10 Fast & Snadné kroky, jak barvit polyesterové záclony!

Polyesterové závěsy jsou syntetické materiály a velmi obtížně se barví. Proto v tomto procesu používáme speciální barvivo.

Polyesterové záclony jsou lepší než jiné záclony, protože se snadno vyrábějí a mají dlouhou životnost (dlouho vydrží). V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak barvit polyesterové záclony.

Následující materiály jsou to, co potřebujete, když plánujete Jak barvit polyesterové záclony; Barvivo (Rit Dyemore), hrnec nebo konvice, hrnek na odměření množství barviva, kovové kleště, rukavice, prací prostředek nebo tekuté mýdlo, tlusté střevo, odměrka a sporák.

Jednoduché kroky, jak vyrobit barvené polyesterové záclony

Krok č. 1: Změřte hmotnost polyesterového závěsu

Když plánujete, jak barvit polyesterové záclony, prvním krokem je měření. Tím se zjistí množství barviva, které se má použít. Pomocí měřítka změřte kapacitu polyesterového závěsu.

U závěsů ze 100% polyesteru se nanáší dvojnásobek barevného barviva použitého na obyčejnou látku, protože se obtížně barví.

Krok č. 2: Ponořte polyesterové závěsy do teplé vody

Ponořte polyesterový závěs do teplé vody. Výhodně se přidá malé množství tekutého mýdla, aby se smyly všechny nečistoty, které naruší barvivo, aby nešpinilo záclony.

Krok č. 3: Připravte sporák a velký hrnec na vaření vody

Dalším krokem, když plánujete, jak barvit polyesterové záclony, je položení velkého hrnce na sporák. Přidejte 10 litrů vody a nechte 30 minut. Množství vody by mělo být dostatečné k zajištění volného pohybu závěsů ve vodě.

Zahřejte vodu na 200 ° F, nad bod varu vody. Přidejte jednu čajovou lžičku pracího prostředku, abyste zvýšili úroveň, při které se polyesterové záclony vybarví.

Krok #4: Noste rukavice a změřte množství použitého barviva

Použijte pár rukavic, abyste zabránili poškození rukou barvivem, protože je to silná chemikálie. Vezměte si šálek a naberte dostatek barevného barviva a přidejte do střeva, kde je již připravena horká voda.

Krok č. 5: Otestujte schopnost barviva barvit

Dalším krokem, jak barvit polyesterové záclony, je získání bílého papíru nebo kartonu. Naberte malé množství a nalijte na bílý papír nebo karton, abyste vyzkoušeli jeho schopnost barvit.

Krok č. 6: Ponořte polyesterové závěsy do barvicí lázně

Záclony se ponoří do barvicí lázně a pomalu se promíchávají kovovými kleštěmi. Pokračujte v míchání po dobu 10 minut a nechte chvíli odstát. Míchání určuje množství barviva, které pronikne polyesterovými závěsy.

Krok č. 7: Ponechte polyesterové závěsy na chvíli v barvicí lázni

Závěsy se nechají v barvicí lázni přes 30 minut až hodinu. Míchá se v intervalech, aby se zajistilo, že se barviva důkladně vsáknou po celém polyesterovém závěsu.

Krok #8: Odstraňte polyesterové závěsy z barvicí lázně pomocí kovových kleští

Když dosáhnete požadované barvy, vyjměte závěsy z barvicí lázně. Opláchněte čistou teplou vodou bez čisticího prostředku, dokud nebude oplach čirý.

Krok č. 9: Přeložte obarvené polyesterové závěsy na látkový materiál

Rozložte na stůl pevný látkový materiál jako tlustý ručník. Umístěte obarvené polyesterové závěsy jednou ven z barvicí lázně. Ručník se složí do závěsů a na chvíli se zmáčkne, aby se zajistilo pronikání barviva.

Krok č. 10: Omyjte v teplé vodě a osušte před použitím

Vyperte obarvené polyesterové záclony v teplé vodě s tekutým mýdlem. Nechte zaschnout. Nyní jsou připraveny k použití.

Umíte obarvit závěsy ze 100% polyesteru?

Polyesterové závěsy jsou speciálním druhem závěsů. Barvení není snadné kvůli obsahu, který mají. Proto je obtížné polyesterový závěs barvit. Protože voda nepronikne záclonami, lidé je jen zřídka barví.

K barvení polyesterových záclon použijte barvivo zvané Disperse dye. Toto barvivo si můžete koupit v každém obchodě nebo lékárnách.

Kromě toho, že jde o speciální druh záclon, nepění polévkou. Umírající polyesterové záclony proto zmenší jejich tloušťku a učiní je poréznějšími pro průchod kapaliny.

Jaká jsou nejlepší textilní barviva pro polyester?

Nejlepší volbou nejčastěji používaných barev na tkaniny je Rit Dyemore. Umožňuje snadné pronikání barviv do polyesteru. Funguje spíše v horké vodě a při ustálené teplotě.

Polyester vyžaduje speciální druh barviva a používá se ve velkém množství v závislosti na hmotnosti záclony. V některých případech necháme na sporáku vodu na barevné barvivo. Přidejte barevné barvivo, i když je na sporáku.

Lidé používají Rit Dyemore často, protože:

  •  je to levné a 
  • natrvalo obarvit látku

Můžete použít potravinářské barvivo k barvení polyesteru?

Ano! K barvení polyesteru můžete použít potravinářské barvivo, protože je to tkanina. Co takhle vyprat polyester po umření?

Potravinářské barvivo je dočasné barvivo, což znamená, že nevydrží. Rit Dyemore je permanentní barvivo. Polyester zachovává více Rit Dyemore než potravinářské barvivo.

Pro použití potravinářských barviv nelze polyester prát. Když to uděláte, smyjete barvivo.

Závěr 

Polyesterový závěs je volbou každého domova kvůli jeho autentickým a estetickým pohledům. Není to přitažené za vlasy, protože tento typ záclonového materiálu můžete vyrobit z pohodlí vaší kuchyně nebo koupelny vymřením.

Mnoho domácností, které si nemohou dovolit koupit záclony, může získat tyto materiály a postupovat podle pokynů, jak obarvit polyesterové záclony a vyrobit je.

Vždy je vhodné sáhnout po domácích polyesterových záclonách, protože při barvení záclon budete opatrní. Můžete to získat z trhu. Ale kvality nejsou stejné, bez ohledu na množství, které budete chtít.