Jak stará je moje klimatizace? 3 úžasné způsoby a další!

Uvědomili jste si někdy, že jste s klimatizací vyrostli a přemýšleli: „Jak stará je moje klimatizace?“ Existují tři způsoby, jak určit stáří vaší klimatizace: kontrola výrobního štítku, data výroby a data instalace.

Nikdy jste nemohli říct, co se skrývá pod krytem klimatizace. Některé klimatizační jednotky mají na povrchu skvělý vzhled, ale jsou staré. Současně se některé kondicionéry stávají vadnými, ale stále jsou jen rok staré.

Pravdou je, že vše závisí na tom, jak se majitelé o svou klimatizaci starají. Ale jak budete vědět, jak se o něj plně starat, když ani nevíte, jak rozlišit jeho věk? Vaše klimatizace vám během let pomohla překonat horké letní dny. Bylo by spravedlivé, kdybyste se o něj také starali tím, že nejprve znáte jeho věk?

Dnes prozkoumáme různé způsoby, jak rozlišit, jak stará je vaše klimatizace. Současně také zvážíme, zda byste měli vyměnit nebo opravit klimatizaci. Nebojte se, protože dělat všechny tyto věci není tak složité. Tento článek bude vaším průvodcem celým procesem. Pojďme se začít učit, jak se starat o vaši klimatizaci!

Proč je třeba rozlišovat věk klimatizace?

Představte si, že je typický letní den. Váš pokoj je plný tepla. Chcete používat klimatizaci pouze k tomu, abyste zjistili, že je vadná. Skutečně, být v takovéto situaci je ta nejhorší věc vůbec.

Aby se tomu zabránilo, měl by člověk znát stav AC. Znalost stáří své klimatizace umožní majitelům nahlédnout do účinnosti jejich klimatizace a vyhnout se nepříjemnostem způsobeným vadným klimatizačním zařízením.

Jak rozeznat věk mé klimatizace?

Klimatizace se staly nezbytnou součástí našich životů, protože nám po mnoho let pomohly relaxovat a ochladit se i přes letní vedra. Vědět, jak se váš život stal lehčím, když dorazila vaše klimatizace, si možná kladete jednu ze zvláštních otázek, které byste si měli položit. „Jak stará je moje klimatizace?“ Existuje několik způsobů, jak rozlišit, jak stará je vaše klimatizace.

Tip č. 1. Zkontrolujte typový štítek vaší klimatizace

Nejběžnějším způsobem, jak určit stáří klimatizace, je zkontrolovat kondenzátor. Pokud si nejste jisti, která část je kondenzátor, podívejte se na čtvercový nebo někdy obdélníkový box. Je obrovský a pravděpodobně se nachází na jedné straně vašeho domova; s jeho vyhledáním tedy nebudete mít žádné potíže.

Typový štítek je obvykle umístěn na zadní straně kondenzátoru. Pomocí fotoaparátu nebo telefonu pořiďte fotografii typového štítku. Tam najdete datum výroby.

Pokud jej však nemůžete najít, uveďte sériové číslo, značku a model klimatizace. Poté, co dokončíte sčítání všech potřebných informací, je můžete vyhledat na webu nebo se obrátit na odborný personál.

Tip č. 2. Zkontrolujte datum výroby

Předpokládejme, že nemůžete znát věk vaší klimatizace, protože nerozumíte tomu, co informace v kondenzátoru znamenají. V takovém případě vám pomůže několik webových stránek.

Některé webové stránky vám například pomohou rozlišit, jak stará je vaše klimatizace, jakmile na webu najdete datum výroby vašeho klimatizace. Předpokládejme, že nemůžete na webových stránkách najít datum výroby vaší klimatizace; můžete zkusit surfovat po internetu a dešifrovat klimatizaci.

Tip č. 3. Zkontrolujte datum instalace

Dalším způsobem je vyhledat datum instalace. Obvykle můžete vidět datum instalace blízko data výroby.

Jak zjistit, zda je třeba klimatizaci vyměnit nebo opravit?

Po rozlišení stáří vaší klimatizace vás může zajímat, zda byste měli klimatizaci vyměnit nebo opravit. Protože životnost klimatizace se obvykle pohybuje od deseti do patnácti let, musíte zvážit několik faktorů, když je vaše klimatizace tak stará.

Nejprve musíte zvážit celkové náklady, které vaše AC potřebuje k provozu v posledních létech. Za druhé, musíte vzít v úvahu celkové náklady na opravy, které jste zaplatili za AC. Nakonec by pomohlo, kdybyste zvážili účinnost vašeho AC. Pokud si uvědomíte, že jste při opravě klimatizace utratili více, než jste čekali, měli byste ji vyměnit.

Balení!

Jedním ze způsobů, jak zjistit účinnost klimatizace, je rozlišit její stáří. Pokud se tedy ptáte sami sebe: „Jak stará je moje klimatizace?“ toto je perfektní průvodce pro vás. Odpovědí na otázku budete moci nahlédnout do její účinnosti a rozhodnout se, zda ji vyměníte nebo opravíte. Také se budete moci dozvědět více o své klimatizaci. Další zajímavé články získáte kliknutím sem! Uvidíme se v následujícím článku.