Kolik stojí cívka klimatizace? Užitečný seznam výdajů!

Samotná AC jednotka stojí hodně, ale zajímá vás, kolik stojí cívka klimatizace? Výparníková cívka obvykle stojí kolem 200 $ za základní model a může dosáhnout až 1 500 $, pokud si můžete dovolit nejlepší kvalitu pro kondenzátorovou cívku. Místo toho se pohybuje mezi 400 a 1 200 dolary.

Technicky vzato, při nákupu klimatizace nemusíte porovnávat ceny jednotlivých komponent, protože cena jednotek AC vychází pouze z modelu, značky a funkcí. Pokud však potřebujete vyměnit cívky vaší klimatizační jednotky, pak je to čas, který budete muset strávit na konkrétní části klimatizačního systému.

Obvykle by to stálo kolem 2 180 $ za výměnu cívky výparníku, pokud vaše jednotka není stále k dispozici pro záruční pojištění. Pokud to ale chcete udělat sami, připravte si minimální částku 600 až 850 $ na výměnu vadných cívek a dobití jednotky.

Stále však bude záležet na tom, jaký typ klimatizace máte, značku a model. Bez ohledu na to vám tento článek pomůže zjistit, co jsou AC cívky, kolik stojí jejich výměna, když potřebujete opravit AC cívky, a další. Chcete -li se dozvědět více o cívkách vaší klimatizace, pokračujte ve čtení.

Zjistěte, jaké jsou cívky klimatizace

Každá část klimatizační jednotky je nezbytná pro její fungování. I šroub má zásadní význam pro udržení obalu neporušeného. Bez ohledu na to mají klimatizační cívky zásadní roli.

Pokud nevíte, je zde výparník a kondenzátor. Ve výparníku je chladivo, jako Freon. Tato část je umístěna v oblasti jednotky, která je uvnitř vaší místnosti.

Nasává se vzduch ve vaší místnosti, který projde kartáči vzduchového filtru a povede ho na povrch cívky výparníku a jeho žebra. Poté proběhne proces chlazení.

Počínaje spirálami výparníku, ochlazováním chladiva, Freon změní vzduch na kapalnou páru. A pára půjde do kompresoru, který je obvykle umístěn v jednotce směřující ven.

Pohybující se horký plyn, který je unášen plynem, bude přenesen do kondenzační jednotky, kde jej cívky kondenzátoru ochladí, aby se vrátily do kapalné formy. A jednotka tuto kapalinu vyjme. Abychom to shrnuli, klimatizační jednotka ochlazuje vzduch pomocí chladiva a odváděním tepla.

Jak výparník, tak kondenzátorové cívky hrají zásadní roli v tom, aby AC dělalo své kouzlo. Pokud se tedy jeden z nich stane vadným, budete jej muset co nejdříve vyměnit.

Kolik stojí výměna cívky klimatizace?

Nyní, když jste přistoupili k hlavnímu tématu, odpovíme vám, kolik stojí cívka klimatizace. Jak již bylo uvedeno výše, výměna, která zahrnuje profesionální mechanika, by stála kolem 2 180 $ za domácí centrální AC systém.

t zahrnuje náklady na instalační materiál, čištění, odstranění staré cívky, opětovné připojení odtokového potrubí střídavého proudu, náklady na nezakrytou nebo uzavřenou výparníkovou cívku a práci.

Pokud byste ale náhodou měli stále platnou záruku na střídavý proud, stálo by vás to jen 600 $ za instalaci HVAC instalace cívek a práce a u některých jednotek bez záruky by to bylo kolem 1 980 $.

Bez ohledu na to, pokud si myslíte, že to zvládnete sami, pomůže vám to ušetřit peníze, protože vyjmutí starých cívek a dobití AC jednotky by stálo jen asi 600 až 850 $.

Můžete požádat o pomoc své přátele a dopřát jim báječnou svačinku, kterou zaplatíte za jejich práci. Na druhou stranu rozdělme výdaje na výměnu cívky klimatizace.

Náklady na výparníky a kondenzátorové cívky

Cívky výparníku obvykle stojí 200 $, ale mohou se prodražit až na 1 500 $, podle toho, jaký typ AC jednotky máte. Pokud jde o cívky kondenzátoru, budete muset vyměnit celou vnější jednotku. Když potřebujete koupit novou kondenzátorovou cívku, připravte si částku alespoň 400 $, ale pokud jste na tom dobře, můžete jít na to nejlepší, což vás může stát 1 200 $

Instalační poplatek

Pokud jste zavolali profesionála, byla by to nejlepší volba. Technik HVAC by obvykle účtoval 50 $ a 150 $ za hodinu a výměna cívek bude chvíli trvat, proto si připravte částku 500 $ a 1 500 $ na mzdové náklady.

Celkové náklady na instalaci nových AC cívek

Pokud je jedna z cívek vadná, bude ovlivněna druhá. Proto většina techniků HVAC navrhne výměnu cívek výparníku i kondenzátoru. A to stojí 1 700 $ a 11 000 $. Drahé, že?

Proto byste se měli ujistit, že budete udržovat jednotku v čistotě a pravidelně ji kontrolovat, aby nedošlo k její poruše.

Závěr

A to je vše pro „kolik stojí cívka klimatizace“ Opět platí, že výparníková cívka stála přibližně 200–1 500 $ a kondenzátorová cívka za 400– 1 200 $. A výměna vaší staré jednotky za novou bude stát mnohem více.

Budete vědět, zda vaše AC cívky budou potřebovat výměnu, pokud je vaší jednotce, konkrétně centrální AC jednotce, přibližně 10 až 15 let. Nebo možná, pokud jednotka vydává zvláštní zvuk. Bez ohledu na to je to všechno. Děkujeme za zastavení!