Jak nabít okenní klimatizaci? 9 snadných kroků!

Není nutné se učit nabíjet okenní klimatizaci, protože většina lidí by si koupila novou, když je jejich jednotka poškozená. Ale pokud to chcete udělat, není to tak těžké, pokud znáte základy.

Nejprve zajistěte, aby to bylo legální na vašem místě, protože některé země neumožňují člověku bez licence dobíjet AC. Pokud je to legální, obraťte se na odborníka na vzduchotechniku.

Kromě toho dobijte pouze částku, kterou vaše jednotka potřebuje. Pokud svůj systém přeplníte, tendence je, že znovu unikne. Na druhou stranu budou nedostatečně nabité jednotky méně účinné a vzniknou jim vyšší provozní náklady.

Pokračujte ve čtení, protože vám poskytneme postupný krok při nabíjení jednotky střídavého proudu.

Kroky k nabíjení okenní klimatizace

Jak tedy nabít okenní klimatizaci? Je zbytečné, abyste déle čekali, níže jsou kroky, které byste měli při nabíjení jednotky dodržovat.

Krok č. 1. Připravte si potřebné věci

Než začnete cokoli jiného, ​​budete si muset připravit potřebné zásoby, včetně sady Freon, chladiva, detektoru úniku, šroubováku, ochranných brýlí a rukavic.

Krok č. 2. Odpojte jednotku

Na rozdíl od centrální AC jednotky stačí pouze odpojit okenní AC jednotku ze zásuvky, aby vybila. Poté jej již můžete rozebrat a začít kontrolovat jeho vnitřní fungování.

Krok č. 3. Používejte ochranné vybavení

K dalšímu kroku nesmíte přistoupit bez ochranných brýlí a rukavic. Mějte na paměti, že Freon je toxický, takže musíte učinit všechna nezbytná opatření.

Krok č. 4. Otevřete jednotku

K zobrazení jejich interiérů budete muset pouze zasunout přední konec většiny starších okenních AC jednotek. Ale novější modely vyžadují při rozdělování šroubovák. Pokud si nejste jisti, co dělat, vždy se podívejte do uživatelské příručky, která byla přiložena k této příručce.

Krok č. 5. Kontrola těsnosti

Úniky můžete zkontrolovat pomocí různých metod. Jednak můžete použít mýdlo. Jednoduše smíchejte vodu a mýdlo. Poté namažte všechna ozubená kola související s přenosem chladiva, včetně potrubí, hadic a ventilů, a zapněte systém. V případě, že se vytvoří bubliny, pravděpodobně dojde k úniku.

Můžete také použít detektor úniku. Nejprve zapněte jednotku a zakryjte její vnější stranu, aby byla chráněna před průvanem. Poté zapněte detektor netěsností.

Další věc, kterou byste měli udělat, je předat sondu blízko venkovní jednotky. Pokud dojde k úniku, bude váš detektor úniku dávat vizuální nebo zvukové signály. To však bude záviset na typu detektoru úniku, který používáte.

Lze použít také dusík. Tuto metodu byste však neměli používat, pokud nejste odborník. To zahrnuje uzavření všech ventilů, které se připojují k zařízení po proudu nebo proti proudu.

Na jednotku byste měli tlačit pomocí dusíku a sledovat tlak. Pokud dojde k úniku, pak si všimnete výrazného poklesu tlaku. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je použít fluorescenční barvivo. I když jste nováček, můžete tuto metodu použít. Před zapnutím jednotky naplňte do systému malou část fluorescenčního barviva.

Barvivo bude cirkulovat spolu s Freonem a uvidíte, jak se hromadí na úniku. Někteří by také na zjištění úniku použili ultrafialovou nebo detekční baterku. V případě úniku bude svítit.

Krok č. 6. Oprava úniku

Únik je možná velmi pomalý; pak možná nebudete muset opravit. Důvodem je, že k vyrovnání úniku bude stačit prosté posílení systému. Ale v případě rychlého úniku je nutné pájení oblasti.

Krok č. 7. Připojte kompresor a ventily

Vyhledejte kompresor a vedení k němu připojená. Poté připojte ventil k tomuto potrubí. Rovněž připojte potrubí na přiložený kohoutkový ventil.

Krok č. 8. Připojení ventilů a soupravy Freon

Jak provést tento krok, se dozvíte ze schématu přiloženého v sadě. Schéma vás provede správným umístěním freonové nádrže na ventily.

Krok č. 9. Dobijte

Musíte zajistit, aby všechny části byly pevně spojeny. Měla by existovat nulová šance na únik. Poté zapněte jednotku a nastavte ji na nejvyšší výkon. Nyní, když kohoutek a servisní ventily připojují nádrž chladiva k vaší jednotce, chladivo bude proudit z nádrže směrem k jednotce.

V příručce zjistíte, kolik chladiva je pro jednotku zapotřebí. Vypněte jednotku střídavého proudu, jakmile je již dosažen limit v měřidle nádrže Freon.

Znovu odpojte jednotku a vyjměte dva ventily. Konečně můžete svůj AC zapnout a užívat si pohodlí jeho chlazení.

Je to zábal!

Než provedete kroky k nabití okenní klimatizace, musíte mít na paměti některé věci.

Už jste si vědomi výše uvedených kroků.

Naštěstí jste se toho hodně naučili, přátelé.

Měj krásný zbytek dne!