Jak olejovat motor ventilátoru klimatizace okna? 4 snadné kroky pro vás!

Vaše klimatizace může začít vykazovat známky vadného motoru ventilátoru, takže si možná říkáte, „jak naolejovat motor ventilátoru klimatizace okna?“ Při mazání okenních klimatizačních jednotek by bylo nejlepší nahlédnout do příručky k vaší jednotce, protože tento proces se u konkrétních modelů střídavého proudu liší.

Klimatizační jednotky se dodávají v různých typech, jako jsou centrální klimatizace, přenosné klimatizace, klimatizace s děleným systémem, vestavěné klimatizace a okenní klimatizace. Toto jsou některé z typů klimatizačních jednotek. Kliknutím sem získáte další informace.

Bez ohledu na to, jaký typ systému střídavého proudu máte doma, než začnete jednotku čistit, nezapomeňte ji odpojit od jakéhokoli zdroje elektrické energie, abyste předešli nehodám. Přesto pojďme dál a naučme se, jak olejovat motor střídavého ventilátoru okna.

Co jsou fanouškovské motory?

Před diskusí o tom, jak olejovat motory ventilátorů, se chcete seznámit s motory ventilátorů. Když je nám horko, první věc, kterou zapojíme do elektrického ventilátoru, aby nás ochladila. Totéž platí pro motory ventilátorů v klimatizační jednotce.

Motor ventilátoru je zásadní součástí AC jednotky, protože chrání vnitřní kompresor před přehřátím. Motor ventilátoru to dělá tím, že chladí chladivo, které je důležité, protože to je to, které chladí vzduch průchodem přes cívky kondenzátoru.

Bez motorů ventilátorů se tedy vaše klimatizace přehřeje, což poškodí jednotku a zabrání jejímu fungování. Oprava jednoho vás bude stát hodně. Proto chcete v případě problémů vyčistit a opravit motory ventilátorů.

Jak zjistit, zda je můj okenní motor ventilátoru střídavého proudu vadný?

Okenní klimatizační jednotky jsou nejběžnějším typem klimatizace v domácnostech, protože jsou prostorově úsporné a energeticky účinné. Chladné a relaxační prostředí dělá vše pohodlným, což nám pomáhá usnadnit si úkoly a lépe spát.

Proto se chcete o svou střídavou jednotku lépe starat, nebo skončíte spaním ve vlhké a nepohodlné místnosti. Nyní si chcete poznamenat tento seznam znaků, abyste věděli, zda jsou vaše motory AC ventilátorů ve špatném stavu:

 • Pokud se nezapínají chladicí ventilátory
 • Když zapnete jednotku a začne cítit, jako by něco hořelo
 • I když AC funguje, lopatky ventilátoru se při otáčení zpomalují
 • Jednotka střídavého proudu začne po zapnutí vydávat chrastící zvuky

Kroky k motoru ventilátoru klimatizace olejového okna

Při výběru maziva pro motory ventilátorů mějte na paměti, co jsme zmínili dříve, že okenní střídavé jednotky se liší v závislosti na modelu a výrobci, takže počítejte s tím, že se mohou lišit také motory ventilátorů. Abychom vám to však zjednodušili, zde jsou funkce, na které byste měli při nákupu maziva do motoru ventilátoru pamatovat:

 • Dodává se s agentem řízení pěnění
 • Je odolný proti rzi a korozi
 • Je vysoce stabilní, když je vystaven oxidaci
 • Voděodolný
 • Zabraňuje tvorbě kyselin, usazenin a kalů
 • Žádné aditivní vyčerpání
 • Snadná filtrovatelnost

A je to, ale než budeme pokračovat, vezměte na vědomí, že mazivo, které budete používat, NESMÍ obsahovat čisticí prostředek, protože by mohlo poškodit ložisko motoru ventilátoru, takže zůstaňte mimo motorové oleje! Nyní promažte motor ventilátoru okenní klimatizace takto:

Krok č. 1. Odpojte jednotku od zdroje napájení

Toto je zásadní, zvláště když manipulujete s elektronickými spotřebiči. Před otevřením AC jednotky se vždy ujistěte, že jste vypnuli AC jednotku, odpojili její zástrčku ze zdroje napájení nebo jistič ze skříňky jističe.

Krok č. 2. Vyhledejte motory ventilátorů

Chcete -li se dobře podívat na motor ventilátoru, vyjměte horní kryt kompresoru nebo kondenzační jednotky a vyhledejte motor ventilátoru. Obvykle se montuje na spodní část víka jednotky přišroubovanou 8 až 10 šrouby.

V tomto okamžiku si vezměte šroubovák a vyšroubujte šrouby. Nebuďte překvapeni, pokud má váš motor ventilátoru klec ventilátoru, protože některé jednotky je obsahují. Pokud nemáte k dispozici žádný šroubovák, udělá to šroubovák.

Krok č. 3. Odhalení motoru

Pokud má váš motor ventilátoru klec ventilátoru, otočte ji vzhůru nohama, abyste odhalili olejové porty motoru, můžete je vidět někde v horní nebo spodní části motoru. Po nalezení dílů vyjměte zástrčky holýma rukama nebo malým šroubovákem a zakryjte olejové otvory.

Krok č. 4. Mazání motoru ventilátoru

Tento krok je ten, kdy vyjmete zvolené mazivo, nasadíte na něj malou trysku a rozstříknete malé množství do portů a pokračujete v tom, dokud olej nezačne vytékat z portu.

Přebytečný olej setřete použitým hadříkem a vraťte zpět zátky do portů. Poté jemně roztočte ventilátor, aby se olej v motoru rovnoměrně rozprostřel. A nyní, když jste s mazáním motoru skončili, nasaďte kryt zpět na jednotku a pevně jej zajistěte. Nyní si můžete svůj AC znovu užívat.

Ukončit

To je vše, co potřebujete vědět o tom, jak naolejovat motor ventilátoru klimatizace okna. Doufáme, že vám tento průvodce bude nápomocen! Další zajímavá témata související s klimatizací získáte kliknutím sem.