Jak získat klimatizaci zdarma? 3 snadnými způsoby!

Ve dnech, kdy se teplota stále zvyšuje, byste chtěli mít něco, co by vás ochladilo, a proto vás může zajímat, jak získat bezplatnou klimatizaci.

To platí zejména pro lidi, kteří nemají dostatečný rozpočet na investice do tohoto konkrétního zařízení. Ne každý si to může koupit, protože to může být velmi drahé. Pořídit si klimatizaci zdarma může být pro vás něco neobvyklého a ano, je to pravda.

Lidé, kteří trpí vážnými zdravotními problémy, mohou mít kvalifikaci, aby si ji pořídili. Zůstaňte naladěni, protože o tom budeme v tomto příspěvku více diskutovat. Budete také vědět věci, které k tomu potřebujete.

Způsoby, jak získat klimatizaci zdarma

Tato část bude znát společné úřady nebo programy udělené oprávněným lidem k získání klimatizační jednotky. Jak tedy získat klimatizaci zdarma?

Způsob č. 1. Programy podpory chlazení

Existují různé programy navržené tak, aby poskytovaly pomoc při chlazení těm, kteří to potřebují. Vláda státu New York například navrhla HEAP nebo program domácí energetické pomoci, který nabízí klimatizace zdarma. To pomáhá domácnostem s nízkými příjmy tím, že pokryje určitou část jejich výdajů za energie.

Mnohem více je to určeno pro pacienty se základním zdravotním stavem, který je citlivý na zdraví. Vláda jim poskytne pomoc při ochlazování. Existují však určité věci, které musí lidé udělat a dodržovat, aby na to měli nárok. Například v případě, že nemůžete nainstalovat klimatizaci, nebo pokud se instalace z nějakého důvodu pokazí, mohou také poskytnout ventilátor.

Tento konkrétní program začal pomáhat lidem se zdravotními potřebami, ale sami si jej nemohou dovolit. Vřesoviště zhoršuje některé podmínky a proti intenzivnímu horku je pro ně velkou pomocí klimatizace.

Kromě toho jsou také vytvořeny některé programy, které dávají bezplatné jednotky AC seniorům. Většina států má tento konkrétní program. Můžete se obrátit na kanceláře HEAP vašeho konkrétního státu a zeptat se.

Způsob č. 2. Státní dotace

Některé vlády také nabízejí finanční pomoc lidem, kteří si nemohou dovolit koupit klimatizaci. To ale také závisí na zdravotním stavu člověka. Pokryjí jak náklady, tak instalaci jednotky.

Kdo má nárok?

Tento program není pro každého. Níže jsou uvedeny faktory, které rozhodnou, zda máte nárok na tuto pomoc.

 • Jste občanem USA a nemáte žádný rejstřík trestů.
 • Teplo může potvrdit váš lékař.
 • V tuto chvíli nemáte klimatizaci.
 • Je třeba splnit požadavek na příjem, protože výhoda, kterou získáte, se bude lišit v závislosti na velikosti vašeho příjmu.

Co je třeba odeslat?

Budete muset dokončit několik papírů. Mějte na paměti; toto by mělo být čisté a přesné, protože tyto dokumenty jsou zásadní. Pokud jsou vaše dokumenty přesné, můžete mít vyšší šanci kvalifikovat se pro pomoc.

Níže jsou uvedeny dokumenty, které je třeba předložit:

 • Rodný list
 • Řidičský průkaz
 • Informace o pasu
 • Kartu a číslo sociálního zabezpečení, pokud jste závislí
 • Záznamy o přijetí
 • Manželský záznam
 • Certifikát naturalizace
 • Náboženský certifikát
 • Medicaid card
 • Oficiální školní záznamy

Proces aplikace

Nyní přejdeme k procesu aplikace. To je velmi jednoduché. Svou žádost o pomoc při chlazení musíte zaslat poštou do kanceláře HEAP v New Yorku. Pokud jste o to již v minulém roce požádali, měli byste žádost vyplnit ještě jednou. Bude třeba provést stejný proces.

Další věc, kterou musíte udělat, je navštívit adresář kontaktů New York HEAP. To má zajistit, že získáte další podrobnosti o tom, jak budete pokračovat.

Způsob č. 3. Charity

Různé charity také nabízejí bezplatné AC jednotky. Tyto charity primárně shromažďují spotřebiče, aby zajistily, že je mohou používat i lidé s nízkými příjmy. Vysvětlete ve své aplikaci, co k tomu potřebujete.

Pokud se váš zdravotní stav může zhoršit teplem, bude rychlé získat střídavou jednotku, protože charitativní organizace upřednostňují osoby se zdravotními potřebami. Různé charitativní organizace z vašeho okolí mohou poskytovat klimatizace zdarma. Vše, co musíte udělat, je kontaktovat kancelář těchto místních charitativních organizací.

Je to zábal!

Pokud víte, jak získat zdarma klimatizaci, váš blízký, který má stav citlivý na teplo, už nebude trpět. Je to proto, že vláda a některé charitativní organizace vám mohou poskytnout pomoc při chlazení.

Toto je výhoda, která je nabízena těm, kteří si nemohou dovolit koupit klimatizaci. Nemusíte si tedy dělat starosti, pokud nemáte peníze na to, abyste sebe nebo svého blízkého v horkých dnech ochlazovali na zdraví.

Dokud jste způsobilí a splňujete všechny potřebné věci, můžete mít svou bezplatnou AC jednotku.