Jak nainstalovat nástěnnou klimatizaci? 6 jednoduchých kroků!

Jak nainstalovat nástěnnou klimatizaci? Připravte si všechny základní zásoby, jako jsou vodováhy, šrouby a řezivo, a postupujte podle šesti kroků, abyste zajistili úspěšnou a rychlou instalaci nástěnné klimatizace.

Nástěnné klimatizace jsou pro majitele domů, kteří nemají ve svých pokojích okna. Tento typ klimatizace je mnohem levnější než ostatní a přitom poskytuje vynikající chladicí výkon.

Další výhodou nástěnných klimatizací je, že jsou trvale instalovány na jednom místě. Na rozdíl od okenních klimatizací je tedy v chladném období nebudete muset stěhovat.

Instalace nástěnné klimatizace není složitá. Tento úkol bude jednoduchý a rychlý, pokud máte všechny důležité zásoby a dodržujete správné postupy.

Můžete upřednostnit najmutí profesionála, ale existuje několik výhod, jak to udělat sami, jednou z nich je úspora nákladů. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli, jak efektivně a efektivně instalovat nástěnné klimatizace. Poté zjistěte, proč je to pro vás nejlepší druh klimatizace.

Kroky k instalaci nástěnné klimatizace

Zde je komplexní průvodce instalací nástěnné klimatizace:

Krok č. 1. Vyberte umístění

Mezi dvěma vrstvami sádrokartonu vaší zdi mohou být ke kolíkům připevněny trubky a kabely, takže při výběru polohy budete muset svorníky najít. V tomto kroku můžete použít vyhledávač svorníků.

Prohlédněte si místnost a vyberte ideální umístění klimatizace. Doporučujeme přemýšlet o symetrii vašeho pokoje a rozvodu vzduchu. Umístěte klimatizaci do středu místnosti, abyste měli upravenější vzhled. Může také zajistit rovnoměrné rozložení studeného vzduchu po prostoru.

Samozřejmě byste měli vybrat místo s přístupem k elektřině, abyste nemuseli instalovat zásuvku, což vyžaduje zvláštní úsilí. Také bych navrhl vybrat místo na zdi. Nemělo by být příliš blízko podlahy nebo stropu. Zabrání hromadění prachu ve filtru a tvorbě vlhkosti na stropě.

Krok č. 2. Označte stěny

Nakreslete vodorovnou čáru pomocí úrovně, která bude horním okrajem otvoru na zdi. Obdélník dokončíte nakreslením dalších tří čar. Strany obdélníku by měly být o dva palce větší než jednotka. Pomocí své úrovně se ujistěte, že jsou čáry rovné.

Pokud s tímto úkolem nemáte žádné předchozí zkušenosti, může být tento krok pro vás velmi obtížný. Abyste se vyhnuli chybám, doporučuji si před provedením jakékoli práce na zdi procvičit řezání a vrtání.

Krok č. 3. Vytvořte díru

Prořízněte zeď ruční pilou a sledujte linie, které jste nakreslili. Po odstranění sádrokartonu se objeví kolíky a izolační pěna. Odstraňte izolační pěnu, která zakrývá otvor, vyříznutím. Nevyhazujte ho, protože jej budete potřebovat v jednom z následujících kroků.

Krok č. 4. Vytvořte vnější obkladový otvor

Na vnější obklady nakreslete obdélník, který má stejnou velikost jako otvor pro sádrokarton. K zajištění rovných čar stále používejte úroveň. Vyvrtejte otvor do obdélníku, který jste právě nakreslili, do vnějšího obkladu. Udělejte to dostatečně velké, protože tím začnete řezat obdélník.

Vystřihněte zeď. Otevírání je téměř hotové. Odstraňte čepy, které blokují otvor. Otvor musí být dostatečně velký, aby se do něj vešla celá jednotka klimatizace.

Krok č. 5. Připevněte rám k otvoru

Pomocí řeziva dva na čtyři vytvořte obdélníkový rám. Prostor mezi rámem by měl mít stejnou velikost jako otvor. Připevněte rám k otvoru vnitřní stěny. Protáhněte hřebíky a hřeby, abyste jej pevně upevnili.

Klimatizace bude bezpečně držena na místě rámem. Nedoporučuje se proto montovat zařízení přímo na zeď. Ve skutečnosti by měla existovat struktura podporující jednotku, aby se zabránilo selhání systému a poškození zařízení.

Krok č. 6. Umístěte AC jednotku

Zařízení lze nyní namontovat na zeď. Poté, co je na místě, najděte otvory pro šrouby na okrajích nebo okrajích jednotky. Zakopejte šrouby do každého otvoru pro šroub rámem, který jste nainstalovali v předchozím kroku.

Ujistěte se, že jste jej pevně přišroubovali, protože na tom závisí podpora AC. Zkontrolujte, zda na okrajích nejsou mezery, které by mohly být netěsnosti nebo průchody horkého vzduchu. Pokud nějaké existují, použijte k jejich zakrytí izolační pěnu, kterou jste si odložili.

Výhody nástěnné klimatizační jednotky

Zde jsou výhody klimatizační jednotky montované na zeď:

Výhoda č. 1. Nástěnné klimatizace jsou výrazně levnější

Nejzajímavější věcí na nákupu tohoto druhu klimatizace je její cena. Špičkové klimatizace jsou pro rozpočet většiny lidí nedostupné.

Ne tak u nástěnných. Nástěnné klimatizace jsou ideální pro lidi, kteří chtějí ušetřit peníze při zachování pohodlí ve svých domovech.

Výhoda č. 2. Přicházejí v různých stylech

Tato výhoda vás bude lákat k tomu, abyste si pořídili nástěnnou klimatizaci, protože se dodávají v různých velikostech, stylech a provedeních. To také znamená, že máte různé možnosti střídavého proudu, v závislosti na velikosti a designu vaší místnosti.

Výhoda č. 3. Nezbaví vás funkce vašich oken

Vaše okna nesplní svůj skutečný účel, pokud jsou použita jako podpěra klimatizace. Pokud používáte nástěnnou klimatizaci, vyhnete se používání oken. Nic tedy nebude blokovat okna, což vám umožní vidět nádherný výhled ven.

Závěr

Kroky instalace nástěnné klimatizace jsou vysvětleny výše a výhody používání tohoto typu klimatizace. Mezi základní patří příprava základních materiálů, vytvoření otvoru a instalace rámu.

Pro začátečníky budou jistě těžké kroky, ale určitě je zvládnou, jsou-li ochotni se učit a opatrně předvádět postup.

To je pro „jak nainstalovat nástěnnou klimatizaci? „Doufám, že jsi něco přečetl z tohoto textu.“ Další zajímavé články získáte kliknutím sem.