Proč moje klimatizace nefouká studený vzduch? 6 životaschopných důvodů!

Chcete znát důvody „Proč moje klimatizace nefouká studený vzduch?“ Vyhledali jsme asi šest nejpravděpodobnějších důvodů, proč se tato situace stále opakuje. A také vám můžeme dát pár tipů, jak to opravit.

K tomu většinou dochází, když je váš AC dostatečně starý a již nezvládá chlazení velkého prostoru. Už při koupi by to však měl být problém, protože na jednotce již musí být nějaké poškození.

Přesto byste měli zavolat technika, který vaši jednotku prozkoumá, a může dojít k vážnému poškození, které může způsobit požár a úraz elektrickým proudem.

Takže je lepší být v bezpečí, než litovat. Bez dalších okolků pokračujeme v článku.

Důvody za vaším nefunkčním AC

Může to být zklamání a nepříjemné, když si chcete odpočinout ve své chladné místnosti, ale vaše AC nefunguje dobře. Místo toho, abyste se usadili, budete zdůrazňovat, proč vaše klimatizace dostatečně nechladí.

Nepropadejte panice, protože jsme tu od toho, abychom vyřešili vaše problémy a pomohli vám tuto situaci vyřešit. Zde je tedy nejlepší vysvětlení vaší otázky „Proč moje klimatizace nefouká studený vzduch?“

Důvod č. 1. Vadný termostat

Chceme poradit novým uživatelům střídavého proudu, kteří si termostat nenastavují příliš tvrdě. Nebo si s tím nehrajte a nevypínejte to často. Dalo by to vašemu AC smíšené signály.

Pokud to budete dělat i nadále, může to mít za následek vadný termostat, který by mohl ovlivnit množství vzduchu, které vaše AC uvolňuje. Také příliš silné stisknutí tlačítek by mohlo způsobit jejich uvíznutí v dálkovém ovladači. Nebo odvážné kliknutí na nastavení by to mohlo zlomit. A to by způsobilo, že vaše AC uvolňuje méně chladného vzduchu.

Můžete to však nechat opravit technikem a pravděpodobně vám navrhne, abyste s AC termostatem šli opatrně.

Důvod č. 2. Ucpaný filtr

Ucpané filtry zabraňují proudění vzduchu v cyklu vzduchu v místnosti. Výsledkem je, že váš AC nebude absorbovat dostatek vzduchu a vlhkosti v místnosti a převede jej na něco užitečného.

Úlomky a prachové částice mohou také blokovat studený vzduch vycházející z vašeho AC. V důsledku toho se k vaší tváři dostane jen náznak tohoto vzduchu, který nestačí na ochlazení celé místnosti.

Doporučujeme čistit filtr jednou za dva týdny, abyste udrželi efektivní proudění vzduchu. Nechceme vdechovat prachové částice společně se vzduchem.

Důvod č. 3. Nečistoty ve vašem kondenzátoru

Ve vašem kondenzátoru mohou být zaseknuté malé nečistoty nebo prachové koule. K této situaci obvykle dochází, když je vnější strana vaší jednotky poblíž nějakého keře nebo rostlin.

Listy a ořezané stonky se mohou dostat do AC jednotky. Rovněž by to zabránilo kondenzátoru uvolňovat studený vzduch získaný z absorbovaného vzduchu v místnosti. Může také selhat při převodu chladiva z kompresoru do jeho životně důležitého stavu.

Můžete otevřít jednotku a prozkoumat kondenzátor a žebra. Poté, co filtr odstraníte, budou nyní vidět žebra. Pokud však nejste odborník, kontaktujte technika.

Důvod č. 4. Nízký obsah chladiva

Chladivo, konkrétně Freon, je zodpovědné za dodávání chladu vzduchu. A jeho životnost je téměř stejná jako u vašeho AC. Pokud se však při cestování freonu objeví nějaké promáčknutí nebo slzy, jeho množství se může rychle snížit. V důsledku toho nebude dostatek látky, která by vám poskytla chladný vzduch.

Je nebezpečné doplňovat hladiny chladiva sami a mohlo by dojít ke spálení a poškození majetku. Pokud je v kontaktu s vaší kůží, může také způsobit kožní onemocnění.

Nechte si tedy certifikovaným profesionálem dobít AC. Vědí, co mají dělat, a existuje větší šance, že tento proces bude úspěšný.

Důvod č. 5. Slzy a promáčknutí na elektrických součástech

Jak jsme již zmínili dříve, slzy a dutiny mohou způsobit vážné poškození vaší jednotky. Může snížit množství freonu a slzy mohou způsobit únik cestujícího vzduchu.

Pokud se tedy objem pohybujícího se vzduchu snížil, možná se k vám dostal jen malý kousek. Také vadné nebo staré elektrické součásti mohou být dostatečně slabé, aby dobře fungovaly, což má za následek problém.

Přineste AC do opravny a nechte je zkontrolovat vaši jednotku.

Důvod č. 6. Špatná velikost AC

Někteří říkají, že byste měli vždy zvážit, jak velký je váš pokoj, a velikost nebo BTU vašeho AC. Velikost AC obvykle závisí na prostoru, který budou chladit. Do malé místnosti nemusíte utrácet mnoho peněz za nadrozměrné klimatizace, pokud ji nechcete proměnit ve vestavěnou chladničku.

Spolu s velikostí byste měli také zvážit BTU vaší AC jednotky. Například klimatizace 5000 BTU dokáže ochladit přibližně 100 až 150 čtverečních stop místnosti. Čím větší je BTU, tím větší prostor může chladit.

Pokud jste si tedy pořídili menší klimatizaci, s největší pravděpodobností nebude stačit na ochlazení vaší velké místnosti.

Je to zábal

A tím končí článek o „Proč moje klimatizace nefouká studený vzduch?“

Vždy byste měli nechat zkontrolovat AC a vyšetřit jej jednou za měsíc nebo každých šest měsíců. Uvědomte si, že údržba je vždy nutná, ale někteří z vás si mohou myslet, že tomu tak není.

Může zabránit vážnému poškození vašeho AC kvůli nečistotám uvízlým ve vašich AC součástkách, protože jste nekontrolovali. A filtr vždy vyčistěte.

Doufáme, že svůj problém brzy vyřešíte!