2 jednoduché způsoby, jak z kolika metrů látky vyrobit záclony

Touha vyzdobit naše pokoje kvalitními látkami je na vzestupu. To je důvod, proč majitelé domů neustále požadovali služby interiérových dekoratérů, kteří by kombinovali různé vzory a tvary, aby v dobře vyrobených záclonách vyzdvihli to nejlepší z krásy a přitažlivosti.

Z kolika metrů látky vyrobit záclony je další otázka, která vás napadne. Bez řádného změření délky a šířky použité látky si nemůžete ušít oblečení.

Stejným způsobem bychom měli měřit a vědět, kolik yardů látky vyrobit záclony.

Pěkné měření je vstupní branou ke skvělé výzdobě v místnosti. Toto měření poskytuje rovnováhu jak záclonám, tak záclonové tyči, bez ohledu na preferovaný design záclony v místnosti. Díky tomu bude upevnění závěsů na stěnu rychlejší, než se očekávalo.

Jak vypočítat, kolik yardů látky na výrobu záclon

Postupy, jak správně vypočítat, kolik yardů látky na výrobu záclon, jsou velmi, ale jednoduché na pozorování a pochopení.

Krok č. 1: Měření výšky závěsu

Pomocí pásky změříte výšku závěsu, počínaje umístěním tyče pro závěsy. Můžete si vybrat, zda se závěs bude dotýkat podlahy nebo uprostřed. Když budete měřit do požadovaného bodu, změříte šířku záclony, která by měla odpovídat šířce tyče.

Krok č. 2: Změřte šířku závěsu

Dále změříte a zdvojnásobíte měření šířky. Pokud je například šířka 32 palců na šířku, přejdete na 64 palců pro dva panely, pak přidáte také 1 palec pro šev a 6 palců pro délku.

Pokud je délka 68 palců, budete potřebovat dva panely látky o rozměrech 34 x 90 palců. Většina záclonových látek se dodává v 36palcových širokých panelech, a když to vydělíte 180, bude to činit 5 yardů.

Jak změříte látku na záclony?

Kolik yardů látky na výrobu záclon vypovídá více o tom, jak změřit látku na záclony. Prvním z nich je získat požadovanou délku záclonové tyče a poté vzít několik centimetrů látky nad oknem, jak budete zvažovat látku navíc.

Poté změříte šířku pomocí tyče. Vzhledem k tomu, že záclonové látky se dodávají v různých šířkách, umožňuje vám to lépe plánovat šití.

Musíte přidat další šev nebo lem, abyste získali přídavek. 1 až 8 palců by mohlo jít o přídavek založený na požadovaném stylu záclony a se všemi těmito vysvětleními by bylo získání požadované látky pro záclony obtížné.

Kolik látky na závěsy s úzkým plisem potřebuji?

Zde vás zajímá pouze šířka, protože měření délky je již standardní.

Po změření šířky přidáte 12 palců, které budou sloužit jako překrytí panelu ve středu okna, a jakmile získáte součet, vynásobíte ho 2,25, takže součet bude velikost šířky potřebné pro sevření záhybu. závěsy v pokojích.

Nakonec vydělte získaný součet počtem palců látky, kterou chcete použít na závěs. Pokud je tedy šířka 60 palců, vydělíte součet 60 a zaokrouhlíte nahoru. To, co nakonec získáte, se vynásobí délkou závěsu, zatímco celkový součet by se vydělil 36, abychom získali součet požadované metráže.

Potřebuji další látku na záclony?

Kolik yardů látky na výrobu závěsů, jak bylo vysvětleno dříve, vám umožní pochopit, že v látce jsou povoleny. Ale pokud by člověk mohl získat dostatek látky potřebné k výrobě záclon, je potřeba ji použít.

Tento extra materiál jde na lem a vrchní obklady závěsu. Přišijete ho pod něj, aby nebyl vidět a aby byl hladký a čistý. Kam umístit látku navíc, je odměřeno a neexistují žádná pravidla, která by zmapovala, kolik budete potřebovat, pouze se ujistěte, že máte dostatek, abyste mohli přebytek ustřihnout.

Jak vyrobím látku na závěsy na tyče?

V tomto případě vezmete již hotovou šířku a vynásobíte plnost asi 2. Pokud máte například 100 palců, vynásobíte ji dvěma, čímž získáte 200 palců. Poté přidáte míru pro návrat, která by mohla být 31/2 palce, aby reprezentovala každou stranu, a dává celkem 207 palců.

Kromě toho přidáte 4 palce na stranu pro dvakrát přeložený lem, což má za následek celkem 215 palců. Tu pak vydělte šířkou látky. Budete mít 36 až 60 palců, z nichž v tomto případě byste viděli 54, což se rovná přibližně 3,98, a přibližně 4.

Dále získáte měření délky, což je 85 palců, pak přidejte asi 8 palců pro lemy, které dávají celkem 93 palců na délku záclony.

Přidejte 21/2 palce pro plášť a hlavičku, což vám nyní dá 95 a půl palce na délku, a abyste nakonec získali metráž, vynásobte 95 1/2 4, abyste nyní dostali 382, ​​pak vydělte 36. a vaše celková potřeba yardage je 10,61 nebo přibližně 11.

Závěr

Jednou z esencí velkého množství tohoto výpočtu, abyste věděli, kolik yardů látky na výrobu záclon, je, že vám ušetří některé materiály, které byste při výrobě záclon plýtvali látkou. Množství látky potřebné k výrobě záclon závisí na délce a šířce vašeho okna, která se přesně měří pomocí záclonové tyče.