Jak vyrobit chladič klimatizace do auta? 6 efektivních tipů!

Už jste se někdy zeptali: „Jak udělat klimatizaci auta chladnější?“ Máme asi pět tipů, jak opravit klimatizační jednotku vašeho auta. Před opravou byste však měli vždy identifikovat hlavní možnou příčinu.

Než auto přivezete do garáže nebo autoservisu, měli byste zkusit vozidlo prohlédnout a zkontrolovat případné netěsnosti a promáčknutí mezi součástmi střídavého proudu. Díky tomu můžete určit přístup pro snadnou opravu.

Některá řešení tohoto problému může provést kdokoli, kromě toho, že se problém již zhoršil. A některé záležitosti mohou být riskantní, pokud nejste odborník na vozidla a zařízení. Pokud se však chcete dozvědět, jak opravit auto AC, tento článek vám pomůže. Takže čtěte dál!

Tipy, jak vytvořit chladič klimatizace v autě

Důvodů, proč vaše klimatizace nefouká studený a čerstvý vzduch, může být několik. Jeden problém ve vašem AC však můžete vyřešit různými způsoby. Pokud nejste odborník, doporučujeme požádat o odbornou pomoc nebo dohled.

Toto opatření má zabránit jakémukoli vážnému poškození, jako je spalování nebo poškození majetku. Ale některé z nich jsou k dispozici a lze je provést během několika minut. Zde jsou tedy tipy na to, jak klimatizaci auta zchladit.

Tip č. 1. Předchlaďte svůj AC

Než někam projedete autem, vždy předchlaďte AC. A nepřepínejte to na nejvyšší nastavení, protože to bude tlačit a tlačit váš systém.

S předchlazením se váš vůz a systém klimatizace začnou pomalu zahřívat, což zajistí efektivní fungování součástí.

Kromě toho, když necháte vozidlo na přímém slunci bez stínu, bude se uvnitř určitě cítit teplo. Měli byste tedy mírně otevřít všechna okna a ponechat malé mezery, aby mohl teplý vzduch proudit ven.

Tip č. 2. Vyčistěte AC filtr

Ucpané vzduchové filtry mohou zabránit průchodu vzduchu. V důsledku toho se k vaší tváři může dostat jen několik doteků vzduchu.

Svůj filtr najdete v kabině svého auta. Pokud ji však chcete odstranit, otevřete motorový prostor. A najdete je uvnitř sběrného boxu studeného vzduchu v horní části přihrádky.

Některé vzduchové filtry do auta jsou trvalé a nerozebíratelné. Ale můžete použít vakuum k odsátí všech nečistot v režimu nízké spotřeby. Mezitím můžete některé vyměnit za nový a čistý filtr.

Pamatujte, že záhyby filtru jsou křehké a snadno se roztrhnou, takže je můžete vyprat namáčením nebo pomocí zahradní hadice. Tlak vody by ale neměl být příliš vysoký.

Tip č. 3. Vždy parkujte ve stínu

Pokud je vaše auto staré, můžete často pozorovat přehřívání. A tato okolnost by způsobila, že vaše střídavé napětí uvolňuje teplý vzduch kvůli topným plochám poblíž motoru.

Pokud tedy chcete nechat auto pár hodin venku, zkuste najít parkovací místo poblíž stromů nebo v uzavřeném prostoru.

Nahromadění tepla uvnitř vozu může navíc ovlivnit váš systém. Nechte okna zcela zavřená a zvažte investici do sluneční clony pro vaše vozidlo. Tento produkt by mohl zabránit tomu, aby se asi 50% vašeho auta zahřálo na nejvyšší stupeň.

Tip č. 4. Doplňte chladivo

Tato látka je hlavním důvodem, proč vaše AC produkuje studený vzduch. A obvykle dosáhne životnosti na celý život nebo stejné jako vaše auto.

Pokud však na jeho průchodech dochází k únikům, hladiny chladiva by se mohly snížit, což by vedlo k menšímu ochlazení vzduchu. A také by bylo pro čerpadla náročnější přepravovat nízké hladiny freonu do kompresoru.

Dobijte tedy auto střídavým proudem doplněním hladiny freonu nebo chladiva. Protože manipulace s tímto typem chemikálie je nebezpečná, obraťte se na odborníka nebo vezměte auto do opravny. Při nesprávném zacházení může dojít k poškození majetku a kožním chorobám.

Tip č. 5. Neupravujte nastavení příliš často

Pokud svá nastavení často upravujete, bude dávat vašemu vozu smíšené signály a můžete jej poškodit. Nastavte termostat na teplotu, která dokáže dostatečně ochladit interiér, aniž by vás zamrzla. A nedávejte to blízko centra, protože by vás to mohlo potit.

Upravte také nastavení ventilátoru mezi 1 a 2. Toto nastavení již stačí. Když ji upravíte každou minutu, zjistíte, že máte vadný termostat za několik let nebo měsíců.

A zjistíte, že vaše klimatizace fouká teplý vzduch, přestože má nejvyšší rychlost ventilátoru.

Tip č. 6. Zkontrolujte vadné součásti

Pokud žádný z tipů nefungoval a stále máte z vašeho střídavého proudu teplý vzduch, mělo by dojít k netěsnostem nebo trhlinám v součástech nebo cívkách střídavého proudu. Abyste předešli vážnému poškození, měli byste klimatizaci svého auta přinést do opravny.

Je to Wrap!

A to jsou tipy, které jsme shromáždili o tom, jak zchladit klimatizaci automobilu. Dodržování výše uvedených pokynů nejen způsobí, že vaše klimatizace bude vydávat chladnější vzduch, ale také vám pomůže ušetřit peníze a zlepšit systém vašeho auta.

Údržba vašeho vozidla navíc dokazuje, že se o něj staráte a chcete, aby fungoval efektivně. Tyto tipy vám poskytnou lepší kvalitu vzduchu, abyste se na cestách nepotili. Doufáme, že budete mít vždy příjemné jízdy autem!