Jak vyčistit plíseň z okenní klimatizace? 7 jednoduchých kroků!

Jak vyčistit plíseň z okenní klimatizace? K vyčištění formy z okenní klimatizace je třeba provést několik kroků. Přečtěte si tento článek, abyste se o těchto krocích dozvěděli!

Co je to však forma? Plíseň je obávaný problém, který nikdo nemá rád. Expozice plísní v domě však může vést k několika významným zdravotním problémům a chorobám.

Plíseň se může vyvíjet na různých místech, včetně vašeho zařízení, jako je klimatizace. Protože se vzduch uvnitř klimatizace (AC) neustále pohybuje uvnitř jednotky, nabírá částice plísně, které se rozptýlí do různých oblastí vašeho domova.

Plíseň navíc snižuje kvalitu vaší klimatizace. Chlad vytvořený vaším AC se tedy snížil.

Podívejte se na ukazatele plísní ve vašich klimatizačních jednotkách, jako je páchnoucí zápach při běhu klimatizace, opakované problémy s alergiemi nebo vzhled samotné formy mimo klimatizaci.

Pokud máte tendenci vidět tyto znaky a indikátory, udělejte něco pro vyřešení tohoto problému s plísní, než bude příliš pozdě.

Potřebné materiály před čištěním plísně z okenní klimatizace

Před samotným zahájením procesu musíte připravit následující materiály:

 • Ochrana očí
 • Maska na obličej
 • Rukavice
 • Voda
 • Prací prostředek
 • Peroxid
 • Prací mýdlo
 • kbelík vody (5 galonů)
 • Látka
 • Kartáče na čištění
 • Vrtule a šroubovák
 • Vysavač

Kroky k čištění plísně z okna klimatizace

Existuje sedm jednoduchých kroků, které si musíte pamatovat při čištění forem přítomných ve vašem kondicionéru. Odpověď na otázku: jak vyčistit plíseň z okenní klimatizace?

Zde jsou následující kroky:

Krok č. 1. Příprava

Noste ochranné vybavení. To zahrnuje vaše rukavice, obličejové masky a brýle. Tato bezpečnostní zařízení vás ochrání před jakýmkoli poškozením, se kterým se setkáte.

Dále nezapomeňte připravit všechny výše uvedené materiály. Bez něj klimatizaci úspěšně nevyčistíte a neodstraníte z ní plísně.

Krok č. 2. Vypněte klimatizaci

Dalším krokem, který musíte udělat, je vypnout klimatizaci. Nezapomeňte jej také vytáhnout ze zásuvky.

Pokud máte tendenci čistit formu, zatímco je vaše klimatizace stále v provozu, možná utrácíte spoustu peněz za účty za elektřinu. Navíc budete v ohrožení.

Krok č. 3. Přesuňte klimatizaci

Přeneste klimatizaci do širokého okolí. Zajistěte, aby kolem něj nebyly žádné věci, protože plísně se mohou přenášet z jednoho místa na druhé.

Krok č. 4. Odeberte některé určené části

Demontujte mřížku karoserie (přední část). U některých klimatizací je to tak jednoduché, jako pohyb dopředu a jemné stisknutí dolů.

Pokud jste však při nastavování klimatizace přišroubovali mřížku karoserie, musíte všechny šrouby odmontovat. Dále deaktivujte obrazovku nebo filtr z přední mřížky vaší klimatizace.

Krok č. 5. Vyčistěte filtr

Nalijte umyvadlo nebo horkou vodu. Nejprve se ujistěte, že voda zcela zakryje filtr. Poté počkejte 15 minut, než se filtr nasákne.

Poté důkladně vyčistěte a oškrábejte boky filtru. Opláchněte čistou vodou a počkejte, až uschne. Můžete také zavěsit pro rychlejší sušení.

Krok č. 6. Demontovat a vyčistit

Vraťte se do své klimatizace, protože potřebujete deaktivovat kovový kryt. Poté jej zvedněte rovně.

Začněte čistit dost nečistot a prachu zevnitř vaší klimatizace pomocí vakua a nástavců. Odstraňte všechny zjevné plísně vlhkým hadříkem.

Vytvořte roztok z jednoho a půl šálku bělidla, jedné lžíce mýdla na mytí nádobí a tří galonů horké vody. S bělidlem buďte opatrní, protože by mohlo dojít k podráždění očí a pokožky.

Vytvořený roztok promíchejte hadříkem, houbičkou nebo ručníkem. Plesnivé části klimatizační jednotky důkladně očistěte. Pokud má přední mřížka vaší klimatizace plíseň, vyčistěte ji. Před opláchnutím vodou a mokrým ručníkem počkejte 10 minut, než kapalina spočine na těchto předmětech.

Krok č. 6. Vysušte

Počkejte, až části klimatizace uschnou. Pokud máte tendenci tyto části montovat ještě mokré, budete trpět úrazem elektrickým proudem.

Krok č. 7. Poslední krok

Znovu sestavte klimatizaci a znovu ji připojte k elektrické energii. A je to! Úspěšně odstraníte formy z klimatizace.

Jak rostly plísně ve vaší okenní klimatizaci?

Plíseň se může vyvíjet pouze se dvěma věcmi – zásobováním organickými potravinami a vlhkostí. Proto byla způsobena vysoká vlhkost nebo únik vody. Významnými zdroji kondenzace jsou cívky výparníku a kondenzátor.

Pokud není adekvátně odstraněn, vede k úniku vody. Zásoba potravy plísní může být médiem, na kterém se šíří. Mohou růst na dřevě, koberci nebo organických materiálech ve špíně.

Plíseň nemůže růst v plechových trubkách nebo pěnových trubkách používaných v okenních jednotkách. Na druhé straně se prach v těchto oblastech obvykle hromadí, což umožňuje prospívání plísní.

Závěr

Chcete -li odstranit formu z okenní klimatizace, postupujte podle výše uvedených sedmi kroků. Pomohlo by, kdybyste podnikli kroky, než bude příliš pozdě.

Kromě toho musíte vědět a naučit se, jak plísně rostou. Proto si musíte pamatovat výše uvedené informace.

Doufám, že jsem odpověděl na vaši otázku: jak vyčistit plíseň z okenní klimatizace?