Jak opravit dřevěné trámy poškozené vodou v 6 jednoduchých krocích

V tomto článku se dozvíte, jak opravit vodou poškozené dřevěné trámy. Jedná se o užitečnou dovednost, která by vám velmi prospěla při opravě vašeho domova a při šetření peněz.

Dřevěné trámy mohou na dlouhou dobu zvýraznit přirozenou krásu vašeho domova uvnitř i vně. Mohou poskytnout podporu vašemu domu, buď ze země, nebo ze střechy nebo druhého patra. Přestože tento dřevěný nábytek a domy, jako jsou skříně, paluby a trámy, vyžadují přísnou údržbu.

Měli bychom si připomenout, že i malé množství vlhkosti vstupující do dřeva v kombinaci s teplým prostředím je vše, co houby potřebují k tomu, aby se začaly množit, množit a štěpit, zamořovat dřevo – což nakonec vede k hnilobě dřeva.

Oprava dřevěných trámů poškozených vodou

Déšť, vítr, slunce, sníh a další prvky mohou způsobit, že se dřevěné trámy časem zhorší, i když jsou ošetřeny. Stačí jedna malá část, která není ošetřena, aby způsobila komplikace.

Při řešení rozpadajících se dřevěných trámů máte dvě možnosti: vyměnit nebo opravit. Odborníci, kteří viděli shnilé dřevěné trámy, navrhují, abyste mohli opravit až 20% hřídele, než budete mít jinou možnost, než ji vyměnit.

Zde jsou jednoduché kroky k opravě dřevěných trámů poškozených vodou:

Krok č. 1. Zbavte se shnilého dřeva

Když je dřevo vlhké a nechá se nasáknout vodou, rychle hnije. Ujistěte se, že se zbavíte veškerého měkkého nebo shnilého dřeva. Vykopejte postižené dřevo, dokud se nedostanete k přírodnímu, silnému dřevu.

Krok č. 2. Připravte si dřevěnou výplň

Chcete -li vytvořit řešení dřevěného plniva, smíchejte všechny přísady v mixovací nádobě. Řešení bude mít konzistenci tmelu.

Krok č. 3. Naplňte a zalepte

Naplňte části dřeva, které jste vytáhli, pomocí tmelu na dřevo. Ujistěte se, že zatlačíte tmel do každé štěrbiny, abyste zajistili jeho naplnění a utěsnění.

Krok č. 4. Necháme sedět a ztuhneme

Počkejte, až tmel na dřevo ztuhne. Když už nemůžete tmel nehtem promáčknout, víte, že je ztvrdlý.

Krok č. 5. Tvarujte paprsek

Po vytvrzení můžete tmel pilkovat, brousit a tvarovat tak, aby odpovídal dřevěnému trámu.

Krok č. 6. Natřete základní nátěr

Aby restaurované dřevo ladilo se zbytkem dřeva, natřete jej základním nátěrem a namalujte.

Co způsobuje hnilobu dřevěných trámů?

Než budete moci opravit shnilé dřevěné trámy, musíte nejprve pochopit, co způsobilo hnilobu. Hlavní příčinou shnilých dřevěných trámů je přetrvávající vlhkost dřeva, která nabízí ideální prostředí pro růst hub.

Dřevěné trámy jsou náchylné nejen k plísním. Termity jsou další častou příčinou hniloby dřeva. Mají také silnou preferenci vlhkosti ve dřevě, která způsobuje, že hnijí dřevěné trámy poté, co na ni zaútočí a sežerou její sílu.

V důsledku toho se dřevěná vlákna zhorší. Znamená to, že pokud se voda dostane na delší dobu do kontaktu s odhaleným dřevem, shnije. Může to být způsobeno masivním únikem ve vašem stropu nebo deštěm, které se hromadí na vašem pozemku.

Jak zjistím, zda shnilé dřevo opravit nebo vyměnit?

Pevnost a celistvost bude ovlivněna, pokud byl kus dřeva vystaven přílišné hnilobě. Dřevěný trám se může na určitých místech rozpadat, ale zůstává pevný a robustní. Je důležité znát a porozumět rozdílům mezi těmito dvěma scénáři, abyste mohli při opravě nebo výměně dřevěného trámu udělat nejlepší rozhodnutí.

Vztahuje se pojištění mého majitele na hnilobu dřeva?

Pokud jste použili své chápání hniloby dřeva k určení, že váš dům má dřevní hnilobu, měli byste se podívat na pojistné krytí vašeho majitele domu. Obecně je rozsah určen především příčinou hniloby dřeva na prvním místě.

Když je hniloba dřeva skrytá, je to téměř vždy, protože hniloba dřeva nebyla bezprostřední příčinou problému. Obvykle je to důsledek viditelnějšího problému – například zatékající střecha nebo prasklá trubka.

V takovém případě je hniloba způsobena stavem domu, pro který jste již krytí. Abyste se vyhnuli zneužívání, měli byste prozkoumat a zdokumentovat každý krok transakce, dále vyjednávat se svou pojišťovnou a diskutovat s právníkem.

Závěr

Oprava shnilého dřeva se může na první pohled zdát komplikovaná, ale jakmile víte, jak, je to docela jednoduché. Tuto techniku ​​a materiály můžete také použít ke zlepšení dřeva s vizuálními vadami, jako jsou třísky a praskliny.

Nejlepší způsob, jak se vyhnout budoucím shnilým dřevěným trámům, je prevence. Prevence shnilých dřevěných trámů je mnohem jednodušší a levnější než jejich oprava nebo výměna.

To je vše o tom, jak opravit dřevěné trámy poškozené vodou. Naštěstí jste získali nějaké znalosti o jejich opravě!