Světla blikají při zapnutí klimatizace: 3 hlavní důvody proč!

Zajímá vás, proč vám blikají světla při zapnutí klimatizace? Existují asi tři důvody, proč k této situaci u vás doma dochází. Za prvé, váš AC potřebuje start, a oni potřebují veškerý výkon, který mohou získat, což někdy ovlivňuje kvalitu vašich světel.

Stejně jako vaše AC musíte také shromáždit dostatek síly na to, abyste každé ráno mohli vstát z postele. Nebo když se snažíte nést galon vody. Ve kterém si musíte udělat přestávku, abyste se připravili na posílení.

Nepanikařte, když světla mírně blikají, protože jsou někdy normální. Existují však případy, kdy je problém uvnitř vaší jednotky. A právě o tom se všechno dozvíme. Tak jdeme na to!

Důvody, proč zapnutí klimatizace ovlivňuje světla

Absorbování požadovaného výkonu není jediným důvodem, proč vaše světla blikají. Existuje však stále spousta důvodů, proč to vysvětlit a opravit.

Pokud vaše světla stále blikají, přestože od zapnutí klimatizace uplynulo několik minut, může dojít k elektrickému problému. Vaše světla by neměla úplně zhasnout a ztratit jas.

Musíte tedy prozkoumat své AC součásti, abyste zjistili, zda na nich nejsou promáčkliny nebo slzy. Ale ještě předtím je zde seznam možných důvodů, proč vaše světla při zapnutí klimatizace blikají.

Důvod č. 1. Vadný AC kondenzátor

Váš kondenzátor je zodpovědný za to, že ostatní součásti střídavého proudu dodávají energii pro spuštění a provoz. Je to také ten, který poskytuje možnost začít s jednotkou.

Na druhou stranu také ukládá energii nebo elektřinu potřebnou k provozu vašeho AC. Můžeme tedy říci, že když vaše světla blikají při každém spuštění klimatizace. Je to proto, že váš kondenzátor ukládal část přebytečné elektřiny shromážděné z žárovek.

Co se stane, pokud je příliš slabý nebo nefunguje správně? Vaše jednotka a její součásti nebudou dostávat dostatek energie ke spuštění, nebo budou absorbovat elektřinu ze světel a jiných domácích spotřebičů.

Jak to opravit:

Silné poškození by způsobilo, že váš kondenzátor nebude opravitelný, což znamená, že jej nelze opravit jinak než výměnou. Vyměňte jej za nový kondenzátor, který vyhovuje vaší jednotce. Nebo kondenzátor podobný tomu starému.

Pokud však nejste s tímto zařízením obeznámeni, měli byste svůj AC přinést do opravny a nechat jej opravit technikem.

Důvod č. 2. Příliš velké zatížení vašeho obvodu

K této situaci obvykle dochází, když žijete v domě starém asi 30 let. Tyto domy nemohly poskytnout dostatečné napájení všem svým moderním spotřebičům, zejména vašemu střídavému proudu.

Díky tomu bude váš AC sdílet svůj obvod s jiným elektrickým zařízením, jako jsou světla.

Je to tedy jeden z důvodů, proč vaše světla blikají, protože mají omezené napájení. A potřebují se podělit, ale váš AC potřebuje více energie a snaží se získat veškerou elektřinu z vašich světel.

Pokud blikání doprovází bzučivý zvuk drátu, je to známka toho, že je váš obvod přetížený. A tato situace je nebezpečná, pokud není okamžitě vyřešena. Mohlo by to dokonce způsobit úraz elektrickým proudem, úraz elektrickým proudem nebo požár.

Jak to opravit:

Prvním krokem je vypnout a odpojit všechny spotřebiče a vodiče připojené k přetíženému obvodu. Tato akce zabrání jakémukoli dalšímu poškození vás a vašeho domova.

Dále zavolejte profesionála a nechte ho prozkoumat vaše obvody a zapojení. Můžete ho také nechat zkontrolovat AC a požádat o nejlepší řešení. S největší pravděpodobností vám poradí, abyste pro svůj střídavý proud zajistili samostatný kurz, protože díky své složité technologii bude potřebovat veškerý výkon.

Důvod č. 3. Slzy na drátech

V drátech mohou být slzy, které by mohly zabránit toku elektřiny směrem k vašim světlům. Když zapnete, absorbuje energii ze osvětlení a spolu s nedostatečným tokem způsobí, že vaše světla blikají a blednou.

Tento důvod není ve srovnání s přetíženým obvodem nijak zvlášť nebezpečný, ale přesto musíte okamžitě jednat. Dráty mohou být odkryté a mohou způsobit úraz elektrickým proudem vašim dětem nebo jiným lidem ve vašem domě.

Jak to opravit:

Doporučujeme zavolat elektrikáře, aby zkontroloval všechny rozvody a elektrická zařízení. Mohou také opravit ohořelé dráty a případně je vyměnit, aby se předešlo budoucím problémům.

Stále svítí, když je střídavý proud vypnutý

Pokud vaše světla stále blikají, i když je vaše AC vypnuto, mohou být další problémy s kabeláží a zásuvkami, které se netýkají vašeho AC. Špatná izolace však může způsobit nízké napětí v elektřině. Nebo je kabeláž špinavá a nespolehlivá, nebo může dojít k přicházející bouři.

Nebo může ve vašich oblastech probíhat napájení nízkým napětím. V elektrárně nebo energetickém oddělení může být problém, proto byste je měli kontaktovat pro objasnění.

Zabalení

A to jsou důvody, proč vám při zapnutí klimatizace blikají světla. Všechny tyto podmínky nejsou bezpečné a měli byste okamžitě kontaktovat elektrikáře nebo technika střídavého proudu.

Okamžité přijetí opatření může zabránit rozšíření škod a jejich závažnosti nebo nebezpečí. Chraňte tedy svůj domov tím, že to vyřeší někdo certifikovaný. Hodně štěstí!