podtácky na nápoje a další předměty, které jsou snadno dostupné z pohovky.

Často se prodávají jako pár nebo jako třídílná sada stolů do obývacího pokoje – dva koncové stolky a odpovídající konferenční stolek. Díky tomu můžete snadno umístit koncový stolek mezi pohovku a loveseat.

Koncový stůl téměř pravděpodobně zvýší náklady na vybavení vašeho domova. Obvykle stojí mezi 75 a 400 $. Mít mnoho z nich jen v obývacím pokoji zvýší náklady na nákup veškerého nového vybavení. Je to rozhodně nutné?

I když koncové stoly nejsou nezbytnými prvky pro váš dům, poskytují několik výhod. Koncové stolky jsou ideální pro přidání osvětlení lampy. Stejně tak pro udržení všech věcí nezbytných pro váš obývací prostor, které chcete mít vždy na dosah ruky. Pokud nechcete v obývacím pokoji používat koncové stolky, můžete je nahradit různými kusy nábytku.

Příležitostně jsou navrženy koncové stolky se spoustou úložného prostoru uvnitř a často obsahují spodní polici pro další zboží. Některé mají velké zásuvky a odnímatelné horní části, které můžete použít jako dočasné pracovní místo.

Jako alternativní zdroj osvětlení můžete použít koncový stůl. Pokud ve vašem pokoji chybí přirozené světlo nebo si rádi v noci čtete, ujistěte se, že umístění odkládacího stolku je dostatečně blízko k místu, kde rádi sedíte a čtete.

Koncové stolky můžete použít různými způsoby v blízkosti jednoho nebo obou konců pohovky a pohovky. Pokud zvolíte tyto pozice pro vaše koncové stoly, budete mít místo pro světla na čtení. Také pro malou výzdobu, dálkové ovladače a další předměty se můžete večer cítit důležitě na dosah ruky.

Jeden na obou koncích krásně vyrovná plochu a umožní vám přidat vhodný dekor podle vašeho vkusu. Je důležité, abyste věděli, jak vybrat ten správný koncový stůl pro vaše nastavení.

Koncový stůl versus vedlejší stůl

Primární rozdíl mezi koncovým a odkládacím stolkem je ten, že odkládací stolky mají větší plochu než koncové stolky. Odkládací stolek je malý stolek, který se obvykle umisťuje na druhou stranu místnosti nebo ke zdi. Koncový stůl je malý stolek, který se obvykle umisťuje vedle židle nebo na konec pohovky.

Jak umístit koncový stůl mezi pohovku a sedací soupravu

Symetrický efekt

Pro asymetrický efekt umístěte koncové stolky na každou stranu pohovky a sedátka ve stejné vzdálenosti od každé paže. Koncové stolky umístěné blízko sedacího nábytku by neměly být vyšší než opěradlo židle a nižší než výška sedadla. Je to skvělý způsob, jak umístit koncový stůl mezi pohovku a pohovku.

Neměla by být o více než dva palce vyšší než područky pohovky. Například, pokud je rameno pohovky vysoké 22″, vhodný koncový stůl by měl být vysoký mezi 20″ a 24″. Koncový stolek mezi pohovkou a sedací soupravou je ideální pro vytvoření symetrického efektu.

Asymetrický efekt

Pro ležérní, asymetrický efekt použijte neodpovídající koncové tabulky. Umístěte jeden koncový stůl mezi sedátko a pohovku pro malá, intimní místa pro diskuzi. Umístěte jeden blízko okna, aby držel pokojovou rostlinu, nebo blízko knihovny, abyste předvedli malé tablo. Tímto způsobem můžete také umístit koncový stůl mezi pohovku a pohovku.

Závěr o umístění koncového stolku mezi pohovku a loveseat

Koncové stolky mohou být nezbytným i výrazným kouskem ve vašem obývacím pokoji. Chcete-li odpovědět, jak umístit koncový stůl mezi pohovku a sedací soupravu, musíte znát svůj účel. Můžete působit buď symetricky, nebo například asymetricky. Buďte si jisti, že stylizujete svůj nábytek společně s koncovými stolky.