Jak nainstalovat přenosnou klimatizaci do klikového okna? 7 jednoduchých kroků!

Zajímá vás, jak nainstalovat přenosnou klimatizaci do klikového okna? Máme pro vás sedm jednoduchých kroků, které se můžete naučit. Abyste si po přečtení tohoto článku mohli udělat sami.

Některým je obtížné instalovat jejich ventilační sadu do klikových oken, protože ji nemůžete zasunout, aby se mezera uzavřela. Nebo nemůžete okno úplně zavřít, což znamená, že do vaší místnosti pronikne venkovní vzduch.

Je to však možné a tento článek vám poskytne kroky k tomu. Okna křídla se otáčí do stran nebo nahoru. A otevírají se pod úhlem. Pokud tedy chcete umístit svou okenní sadu na klikové okno, nebudete moci tuto konkrétní část zavřít.

Ale jak zamezíme tomu, aby se vzduch zastavil? Později pro vás máme několik řešení. Pojďme tedy začít!

Instalace přenosné jednotky střídavého proudu s klikovým oknem

Prozatím jsou zde kroky, které jsme shromáždili ohledně instalace přenosné klimatizace do klikového okna:

Krok č. 1. Vyberte si okno

Kliková nebo špaletová okna se tedy často skládají ze skupiny 2 nebo 3. Potom jsou umístěna společně v jednom rámu.

V tomto procesu však musíte jeden vybrat. Okno, které se vám líbí nejméně, nebo okno, které by mohlo vaší AC jednotce zajistit lepší přístup k tomuto a zároveň k zásuvce.

To znamená, že by měla být stejná vzdálenost mezi vaší jednotkou a zásuvkou a vaší jednotkou a oknem. Pokud však vaše okno nemá v blízkosti žádné zásuvky, můžete použít prodlužovací kabel.

Jakmile si vyberete okno, otevřete ho. Otvor by měl stačit na to, abyste mohli umístit okenní panel.

Krok č. 2. Rozbalte sadu oken

Vaše sada bude obsahovat vaše okenní panely, výfukovou hadici, potrubí a případně některé šrouby.

Připravte si okenní panely a zkuste je zasunout do kovových hliníkových kanálů okenního rámu. Pokud existují nějaké mezery, nedělejte si starosti, protože k tomu se dostaneme později.

Krok č. 3. Určete potřebné rozměry

K vyplnění mezer později v okně budeme potřebovat nějaké materiály. Před nákupem požadovaných materiálů však určíme jejich rozměry.

Vaše okenní sada má dva nebo tři panely. A jeden z nich má otvor pro vaši hadici. Můžete použít jen jeden z nich, ale to závisí na vás.

Vložili jsme tedy jeden okenní panel dříve; nyní změříme mezery, které je třeba uzavřít. Poté můžete nyní přejít do nejbližšího železářství.

Krok č. 4. Sestavte ventilační soupravu

Projděte tedy panely a pevně je přišroubujte k rámu okna. Pokud je nahoře místo, zatím si s tím nedělejte starosti. Ujistěte se, že dutá strana otvoru v našem panelu směřuje k vnější straně vašeho okna.

Krok č. 5. Vyplňte mezery

Můžete si vybrat jakýkoli materiál, který vyplní mezery ve vašich klikových oknech. Některé z nejlepších materiálů k použití jsou akrylové listy, pěna nebo silná lepenka. Nebo pokud chcete, aby to vypadalo jako sklo, použijte plexisklo, které vypadá podobně jako akrylové listy.

Prozatím použijeme pro lepší výsledky plexisklo a dodáme vašemu oknu přirozenější vzhled. Pokud budete používat pěnu nebo lepenku, zcela zakryje mezery a zabrání vstupu vzduchu a světla do vaší místnosti.

Tyto skleněné tabule se dodávají v různých velikostech, proto si vyberte tu, která vyhovuje vašim potřebným rozměrům. Můžete je také protáhnout oknem a spojit průsvitným tmelem.

Nebo je můžete nechat nepřipojené, abyste je mohli kdykoli odebrat. A ujistěte se, že nezůstaly žádné mezery pro průchod vzduchu.

Krok č. 6. Připojte kabely a hadici

Zasuňte oválnou zátku na jeden konec hadice a pevně ji zajistěte. Připojte jej ke konci výfukové hadice na vnitřní straně okenního panelu. A druhý konec bude připevněn k zadní straně vaší jednotky.

Kruhové potrubí připojíme na druhý konec hadice. Otáčením otočte hadici pevně k centrální jednotce. Prodlužte hadici a nenechte ji ohnout, protože by se mohla roztrhnout. A nezapomeňte připojit další kabely a vodiče.

Krok č. 7. Zkontrolujte, zda jednotka funguje

Tento krok slouží k dokončení, aby se zajistilo, že nedojde k problémům s větráním nebo netěsnostem. A zkontrolovat, zda funguje. Předtím však zkontrolujte, zda je váš panel správně připevněn k oknu. Poté zapojte jednotku do hlavní zásuvky. Všimněte si toho, že některé přenosné AC mají na svých adaptérech vypínače.

Nyní můžete na jednotce nebo na dálkovém ovladači zapnout vypínač. Zatímco probíhá předchlazení, pozorujte, zda v naší hadici nejsou nějaké podivné zvuky nebo netěsnosti. Zkontrolujte také, zda z jednotky nebo zástrček potrubí nevychází teplý vzduch.

Vzduch by měl v hadici proudit pouze směrem k vnějšímu světu. Pokud nejsou žádné problémy, můžete si nyní užívat svou novou přenosnou klimatizaci.

Je to zábal

A tím jsou shrnuty kroky k instalaci přenosné klimatizace do klikového okna. Aby nedošlo k přehřátí a dalším problémům, je ventilace vašeho přenosného střídavého proudu nezbytná.

Neignorujte žádné podezřelé problémy. Vyhněte se vážnému poškození dvojitou kontrolou. Uschovat!