Jak dlouho potřebuje klimatizace k odmrazování? 5 jednoduchých kroků!

Jak dlouho potřebuje klimatizace odmrazovat? Odhadovaná doba, po kterou musí vaše klimatizace trvat, než se rozmrazí, je 1-24 hodin. Čas však závisí na množství této nástavby ve vaší jednotce.

Pokud provozujete klimatizační jednotku, když je venku příliš chladné počasí a máte tendenci nastavovat příliš nízkou teplotu, spirály výparníku nakonec zamrznou.

Bude to mít za následek velký problém, zejména u vaší klimatizace dojde k závažné poruše. V horším případě, pokud ventilátor bude foukat vzduch, bude také foukat některé kusy ledu. Když se vytvoří dostatek ledu, vypne se odpařovací ventilátor.

Dochází tedy k dalším komplikacím a zvyšuje se množství ledu. Pokud v této situaci stále používáte klimatizaci, zmrazení způsobí nenapravitelné škody. Tento problém byste neměli zanedbávat. Navrhuji, že musíte udělat něco pro řešení.

Pokud máte tendenci ignorovat zmrazení jednotky, přijměte, že nebude trvat déle, než jste očekávali. Kromě toho vám určitě zlomí kapsu, pokud kontaktujete služby klimatizace. Proto budete muset koupit nový.

Jak dlouho trvá odmrazení klimatizace?

Abych tedy odpověděl na vaši otázku: Jak dlouho potřebuje klimatizace odmrazovat? Odmrazení vaší klimatizační jednotky může trvat od hodiny do více než 24 hodin.

Ale samozřejmě to všechno závisí na tom, kolik ledu se nahromadilo. Během čekání na rozmrazení klimatizace se soustřeďte na tyto věci:

Vyhledejte odtokovou vanu, která prosakuje nebo se rozlévá

Pokud máte přístup ke své vnitřní klimatizační jednotce, možná budete chtít na podlahu umístit nějaké oblečení a ručníky, aby absorbovaly vodu. Pokud rozmrazovací led překročí odtokovou nádrž a kape na zem, tato akce pomůže vyhnout se problémům s drenáží.

Sledujte zablokovaný odvzdušňovací ventil

Voda by stékala do odkapávací misky na kondenzát a nakonec by odtékala potrubím na kondenzát, když se roztaje led na cívce výparníku.

Na druhou stranu prach shromážděný po celé trase může ucpat toto odtokové potrubí a způsobit, že se voda začne vracet a rozlévat.

Kroky ke zchlazení vaší klimatizace

Pokud vaše klimatizace nevytváří studený vzduch, může to způsobit řadu problémů. Například by mohly být zamrzlé cívky výparníku, což je jeden z nejčastějších problémů.

Kondenzace se shromažďuje na cívkách výparníku, když je váš klimatizační systém v provozu, a chladnější vzduch procházející přes ně zmrazí. Pokud máte zamrzlou cívku výparníku, proveďte rychlou opravu podle níže uvedených postupů. Zde jsou následující kroky, které se musíte naučit:

Krok č. 1. Vypněte klimatizaci

Prvním krokem, který musíte udělat, je vypnout klimatizaci. Pokud má vaše klimatizace USB port, který není plně zapojen do vašeho domu, odpojte jej.

Abyste zabránili nechtěnému zapnutí klimatizační jednotky při otevřeném víku, vypněte elektřinu na jističi. Tento krok vám pomůže s jakýmkoli možným nebezpečím nebo elektrickými problémy.

Krok č. 2. Deaktivujte filtr klimatizace

Odpojte filtr od zařízení otevřením víka. Po vyčištění filtr vyměňte podle pokynů na obalu. Tento krok obvykle zahrnuje čištění filtru vodou se sníženým tlakem, aby se eliminovalo usazování ledu.

Poté jej budete sušit na slunci. Dále změňte vyměnitelné filtry odstraněním starého a nahrazením novým, upraveným.

Krok č. 3. Prohlédněte si fanouška

Kromě ledu vyhodnoťte lopatku a vnitřní části, zda nevykazují spóry plísní nebo jiné ucpání ventilátoru. Odstraňte veškerý prach, který brání volnému pohybu ventilátoru.

Pomocí neškodné úpravy formy otřete formu z vnitřku spotřebiče. Pokud tato akce houbu neodstraní, vytvořte bělicí roztok s jedním galonem vody. Poté tvarovaná místa ještě jednou vydrhněte.

Krok č. 4. Umyjte skříň

Vnitřek i vnějšek skříně umyjte hadrem zalitým horkou vodou a mírným mýdlovým tekutým roztokem. Ujistěte se, že jdete do všech rohů. Po vyčištění skříňku opláchněte teplou vodou a osušte.

Krok č. 5. Zapněte klimatizaci

Zavřete přední dveře AC. Poté zařízení znovu připojte a zapněte. Pokud však vaše klimatizace má „možnost deice“, můžete provést následující postup:

Pokud má vaše klimatizace možnost deice, použijte ji. Nechte program dokončit svou činnost. Dobu dokončení procesu najdete v průvodci klimatizací. Bez ohledu na to nastavte AC na horké než studené.

Závěr

Opětovné odmrazení vaší klimatizace trvá 1–24 hodin. Ale opět to závisí na typu a modelu vaší jednotky. Kroky, jak rozmrazit klimatizaci, se liší, pokud má možnost deice nebo ne.

Pokud vaše jednotka možnost deice nemá, musíte postupovat podle výše uvedeného 5krokového postupu. Pokud však má možnost deice, můžete na ni stisknout a počkat několik minut. Doufám, že odpovím na vaši otázku: jak dlouho potřebuje klimatizace odmrazovat?