Jak vyměnit laminátovou podlahu poškozenou vodou

Pro ty majitele domů, kteří přemýšlejí, jak vyměnit laminátovou podlahu poškozenou vodou, existují 4 kroky, které můžete snadno dodržet. Pro většinu to může být překvapením, protože laminátová podlaha je známá tím, že má vysoce odolnou vestavěnou voděodolnost. I když je tomu tak, stále se může stát obětí poškození od kaluží, rozlití a jiných zdrojů vlhkosti.

Pokud na laminátové podlaze uvidíte jasný důkaz o poškození vodou, je nejlepší okamžitě jednat! Zde je průvodce, který vám pomůže vyměnit laminátovou podlahu poškozenou vodou!

Kroky při výměně desky z laminátové podlahy

Laminátová podlaha je navržena tak, aby odolala občasnému polití. Co se však stane, když se tato malá skvrna změní na povodeň?

Když je laminát vystaven vodě a vlhkosti, prkna se ohnou, zpřetrhají nebo podváží. Skutečný znak katastrofy, která čeká, až se stane. Naštěstí existují kroky, kterými můžete tyto poškozené desky vyměnit!

Krok č. 1. Zkontrolujte a zastavte úniky

Nejprve se musíte zaměřit na zdroj. Poškození byste nedokázali opravit, pokud nezastavíte zdroj, což je v tomto případě únik. Je na prvním místě, protože zabrání tomu, aby byla vaše podlaha ještě vlhčí.

Zkontrolujte, zda na laminátové podlaze nejsou netěsnosti. Poté zkontrolujte, zda se v blízkosti poškozené oblasti nenacházejí žádné spotřebiče, které používají vodu, například pračky, myčky nádobí a další. Můžete také zkontrolovat toaletu a potrubí pod podlahou.

Jakmile najdete zdroj a zastavíte jej, můžete obrátit svou pozornost k poškozeným deskám. Nejlepší je nejprve zkontrolovat rozsah problému, než se vrhnete do práce na jeho výměně.

Krok č. 2. Připravte nástroje

Pro proces odebrání a výměny budete muset připravit všechny potřebné nástroje. Připravte si ochranné brýle, měřicí pásku, kleště, kladiva, lepidlo na podlahy a další důležité nástroje, které budete potřebovat.

Kromě nástrojů budete muset připravit nová laminátová prkna, která nahradí stará a poškozená. Pro konzistenci a estetické účely hledejte laminátová prkna, která odpovídají vašim.

Krok č. 3. Odstraňte poškozená prkna

Poté budete muset odstranit poškozené desky a začít pracovat na jejich výměně za nové. Laminátové podlahové desky pokřivené poškozením vodou lze odstranit holýma rukama. Ostatní však budou vyžadovat větší pozornost a úsilí při odstraňování.

K zasunutí pod desku a zvednutí můžete použít jakýkoli tenký nástroj, například nůž. I při malých poškozených oblastech budete muset odstranit celou desku. Má zabránit jeho zhoršení opuštěním a také odhalit podlahu pod ním.

Krok č. 4. Vyměňte poškozená prkna

To slouží jako nejnáročnější část celého procesu. Před instalací nových desek se ujistěte, že je čistá podlaha čistá. Zkontrolujte také náhradní desky a zjistěte, zda by se perfektně hodily do nového prostoru na podlaze.

Všimněte si toho, že je rozdíl ve výměně poškozených desek uprostřed místnosti a těch blízko zdi.

Pomocí lepidla začněte pokládat náhradní laminátové desky na místo. Těžký předmět nechte na nové desce několik hodin nebo nahoru, dokud lepidlo nevyschne.

V případě pochybností zavolejte odborníka. Pojištění majitelů domů se obecně vztahuje na škody a zničení interiéru i exteriéru domu. Můžete zkontrolovat, zda je součástí podlahy pojištění výměny podlahy poškozené vodou.

Pro jakékoli související pojistné události je nejlepší zavolat právníka.

Jaké jsou příznaky poškození laminátovou podlahovou vodou?

Někdy, i přes vaši maximální snahu, může dojít k poškození vodou. Ať už se jedná o nepozorovaný únik, děravou trubku nebo dokonce o něco katastrofičtějšího, jako je zaplavení, vaše laminátová podlaha může po dlouhé době působení vlhkosti zůstat zranitelná.

Několik varovných signálů, na které si můžete dát pozor na poškození vodou, je:

  • Rozdělení
  • Praskání
  • Vzpěr
  • Odbarvení
  • Pokřivení
  • Viditelná plíseň nebo plesnivý zápach

Pokud si všimnete některého z těchto příznaků, ihned zkontrolujte, zda vaše podlahy nejsou poškozené vodou.

Jaké jsou zdroje poškození vodou v laminátových podlahách?

Poškození obvykle pochází z kuchyně, kde jsou umístěny dřezy, linky na výrobu ledu a myčky nádobí. Oblasti poblíž spotřebičů využívajících vodu, jako jsou pračky, jsou také náchylné k poškození vodou.

Jak zabránit tomu, aby se vaše laminátová podlaha poškodila vodou?

I když existují aspekty poškození vodou, které nemůžete přesně kontrolovat (například záplavy), stále můžete dělat věci, které pomohou snížit rizika a šance na poškození vašich laminátových podlah vodou. Drtivé většině škod způsobených vodou lze předcházet.

Existují jednoduché věci, které můžete udělat – od setření rozlitých kapalin až po sledování případných úniků kolem umyvadel, toalet, spotřebičů a dalších. Může se to zdát jako malé, náhodné úkoly, ale pomáhá to zabránit škodám způsobeným vodou na vaše podlahy.

Prevence je vždy nejlepší metodou, jak se vyhnout poškození vodou. Být ostražitý ve svém domě a řešit problémy a problémy, jakmile se objeví, může pomoci snížit šance na dlouhodobé poškození vašich podlah.

Závěr

Výměna podlah poškozených vodou není zrovna procházka parkem. Se správným průvodcem to však bude nepochybně jednodušší. Pokud uvažujete o tom, jak vyměnit laminátovou podlahu poškozenou vodou, můžete postupovat podle několika kroků!