Jak utěsnit okenní klimatizaci? 4 snadné kroky!

Použití záclon nestačí, musíte vědět, jak utěsnit okenní klimatizaci. I ta nejmenší víčka mohou umožnit únik vzduchu. To sníží účinnost vaší klimatizace.

Dokonce se do vašeho domu dostane prach a chyby. Lze utěsnit mezeru mezi klimatizací a rámem okna mnoha způsoby. Pamatujte, že instalace AC může být náročná.

Mohou se vyskytnout některé nedostatky, které mohou vést k tomu, že jednotka neposkytne vyvážený vzduch. To zase ovlivní pohodlí místnosti, zejména při extrémních vedrech, a proto je důležité vaši klimatizační jednotku utěsnit.

Jaké věci jsou potřebné?

Než cokoli jiného, ​​musíte shromáždit věci, které pro tuto práci potřebujete. Obsahuje následující:

  • Nůžky
  • Weatherstrips
  • Svinovací metr
  • Tekuté mýdlo

Kroky k utěsnění okenní klimatizace

Utěsnění vaší klimatizace má různé výhody. Pokud zajistíte, že budete postupovat podle níže uvedených kroků, buďte si jisti, že vzduch ve vaší místnosti nebude unikat. Jak tedy utěsnit okenní klimatizaci?

Krok č. 1. Vypnutí klimatizace

Úplně první věc, kterou musíte udělat, je vypnout jednotku. Než začnete, otevřete také okenní panel. Ostatní by také odstranili klimatizační jednotku. Než stroj vytáhnete, nezapomeňte jej nejprve vypnout. Tím se zabrání neúmyslným nehodám.

Krok č. 2. Čištění klimatizace

Jakmile klimatizaci vyjmete, důkladně ji vyčistěte. Pamatujte, že čištění AC jednotky by nemělo být prováděno pouze v létě ani v zimní sezóně. Místo toho ji musíte udržovat v čistotě každý den.

Neschopnost vyčistit jednotku střídavého proudu ovlivní její schopnost zajistit vašemu domu vyvážený vzduch. Pokud systém používáte nepřetržitě, jeho motor se často zašpiní.

Pokud ale zajistíte, že bude uvnitř i vně čistý, zlepší se životnost vaší jednotky. Umyjte jednotku na otevřeném prostoru, abyste to měli rychle za sebou. Použití tekutého mýdla může pomoci zbavit se této špíny.

Krok č. 3. Vyplnění mezer

Poté, co jednotku vyčistíte, musíte nyní utěsnit mezery mezi jednotkou a oknem pomocí pěny. Chcete -li to provést, vraťte jednotku nejprve na její místo. ujistěte se, že je správně přeinstalován.

Nyní si pořiďte těsnicí pásy do počasí a vyplňte všechny mezery nebo praskliny, zejména na té straně okna, kde může vzduch pronikat do vašeho domu. Poté, co nalepíte lepicí pásku, ji trochu vylepte, aby se správně nalepila.

Krok č. 4. Odříznutí těsnicí pásky

Jakmile již lepicí pásky proti povětrnostním vlivům nalepíte na místa s mezerami, odstřihněte je odpovídajícím způsobem pomocí nůžek. Můžete dokonce zatáhnout trochu dozadu, abyste dosáhli profesionální povrchové úpravy.

Těsnění proti povětrnostním vlivům je vyrobeno z pěny, takže podporuje snadnou aplikaci a může poskytnout větší izolaci pro dům, protože brání vstupu teplého vzduchu ven a chladného vzduchu ven. Musíte zajistit utěsnění všech mezer v horní, dolní, levé a pravé části okna.

Tipy k zapamatování

  • Pokud je mezera větší než jeden palec, měla by se k vyplnění použít izolace ze skleněných vláken.
  • Ve většině typů oken se mezery obvykle nacházejí nahoře. Zde se setkává klimatizace a okno. Totéž platí ve spodní části a v rozích okenního parapetu.

Mám si v zimní sezóně zakrýt klimatizaci?

Mnoho majitelů domů by prostě ignorovalo svůj klimatizační systém, když přijde zimní sezóna. Myslí si, že nízké teploty nebudou mít na jednotku žádný vliv. Netušili, že počasí může vést ke škodám.

Studená teplota způsobí nejen poškození těla klimatizace, ale také způsobí poškození jejích cívek. Když se blíží zima, vaše AC jednotka venku také potřebuje ochranu proti živlům.

Sníh a padající listí se mohou dostat do kondenzační jednotky klimatizace. Mohlo by dojít k poškození jednotky. Co tedy můžete dělat?

Můžete použít kryt, který je vyroben z jakéhokoli vzdušného porézního materiálu. Nebo můžete na jednotku položit překližku, aby byla chráněna před sněhem.

Kolem venkovní jednotky můžete také zasadit keře. To bude stačit k ochraně před foukáním větru a sněhu. Nebo si nad tím můžete postavit přístřešek. To bude chránit jednotku jak v letní, tak v zimní sezóně.

Je to zábal!

Takto tedy utěsníte okenní klimatizaci. Jednoduchá aplikace těsnicího pásu na každou mezeru může vést k různým výhodám. V pouhých čtyřech krocích budete moci ušetřit úsilí a čas, pokud se teplá teplota vrátí. Děkujeme, že jste si přečetli tento příspěvek!