Proč uniká moje okenní klimatizace? 7 překvapivých důvodů!

Dnes se zamyslíme nad otázkou „proč mi uniká okenní klimatizace? Existuje asi sedm možných důvodů, které tento jev vysvětlují, a my se jimi budeme zabývat.

Únik sluchu uvnitř vaší jednotky nebo voda stékající po vašich stěnách ve vás určitě vyvolá paniku.

A my bychom si mysleli, že s vaším AC není něco v pořádku. Jsme přesvědčeni, že bychom váš problém mohli vyřešit, ale nejprve musíte určit, co je příčinou. Tento článek vám tedy poskytne všechny potřebné informace o vaší okenní klimatizaci. Číst dál!

Důvody, které vysvětlují únik okenní klimatizace

Pokud jste někdo, kdo vlastní okenní AC, všimnete si, že z vaší jednotky uniká voda na vnější straně. To je tedy běžné a nemusíte propadat panice. Ale bylo by nejlepší, kdybyste to měli stále opravené.

Můžete zavolat profesionála, aby vám zkontroloval a opravil AC. S pomocí těchto pokynů to však můžete udělat sami. Shromáždili jsme tedy některé z nejčastějších důvodů vaší otázky „proč mi uniká okenní klimatizace?“ A tady jsou:

Důvod č. 1. Odvod kondenzátu je zablokován

Většina jednotlivců se domnívá, že tento důvod můžeme účinně řešit. Všimněte si, že naše AC odvádí vlhkost ze vzduchu v naší místnosti. A to by mělo za následek kondenzaci vody.

Více vlhkosti znamená více vody v kondenzační vaně.

V naší jednotce je kondenzační odtok, který spojuje odtokové potrubí a pánev. Když je tedy zanesená špínou a jinými částicemi, voda nepoteče. A pánev se nakonec naplní a rozlije se, což povede k úniku.

Důvod č. 2. Vaše AC má nízký obsah chladiva nebo Freonu

Tento důvod způsobuje větší únik než jiné zmíněné důvody. Ale mezi všemi je tato situace nejnebezpečnější opravit. Pokud je ve vaší jednotce málo freonu, můžete sledovat kondenzátor a potrubí pokryté mrazem. Nebo je na podlaze pod vaším AC kaluže vody.

Protože chladicí spirála je obvykle umístěna v přední části jednotky, uniká z vnitřní strany.

Freon by měl technicky vydržet asi 20 a více let. Pokud jsou ale průchody rozbité, množství chladiva se sníží. Pokud plánujete dobít jednotku Freonem, doporučujeme nechat odborníka provést postup pro bezpečnostní opatření.

Důvod č. 3. Kabely nebo jiné elektrické součásti jsou poškozené

Únik je nejběžnějším výsledkem, pokud jsou uvnitř vašeho AC rozbité součásti. Když jsou roztrženy průchody nebo kabely, kde vede váš Freon, může ze zařízení uniknout chemikálie. Poškozený nebo ucpaný drenážní systém by také vedl k rozlití.

Důvod č. 4. V kondenzační vaně je díra

Podobně jako v předchozím případě by rozbitá kondenzační vana vedla k mírnému nebo silnému úniku. Tato pánev zadržuje vodu z vlhkosti absorbované vnitřním vzduchem.

Pokud není pánev umístěna správně nebo v ní díra nebo promáčknutí, s největší pravděpodobností přes ni bude prosakovat voda. Nejhorší na tom je, že by to protékalo jinými elektrickými součástmi a mohlo by to způsobit další poškození.

Můžete se zeptat: „Proč by v mé pánvi byla díra“? Pokud je vaší jednotce zhruba deset let, její působení vody by mohlo způsobit její rez. Nebo to bylo proraženo, když jste to nainstalovali.

Důvod č. 5. Zmrazené cívky a potrubí kondenzátoru

Tento důvod se vyvinul z druhého důvodu, kterým je nedostatek klimatizace v klimatizaci. Nízké množství freonu by mělo za následek zmrzlé cívky a potrubí. Opět ukazuje proces zmrazování a tání.

Tato mrazivá situace je nejběžnějším efektem, když nemáte dostatek freonu. Jakmile zpozorujete únik, částice ledu by se mohly rozpustit.

Tato situace může být také důsledkem nahromadění nečistot ve vašem filtru. Špinavé částice by zabránily vniknutí horkého vzduchu z vaší místnosti do chladicí spirály. Špatný průtok vzduchu by způsobil zamrznutí kabelů chladiva i cívek výparníku. Po nějaké době se obvykle roztaví a způsobí únik vody.

Důvod č. 6. Vadné kondenzační čerpadlo

Tato situace je obvykle běžná u okenních AC umístěných blízko povrchu země. A tyto typy většinou mají čerpadla kondenzátu. Tato čerpadla jsou zodpovědná za vypouštění vody z kondenzační vany. Některé klimatizace je používají spíše než odtokové potrubí. Čerpá vodu na povrch. Pokud tedy nefunguje správně, pánev se načte a nakonec se rozlije. To by vysvětlovalo únik z této příčiny.

Důvod č. 7. Nesprávná instalace

K tomuto důvodu dochází zřídka, protože profesionálové a technici určitě vědí, co dělat, aby správně nainstalovali okenní klimatizace. Pokud je však připojíte sami nebo někdo ve vaší domácnosti, kdo nemá zkušenosti s tímto zařízením, může nastat několik problémů.

Pokud jste po instalaci nebo přemístění okna AC zaznamenali únik, měli byste postup zopakovat. Pokud po předělání instalace není žádný rozdíl, měli byste se poradit s odborníkem. Mohou například nastat problémy uvnitř jednotky.

Je to zábal

A tím je článek uzavřen: „Proč mi uniká okenní klimatizace?“ Existuje několik způsobů, jak tento problém vyřešit, ale nejprve byste měli znát příčinu. Díky tomu bude pro vás a vašeho technika snazší vyvinout řešení. Doufáme, že brzy najdete způsob, jak vyřešit váš problém!