Kolik elektřiny spotřebuje klimatizace? 3 úžasné typy!

Plánujete pořídit do svého domu chladicí systém a přemýšlíte, „kolik elektřiny spotřebuje klimatizace?“ Klimatizace obvykle spotřebovávají přibližně 600 až 2 700 wattů, což závisí na výkonu vaší střídavé jednotky.

Navíc se to může také lišit v závislosti na různých typech klimatizace. Všichni víme, že klimatizace jsou v našem životě prospěšné, protože zlepšují kvalitu vzduchu v našich domovech.

Klimatizace odvádějí teplý vzduch z interiéru a poté jej nahrazují příjemnější atmosférou. Filtrují také mikroorganismy a znečišťující látky, které se potulují po místnosti, a poskytují nám tak bezpečnější prostředí.

Chladicí systémy obvykle běží přibližně 15 až 20 minut. Ty jsou ovládány termostaty, které se nabíjejí, když se klimatizace zapíná a vypíná. Termostat reguluje vnitřní teplotu, takže AC jednotka se automaticky zapíná a vypíná, když dosáhne požadované teploty na základě nastavení.

Pokud se však klimatizace automaticky vypne, když je stále zapojená, bude i nadále využívat energii. Tato energie by byla menší než energie používaná při běhu AC, ale s přibývajícím časem se stále sčítá.

Pokračujte ve čtení, když diskutujeme o elektrické spotřebě klimatizace.

Spotřeba elektrické energie klimatizace

Možná si říkáte, že od nákupu nového domácího spotřebiče máte každý měsíc vysoké účty za elektřinu. S tím musíte vzít na vědomí jejich spotřebu elektrické energie, zejména vaší klimatizační jednotky.

Klimatizace jsou obvykle jedním z největších spotřebitelů elektřiny ve vašem domě. Takže i když se chceme postarat o čistší prostředí, měli bychom se naučit, jak to používat, abychom se vyhnuli velkým platbám za naše účty na měsíc.

Různé typy chladicích systémů mají také různé využití, proto si vyberte vhodný, který vyhovuje vaší místnosti i vašemu rozpočtu. Zde jsou tři různé typy a kolik elektřiny spotřebuje klimatizace.

Zadejte #1. Centrální klimatizace

Centrální klimatizace používá systém, kde je vzduch v centrální oblasti ochlazován a pomocí ventilátorů, větracích otvorů a potrubí je rozptýlen do několika částí místnosti. Studený vzduch cirkuluje chladný vzduch přes přívodní a vratný potrubní systém, což má za následek větší spotřebu elektrické energie.

Tento složitý systém, jak funguje vaše centrální AC jednotka a její chlad, je několik faktorů, které ovlivňují vaši spotřebu energie. A průměrné elektrické využití centrální klimatizace je asi 3 000 až 3 500 wattů za hodinu.

Bez ohledu na to může být spotřeba energie nižší než obvykle u centrální klimatizace s vypnutým kompresorem a běží pouze ventilátor. AC jednotka spotřebovává pouze asi 750 wattů, protože ventilátor, který funguje pouze v tomto nastavení, spotřebuje méně energie než kompresor.

Zadejte #2. Okenní klimatizace

Okenní klimatizační jednotka může být ze všech nejjednodušším typem chladicího systému. Má také stejnou funkci jako ostatní klimatizační systémy, kde odvádí teplo a ochlazuje vzduch, který cirkuluje v místnosti, pouze je instalován na okně.

Tento typ klimatizace spotřebovává méně energie než centrální klimatizace. Jeho spotřeba energie se pohybuje od přibližně 500 wattů do 1400 wattů, v závislosti na velikosti vaší okenní AC jednotky. Nezapomeňte tedy zvolit vhodné okno AC pro váš domov, abyste se vyhnuli vysokým poplatkům z účtu za elektřinu.

Zadejte #3. Přenosná klimatizace

Přenosná klimatizace je chladicí systém, který je ideální pro chlazení jedné oblasti. Tento typ AC jednotky můžete přenášet z jednoho místa na druhé a její kapacita ochlazovat prostor závisí na tom, kolik energie dokáže spotřebovat.

Přenosná klimatizace využívá průměrnou energii 2 900 až 4 100 wattů za hodinu. Jeho elektrická spotřeba také závisí na velikosti jednotky, proto si svou přenosnou AC jednotku vybírejte pečlivě.

Přenosná jednotka střídavého proudu je navíc obvykle nejméně účinná, pokud jde o úsporu energie. Na základě jeho elektrické spotřeby můžete dojít k závěru, že to nemusí být nejlepší volba jako chladicí systém uvnitř vašeho domova. Je však energeticky efektivní, když používáte jednotku AC pouze k chlazení jedné místnosti a celého domu.

Úspora energie!

Klimatizace přispívají vysokým procentem na váš účet za elektřinu, pokud jste jej řádně nespravovali. Typy, velikosti a nastavení klimatizace ovlivňují vaši spotřebu elektrické energie.

Přesto můžete v různých krocích neustále šetřit energií. Šetřete spotřebu energie klimatizace, abyste měli na konci každého měsíce ekonomičtější účet za elektřinu.

Na výběr jsou také energeticky účinné klimatizace, takže je lepší investovat do těchto druhů střídavých jednotek, abyste se vyhnuli vysokým poplatkům za účty za elektřinu. Diskutovali jsme tedy o přibližném příkonu o tom, kolik elektřiny spotřebuje klimatizace ve třech různých typech AC jednotek.

Pro menší problémy týkající se účtování účtů za elektřinu nezapomeňte zvolit vhodný střídavý proud pro vaši místnost.