Jak dlouho trvá klimatizaci vychladnout místnost? 4 nejlepší faktory!

Otázka zní: Jak dlouho trvá klimatizaci vychladnout místnost? Předpokládejme, že vaše AC jednotka má správnou velikost pro dům; měl by chladit dům po dobu 15 až 20 minut. Pokud je však počasí obzvláště vlhké nebo horké, bude AC trvat déle, než dosáhne požadované teploty.

Pokud vaše jednotka již běží alespoň 20 minut a přesto váš dům nechladí, může být pro ni malá. To znamená, že budete muset upgradovat velikost své klimatizační jednotky.

Na druhou stranu, pokud je klimatizace příliš velká pro dům, ochladí se příliš rychle asi za 10 minut. Může to znít dobře, ale není.

Tento jev se nazývá krátká cyklistika. To znamená, že jednotka bude horko odstraňovat vlhkost ze vzduchu, takže se budete stále cítit lepkavý a horký. Ještě horší je, že to může vést k poškození, protože jednotka se může sama přepracovat.

Jak dlouho trvá klimatizaci vychladnout místnost?

Klimatizace jsou v létě skvělým způsobem, jak uniknout horku. K chlazení domu můžete nainstalovat různé typy klimatizací.

Jak dlouho tedy trvá klimatizaci vychladnout místnost? To, co budou tyto klimatizační jednotky potřebovat k chlazení vašeho domu, bude záviset na mnoha faktorech. To zahrnuje následující:

Faktor č. 1. Centrální vzduch

Centrální klimatizace může typicky chladit středně velký dům se čtyřmi ložnicemi za 3 hodiny při teplotě asi 10 stupňů F. To však bude dále záviset na některých faktorech, včetně venkovní teploty a stáří vaší jednotky.

Po několika hodinách však musíte dům ochladit. Jinak by to znamenalo, že s vaším klimatizačním systémem není něco v pořádku.

Faktor č. 2. Napájení

Dalším faktorem, který může ovlivnit dobu, po kterou váš AC dům ochladí, je síla systému. To se měří pomocí hodnocení SEER nebo sezónní energetické účinnosti.

Stejně jako předchozí faktor, věk může také ovlivnit jeho SEER. Běžné systémy střídavého proudu vyráběné v 19. století mají 6 SEER, zatímco systémy vyrobené na počátku roku 2000 mají hodnocení 10. Nedávné modely střídavého proudu mají typicky SEER alespoň 13.

Faktor č. 3. Chlazení výparníku

Odpařovací chladicí systém se liší způsobem, jakým ochlazují vzduch. Chlazení probíhá jako odpařovače vody, a nikoli prostřednictvím cyklů absorpce vody nebo komprese páry, které jsou běžné pro jiné AC jednotky.

Tyto druhy AC systémů jsou ideální pro použití v suchém a horkém podnebí. Ve srovnání s typickou klimatizací bude odpařovacímu chladicímu systému chladit prostor déle.

Obvykle se může každou hodinu objevit asi patnáct chladicích cyklů, takže po nějaké době nedosáhne požadované teploty. To však bude také záviset na tom, jak velký je váš dům.

Faktor č. 4. Jednotka

Pokud vlastníte samostatnou klimatizační jednotku, může ochladit váš pokoj za kratší dobu než centrální klimatizace. To platí zejména v případě, že zavřete všechna okna a dveře místnosti.

Malá místnost bude po 20 minutách chladnější. Za hodinu tedy dosáhne příjemné teploty.

Další faktory

Jiné než výše uvedené faktory ovlivňují dobu, po kterou může klimatizace ochladit dům, jiné věci. Patří sem mimo jiné izolace, stáří domu. Podívejme se na níže uvedené faktory.

#1. Venkovní teplota

Čím je venkovní teplota teplejší, tím déle bude trvat, než jednotka dosáhne požadované teploty.

#2. Nastavení termostatu

Pokud v létě nastavíte termostat na nízkou teplotu, pak bude samozřejmě trvat déle, než jednotka dosáhne požadované teploty.

#3. Velikost vašeho domu

Větší domy budou na vychladnutí vyžadovat více času. To platí zejména v případě, že máte malou klimatizační jednotku pro prostor.

#4. Stav klimatizace

Údržba klimatizace je důležitá, protože ovlivní její účinnost. Navíc prodlouží jeho životnost. Pokud ale svoji střídavou jednotku zanedbáte, bude muset při chlazení domu běžet déle. Nebo ještě hůř, váš dům to neochladí.

#5. Zateplení domu

Pokud váš dům není řádně izolován, znamená to, že chladný vzduch bude unikat. Jinými slovy, AC bude muset běžet ještě déle, aby kompenzoval ztracený vzduch.

Je to zábal!

Odpověď na otázku, jak dlouho trvá klimatizaci vychladnout místnost, závisí na různých faktorech.

Chcete -li zlepšit účinnost jednotky, měli byste mít všechny větrací otvory otevřené a okna zavřená. Zavřením větracích otvorů dojde k zachycení tepla a jednotka bude pracovat tvrději.

Doporučuje se také provádět údržbu jednotky jednou ročně, aby byla zajištěna efektivní funkce jednotky. Součástí údržby je také čištění systému každý měsíc.