2 jednoduché způsoby, jak chemicky čistit pouze závěsy

Standardizované zkušební pravidlo čištění záclon není stejné jako samotné chemické čištění. Někdy však není praktické uklízet bez znalosti kroků nebo osvědčených postupů, které je třeba přijmout, a proto se chcete přizpůsobit tak, aby počasí bylo pro vaše záclony přátelské.

V tomto případě, jak chemicky čistit pouze záclony, poskytneme podrobné vysvětlení, které vás navede pouze na chemické čištění záclon.

Můžete také zvážit udržování záclon v suchu a čistotě. Můžete to zkusit udělat sami, protože odnést záclonu do čistírny může být docela drahé.

Pokud chcete chemicky čistit pouze záclony a používat běžnou metodu praní a žehlení, riskujete, že změníte vzhled a povahu záclonové látky.

Naučíte se nejlepší a jednoduchý způsob chemického čištění pouze záclon, pokud byste to chtěli udělat sami.

Poznámka: chemické čištění pouze závěsů vyžaduje zvláštní péči při údržbě a udržování v čistotě a nemůžete použít žádnou metodu. Pokud se suší venku, látky na sebe přitahují mnoho prachu kvůli vlhkosti (vodě), která je v nich obsažena.

Snadné kroky k chemickému čištění pouze záclon

Následující uvedené kroky vás dovedou k tomu, jak chemicky čistit pouze záclony, a jednoduché pochopení těchto kroků vám poskytne informace o tom, jak to udělat sami.

Krok č. 1: Použití pračky

Pokud již pračku máte, může pro vás být tento krok tou nejlepší možností. Všimněte si, že záclonové látky neperete jako normální způsob chemického čištění běžných oděvů.

Dodržujete tento postup, protože běžné látky mohou být barevné a jejich smícháním pouze pomůžete barevné látce zabarvit tu druhou (záclonu) – způsobí změnu její barvy.

Pro úspěšné použití pračky na záclony určené pouze k chemickému čištění je potřeba do pračky vložit pouze záclonu a vyměnit vlažnou vodu za studenou nebo studenou. Důvodem je, že studená voda pomáhá ponořit prací prostředek do nasáklých tkanin pro snadnější praní.

Při praní používejte prací prostředek nebo mýdlo, které se doporučuje pouze pro světlé tkaniny nebo pouze záclony, protože běžný nebo běžný prací prostředek obsahuje reaktivní chemikálie, které mohou změnit strukturu tkanin.

A u závěsů, které mají linku, přidržíte lem látky tam, kde se linka zastaví a perete jemně.

Tato praxe se pouze snaží udržet čáru na záclonách. Provádějte praní šňůry, dokud se nedostanete k poslední řadě, a poté závěs zavěste, aby uschl, nebo látku rozprostřete a nechte uschnout.

Krok č. 2: Praní záclon doma

Ve snaze odpovědět na otázku „Jak chemicky čistit pouze záclony“ je metoda praní látky doma (udělejte si to sami), možná účinná, protože náklady na pronájem profesionálních čistíren záclon mohou být nákladné.

Překvapivě je tento krok jednoduchý, ale komplikovaný, pokud jste ještě nezískali skutečný návod, jak začít.

Tento krok zahrnuje umyvadlo (nebo jakékoli zařízení, které používáte k mytí, nejlépe vanu) a naplňte jej studenou vodou.

Nasypte do vody doporučený prací prostředek pouze na praní záclon a zamíchejte. Vezměte záclonu a jemně ji vložte do vany a vyperte co nejpečlivěji.

Tato akce pouze pomáhá vyhnout se změně barvy nebo struktury. Dále vyčistěte liniový závěs – pokud má váš závěs linii, jemně a vyhněte se zdrsnění látky, aby si zachovala její strukturu a vypadala elegantně.

Šňůry v závěsu perte jemně od jedné čáry ke druhé.

Pokračujte v praní, dokud nedosáhnete rovnoměrného vyprání tkanin. Vyprané látky/záclony zavěste, aby se závěsy nezmačkaly.

Věnujte zvláštní pozornost typu pracího prostředku, který chcete použít, a před použitím zkontrolujte jeho doporučení, protože tento prací prostředek může poškodit vaše tkaniny.

Pro tyto výukové programy byly níže přidány další odpovědi pro pochopení.

Jak sušit pouze záclony, aniž byste je strhli?

Pokud nechcete záclonu sundávat k praní a hledáte způsob, jak udržet záclonu čistou, použijte;

  • Vysávejte, aby se závěs zbavil prachu
  • Štětcem vykartáčujte drobná vlákna závěsu
  • Zatřeste závěsem, aby se zbavil prachu.

Mohu k praní záclon, které lze pouze chemicky čistit, použít jakýkoli prací prostředek?

Odpověď na tuto otázku, pokud jde o téma „jak chemicky čistit pouze záclony“, zní ne. Tato odpověď je způsobena tím, že běžný prací prostředek/mýdlo má reaktivní obsah, který může poškodit váš závěs.

Mohou se záclony při chemickém čištění smrštit?

Ano, záclona se při špatném sušení a při praní nesprávným mýdlem/saponátem srazí a záclona tak vypadá špatně.

Kdy byste měli prát záclony?

Jakmile zjistíte, že jsou vaše záclony špinavé a urážlivé až všudypřítomné, vězte, že je potřeba záclony vyprat, maximálně však dvakrát za 4 měsíce.

Závěr

V tomto článku pro kutily jsme podrobně diskutovali o tom, jak chemicky čistit pouze záclony. Doufám, že při čtení tohoto DIY jste si rozšířili obzory.