Kolik 12voltových baterií provozuje klimatizace? Úžasné ochlazovací prostory!

Zajímá vás, „kolik 12voltových baterií je k provozu klimatizace?“ Nebojte se; na tuto otázku odpoví tento článek. K napájení klimatizace budete potřebovat čtyři 12voltové baterie.

Tato specifikace může vaši klimatizaci provozovat pouze hodinu. Vím, že jste na toto téma velmi zvědaví.

Takže bez dalších okolků začneme posouváním dolů a čtením článku.

Jaké jsou různé druhy baterií pro mou klimatizaci?

Než přejdeme k číslu potřebnému k napájení vaší klimatizace, naučíte se její druhy.

Existují čtyři typy baterií, které můžete použít při chlazení prostoru s přenositelností. Zde jsou:

#1. Zaplavené článkové baterie

Zaplavená baterie je nejznámějším typem baterie na trhu. Jedná se o mokré nebo zaplavené typy energie používané v automobilech, napájecích zdrojích a nezávislých energetických systémech.

Tyto baterie konkrétně obsahují kapalinu, která by měla být měřena a udržována, aby správně fungovala. Zaplavené baterie fungují tak, že při chemické reakci používají média obsahující tekutý elektrolyt.

Když baterie začne fungovat, kyselina v kapalině bude interagovat s olověnými deskami. Tato interakce bude generovat elektřinu do obvodu. Jsou vhodné pro potřeby záložního napájení, pomoc a skladování energie při výběru baterií se zaplavenými články.

Baterie zaplaveného článku jsou ve srovnání s bateriemi AGM nebo absorbovanými skleněnými rohožemi také výhodné pro peníze-další baterie pro potřeby klimatizace.

Zaplavené článkové baterie však vyžadují čas na běžnou údržbu a ve větších případech je lze snadno poškodit. Také tyto typy baterií mohou být citlivé na změnu teploty, která může ovlivnit roztok obsahující elektrolyty.

#2. Absorbované baterie se skleněnou podložkou

Baterie AGM nebo absorbované skleněné podložky obsahují uvnitř jedinečnou hranici skleněné rohože, která může zužovat tekutinu elektrolytu mezi elektrickými deskami v baterii. Kromě toho má jedinečný design, který umožňuje smíchání skelných vláken s elektrolytem, ​​přičemž kapalinu uchovává suspendovanou nebo suchou cestou, na rozdíl od jiných baterií, které se hromadí v kapalném stavu.

Baterie AGM fungují tak, že se elektrolyt přenáší ze skleněných rohoží na desky baterií a vyrábí elektřinu. Samotné skleněné rohože obsahují vhodné elektrolyty pro systém při generování celkové kapacity bez rozlití elektrolytu při pohybu.

Naštěstí můžete používat baterie AGM bez údržby a zalévání. Tyto typy baterií jsou z hlediska péče lepší než zaplavené články. Baterie AGM by však neměly být přebíjeny a podbíjeny, protože mohou poškodit životnost baterie.

Tyto baterie se běžně používají v energetických systémech, jako jsou větrné a solární elektrárny. Můžete je také použít v elektronických automobilových službách a systémech UPS.

#3. Lithium -fosfátové baterie

Tyto typy baterií používají k výrobě elektřiny kombinaci lithia a fosfátu. Lithium -fosfátové baterie jsou lehké na přenášení. Při nákupu tohoto typu přenosného napájení tedy můžete uložit více baterií.

#4. Moduly baterie Tesla

Uvedené společnosti používají bateriové moduly Tesla především v elektromobilech. Tyto typy baterií používají lithium-iontové baterie, na rozdíl od lithium-fosfátových baterií.

Obvyklé vozidlo Tesla má počet baterií šestnáct modulů, přičemž jeden modul má hodnocení 24 voltů. Tyto baterie mohou být výzvou pro lithium -fosfátové baterie, protože jeden modul lze přirovnat ke čtyřem lithium -fosfátovým, což stojí polovinu nákladů.

12voltové baterie pro provoz klimatizace

Tato část bude diskutovat o vaší otázce „kolik 12voltových baterií bude používat klimatizaci?“ K bateriím se zaplavenými články můžete získat 20-24 baterií v kapacitách 12 V, 100 A.

Toto číslo bude napájet vaši klimatizaci přibližně 8 hodin. Pokud máte například 6 V zaplavené baterie, vyžaduje 12 – 14 z nich k napájení klimatizace.

Naproti tomu baterie AGM budou při napájení střídavého proudu vyžadovat 14 – 18 baterií s kapacitami 12 V a 100 A. Rovněž můžete získat 8-12 z nich v kapacitách 6 V a 150 A pro napájení stejné klimatizace. Stejně tak budete potřebovat 12 – 16 lithium -fosfátových baterií o kapacitách 12 V, 100 A.

Nakonec můžete mít pouze 3 bateriové moduly Tesla k napájení klimatizace po dobu 8 hodin. Napájení klimatizace pomocí baterií je skutečně náročné; k ochlazení přenosných prostor však vyžaduje určité znalosti o elektronice.

Ochlazení!

Wow! Už jste dostali odpověď na otázku „kolik 12voltových baterií je k provozu klimatizace?“. Obecně můžete použít čtyři 12voltové baterie k provozu klimatizace asi hodinu.

Zaplavené baterie mohou napájet střídavým proudem 20 – 24 při 12 V nebo 12 – 14 při 6 V. U baterií AGM. Může provozovat klimatizaci na 14 – 18 s 12 V nebo 8 – 12 s 6 V.

Na druhou stranu, lithium fosfátové baterie budou pro provoz stejného střídavého proudu potřebovat asi 12 -16 při 6 V. A konečně, 3 baterie Tesla mohou provozovat klimatizaci. Chcete si přečíst více? Jdi sem.