Jak opravit podlahy z tvrdého dřeva poškozené vodou: 6 jednoduchých kroků

Pokud v současné době řešíte zašlou nebo neatraktivní podlahu, pak musíte vědět, jak opravit vodou poškozené podlahy z tvrdého dřeva. To má zabránit dalším obětem a zachovat vaše krásné dřevěné podlahy.

Tento článek bude zahrnovat kroky k upevnění vodou poškozených podlah z tvrdého dřeva a také opatření k minimalizaci poškození vodou. Voda způsobuje řadu obav a má různé příčiny, a proto jsme zařadili preventivní opatření, která zabrání vážnému poškození vodou.

A konečně, tento článek také hovoří o pojištění poškození podlahy vodou. Čtěte dobře a buďte informováni!

Kroky k opravě vodou poškozených podlah z tvrdého dřeva

Ať už je to z nitě nebo z netěsnosti, při kontaktu vody s vaší dřevěnou podlahou je poškodí. Proto jsme uvedli kroky, jak můžete zachránit podlahy z tvrdého dřeva.

Krok č. 1. Připravte materiály

Podle potřeby budete potřebovat dezinfekční prostředek, jemný čisticí prostředek a fosforečnan sodný. K vybavení, které budete používat, patří obchod vysavač, tuhý kartáč, gumové rukavice, stěrka, kbelík a savý hadřík.

Krok č. 2. Odstraňte vodu a vydrhněte

Odstraňte vodu z povrchu podlahy pomocí obchodního vysavače v „mokrém režimu“. Můžete také použít stěrku, zatímco vakuum nasaje vodu.

Po odstranění povrchové vody můžete podlahu vydrhnout. Smíchejte svůj jemný prací prostředek s dezinfekčním prostředkem ve kbelíku s vodou.

Poté použijte tvrdý kartáč na čištění dřevěných podlah. Odstraňte nečistoty, bahno a další organický materiál, abyste zabránili vzniku plísní. Kromě toho není vhodné nalévat vodu na podlahu, protože se pokoušíte vyřešit problém s poškozením vodou.

Krok č. 3. Odstraňte plíseň

Pokud vidíte známky plísně, ošetřete ji TSP. Oblast důkladně vydrhněte, dokud nebudou odstraněny zabarvení plísní a plíseň.

Poté místo opláchněte vodou. Poté místo osušte savým hadříkem.

Krok č. 4. Sušte

Pokud není počasí vlhké, otevřete okna a dveře, aby vaše dřevěná podlaha přirozeně vyschla. Můžete také použít ventilátory k pohybu vzduchu, abyste zlepšili proudění vzduchu ve vaší místnosti.

Nezrychlujte proces sušení dřevěných podlah, protože pokud se suší příliš rychle, může prasknout. Pokud na podlahu z tvrdého dřeva aplikujete teplo, může dojít k narušení nebo rozdělení.

Krok č. 5. Brousit podlahu

Po vyčištění a vysušení podlahy podlahu obrouste, aby se vaše dřevěné podlahy vyhladily. Nakonec smete prach.

Krok č. 6. Vyměňte laminát

Na dřevěných podlahách se obvykle používá laminát. Voda je více než schopná ničit laminát na podlahách, protože ten má tendenci bobtnat a prosakovat.

Kromě toho, pokud dojde k zaplavení laminátu podlahy, dále to zničí podlahy z tvrdého dřeva. Pokud jsou tedy vaše podlahy poškozené vodou, určitě laminát vyměňte.

Jak posoudit poškození vodou na dřevěných podlahách

Před opravou dřevěných podlah musíte posoudit poškození vodou, abyste měli představu o tom, kolik práce musíte udělat.

Prvním krokem k posouzení vodou poškozené podlahy z tvrdého dřeva je identifikovat zdroj vlhkosti a odstranit jej. Teprve poté můžete řešit poškození na svých deskách.

Jak chránit podlahu z tvrdého dřeva před poškozením vodou

Utěsněte podlahu

Dřevěné podlahy jsou odolné, ale je lepší být v bezpečí a opatrní. Proto by měl být jeho voskový povlak vyměňován každý rok.

Voskový povlak totiž funguje jako ochranná bariéra a brání poškození vodou. Tímto způsobem se prodlouží životnost laminátových podlah a tvrdého dřeva.

Sledujte úroveň vlhkosti svého domu.

Vlhkost může prosakovat vnějšími stěnami a pronikat do podlahy, což může mít za následek dlouhodobé poškození vodou. Proti vlhkosti můžete bojovat pomocí odvlhčovače, který může také zlepšit pohodlí vašeho domova.

Otřete rozlité skvrny

Někdy je vylití nevyhnutelné, zvláště když máte děti nebo netrénované mazlíčky. Pokud ano, okamžitě setřete rozlitý materiál, aby neseděl na tvrdém dřevě a neměl by za následek dlouhodobé poškození.

Vztahuje se pojištění na poškození podlahy vodou?

Ano, ale s podmínkami. Abychom vám pomohli s pojistnou událostí, musíte vyfotit aktuální poškození podlah.

To proto, abyste mohli získat odpovídající náhradu. Advokát vám také může pomoci získat náhradu, kterou si zasloužíte. Mohou zabránit pojišťovacím společnostem ve vašem vykořisťování.

Pokud pojišťovna souhlasí s odškodněním, pravděpodobně najme profesionála, který identifikuje únik a opraví ho. V této situaci se vaše pojištění vztahuje pouze na oblast, kde je netěsnost, kde je poškození, ale ne na celý potrubní systém.

Vaše pojištění může také pokrývat celý proces sušení, opravy a výměny, pokud vaše pojišťovna doporučí společnost pro obnovu škod způsobených vodou. Je lepší najmout odborníka na poškození vodou, aby opravy byly bezproblémové.

Závěr

Nyní, když víte, jak opravit vodou poškozené podlahy z tvrdého dřeva, doufáme, že jste schopni pochopit, jak vážné poškození vodou je, a jak musíte zabránit tomu, aby se zhoršoval. Také doufáme, že jsme pro vás dostatečně informovali o preventivních opatřeních a pojištění proti škodám způsobeným vodou.