Jak nainstalovat klimatizaci do zdi? 6 jednoduchých kroků pro vás!

Těžko zkoušíte, jak nainstalovat klimatizaci do zdi? V šesti jednoduchých krocích můžete; s tím si už nedělejte starosti, protože vám pomůžeme.

Dnešní počasí je takové, že ani váš fanoušek nedokáže odolat teplu z vašeho těla a samotného slunce.

A to je, pokud se chystáte koupit novou klimatizaci pro váš dům nebo pokoj, i když nemáte představu o tom, jak to někteří lidé dělají správně, že? To by byl problém, kdybyste to udělali bez jakéhokoli průvodce nebo dohledu.

Abychom vám pomohli, připravili jsme několik základních kroků, které byste mohli chtít použít. Pokud jde o klimatizační zařízení, snažte se s nimi zacházet opatrně, jak je to jen možné, protože jsou těžkopádné, abyste je mohli nosit sami a jsou drahé.

Abyste tomu zabránili, zůstaňte s námi až do konce tohoto článku, abyste věděli, co jsou klimatizace a jak je můžeme nainstalovat.

Kroky k instalaci klimatizace do zdi

Jak nainstalovat klimatizaci do zdi? Níže jsou uvedeny některé kroky, které můžete použít a které mohou vyžadovat vynaložení značné částky peněz; je to pro vás, takže si nedělejte starosti, protože to bude stát za to.

Krok č. 1. Shromáždění všech potřebných materiálů a nástrojů

Než přejdete k dalšímu kroku, budete muset shromáždit všechny potřebné nástroje a materiály, které budete později používat. Níže je uveden seznam položek, které jsou nutné k jeho dokončení; zde jsou následující:

 • Rukáv
 • Měřicí páska
 • Vyhledávač cvoků
 • Malovat
 • Značka
 • Pry bar
 • Kotoučová pila
 • Kladivo
 • Úroveň
 • Vrtáky a vrtáky
 • Nástrojový nůž
 • Jeden list sádrokartonu
 • Sádrokartonová hmota

Může to být hodně, ale ano, to je to, co potřebujete k dokončení instalace klimatizace s estetickým nádechem. Dalším důvodem, který byste měli při práci s těmito nástroji zvážit, je dokončit práci úhledně, aniž byste cokoli poškodili. Nyní přejdeme k dalšímu kroku, abychom jej mohli později snadno a rychle dokončit.

Krok č. 2. Výběr požadované oblasti

Začněme hledáním vynikající oblasti pro snadné připojení a dosažení AC pro použití, kdykoli to budete potřebovat. Pomohlo by, kdybyste museli zvážit místa, o kterých si myslíte, že by do nich správně zapadla, a udržovat je dostatečně blízko zásuvky bez potíží.

Také spodní část nástěnné AC jednotky by měla být přibližně 1 až 5 stop nad zemí. Snížíte tím množství prachu shromažďovaného vzduchovým filtrem.

Krok č. 3. Označení a umístění čepů

Poté, co se rozhodnete, kam chcete, aby váš spotřebič směřoval, budete muset označit čepy, abyste věděli, kde začít při prořezávání sádrokartonu. K určení, kde jsou místa přesná, budete muset použít vyhledávač cvočků.

Nyní, když najdete tři až čtyři hřeby, označte je na sádrokartonu. Poté budete chtít změřit šířku klimatizace a přesunout ji na zeď, kde byly naznačeny čepy.

Tímto způsobem můžete snadno rozlišit velikost potřebnou pro zazdění stěn, abyste do ní mohli umístit spotřebič. Přitom nezapomeňte vypnout napájení, abyste při tom byli šokováni.

Krok č. 4. Vytvoření otvoru pro jednotku

V tomto kroku se chcete ujistit, že máte obrys, který je stejně velký jako jednotka, aby se vešel do otvoru. Ujistěte se také, že byste měli narovnat rukáv.

V případě potřeby použijte úroveň pro přesnější jamku. Pak by pomohlo, kdybyste vytvořili další obrys, který je o dost větší než ten první, aby se podpěry usadily na svém místě.

Nyní obkreslete obrys nožem a poté kladivem poklepejte na střední část rýhovaných sádrokartonových částí, aby se snadno vysunuly. Musíte vytáhnout pilu a proříznout čepy uvnitř, aby byly v jedné rovině s obrysem.

Krok č. 5. Vytvoření rámu pro držení spotřebiče

Jakmile změříte rozměry otvoru dříve, přeneste jej na řezivo a začněte ho řezat, dokud nebude odpovídat délce obrysu. Nyní dejte dohromady všechny figurky a můžete začít, nyní máte rámeček, který udrží vaše AC.

Krok č. 6. Vytvoření otvoru pro exteriér a instalace jednotky

Nakonec pomocí vrtačky začněte dříve vytvářet otvory v každém rohu označených oblastí a poté na vnější stěně nakreslete alespoň čtyři rovné čáry, které spojí otvory.

Pomocí pily prořízněte materiály tak, abyste v jeho vnitřních i vnějších částech měli zarovnaný otvor. Až budete hotovi, vložte kovový držák, který bude držet váš spotřebič na vnější straně, do pouzdra a připevněte jej k rámu.

Poté jej zapojte do zásuvky. A máte hotovo, nyní máte nainstalovaný nově zakoupený AC a je připraven k použití; konečné úpravy jsou jen na vás, pokud chcete, aby estetika vypadala dobře.

Závěr

Nyní, protože máte nápad, jak nainstalovat klimatizaci do zdi, můžete začít a zkusit to udělat sami. Pokud ale stále váháte, bylo by nejlepší zavolat profesionála, aby tuto práci vykonal. Pro více podobných článků klikněte zde. To je vše.