2 snadné způsoby, jak se zbavit zápachu plísní v koupelně

Prvním krokem, jak se zbavit zápachu plísní v koupelně, je zkontrolovat, odkud pochází. Více se o tom dozvíte, když budete pokračovat a číst článek.

Vysvětlení zápachu plísně

Vaše první myšlenka, když zjistíte, že vaše koupelna voní zemitou, může být, že postrádá ventilaci. No, to je částečně důvod.

Přesněji řečeno, nedostatek větrání ve vaší koupelně vedl k neregulované vlhkosti. Neregulovaná vlhkost pak měla za následek růst padlí.

Plíseň je zkrátka příčinou nepříjemného zápachu ve vaší koupelně. Stejně jako plíseň i plíseň vydává zatuchlý zápach a měla by vás varovat před růstem hub ve vaší koupelně.

Pokud chcete porovnat zápach plísní a plísní, zde je článek, který odpoví na vaši otázku: „Jak voní domácí plíseň?

Na rozdíl od plísní však plíseň vaší domácnosti tolik neškodí. Ačkoli to může přitahovat růst plísní, pokud k tomu dojde, je to úplně jiná situace.

Poté, co jste se dozvěděli o vůni plísně, možná se divíte, jak rostla ve vaší koupelně. Odpověď na to uvidíte níže.

Jak roste plíseň v koupelnách?

Plíseň a plíseň mají mnoho podobností. Jedním z nich jsou kritéria prostředí, kde mohou růst.

Abychom byli konkrétnější, plísně a plísně potřebují ke svému růstu vlhkost, zdroj potravy, určitou teplotu a kyslík. Může to znít složitě a nesplnitelně, ale posledním kritériem, které potřebují, je většinou voda.

To znamená, že druhé kritérium existuje téměř v každé části vaší domácnosti. Spóry plísní a plísní musí čekat na úniky (nebo jinou formu poškození vodou), aby se na povrchu rozrostly.

Plíseň obecně roste na dlaždicích vašeho sprchového koutu a může znečistit dlaždice a barvu. Jak je však uvedeno výše, může přitahovat růst plísní a řešení plísní je nebezpečnější.

Plíseň může proniknout do povrchu, na kterém roste, a tím oslabit její integritu. Pokud se plíseň dostane do vaší sádrokartonové desky, může ji zničit.

Po kontaminaci plísní se sádrokartonové desky obvykle vyměňují. Chcete-li snížit své šance na získání plísní, zde je článek o tom, jaká je nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním, která vám může pomoci.

Vzhledem k tomu, že zatuchlý zápach je pouze varováním, existuje několik kroků, než odstraníte zemitý zápach ve vaší koupelně. Podívejte se na kroky a různé způsoby, jak se zbavit zápachu plísní.

Jaké jsou způsoby, jak se zbavit zápachu plísně v mé koupelně?

Krok č. 1. Nejprve musíte zjistit, co způsobilo zápach plísně. Jak je uvedeno výše, může to být způsobeno nedostatečným větráním.

Může to však být také způsobeno netěsnostmi z vašeho potrubí. Podívejte se, kde je koncentrován růst, protože vám může říct, kde je poškození vodou.

Pozor také na růst plísní. Zde je článek o rozlišení plísní a plísní, který vám pomůže určit, se kterými houbami máte co do činění.

Krok č. 2. Dále oddělte dotčené položky od těch, které nejsou kontaminované. Poté je odpovídajícím způsobem vyčistěte.

Vzhledem k tomu, že plíseň nezničí předměty, jako je plíseň, bude pro vás snazší je odstranit. Také nebudete muset vyhazovat kontaminované předměty.

Nezapomeňte si také nasadit ochranné pomůcky, protože plíseň může stále vyvolat alergické reakce.

Krok č. 3. Po vyčištění pracovního prostoru můžete nyní pracovat na odstranění zápachu plísní. To samozřejmě zahrnuje i hubení plísně.

Níže jsou uvedeny různé položky, které můžete použít k hubení plísně ve vaší koupelně:

 • Tea tree oil – Tea tree oil je esenciální olej schopný zabíjet plíseň a odstranit její zápach ve vaší koupelně. Má antibakteriální a protiplísňové schopnosti, díky čemuž je účinný proti plísním a plísním.
 • Chcete-li použít tea tree oil (TTO) proti plísni, musíte smíchat vodu a tea tree oil. Poté vložte do čisté lahvičky s rozprašovačem.

  Na každý šálek vody potřebujete pouze jednu čajovou lžičku TTO. Pokud si myslíte, že to váš problém s plísní vyžaduje, můžete přidat další TTO.

  Čajovníkový olej však není levný, takže je lepší s ním šetřit. Je to však nakonec vaše volba.

  Nakonec nastříkejte směs TTO na postižené místo. Nechte roztok v oblasti přes noc.

  Druhý den místo otřete a osušte na vzduchu.

 • Jedlá soda – Dalším produktem, který dokáže zabít plíseň a její zápach, je jedlá soda. Můžete ho smíchat s vodou nebo octem, v závislosti na míře vašeho znečištění.
 • Pro rozsáhlé znečištění smíchejte dvě až tři čajové lžičky z něj s čistým bílým octem a dejte do nádoby. Poté nastříkejte na postižené místo.

  Roztok jedlé sody a octa nechte uležet na povrchu až 20 minut. Chcete-li odstranit zbytky, otřete oblast vlhkým hadříkem.

  Do jedlé sody můžete také přidat vodu a vytvořit tak pastu. Poté naneste pastu na zubní kartáček a odstraňte plíseň.

  Závěr

  Nyní víte, že existují různé způsoby, jak se zbavit zápachu plísní v koupelně. Existuje také několik kroků, než se vypořádáte s plísní, takže doufejme, že je budete řešit.