Co dělá kondenzátor v klimatizaci? 3 Důležité hlavní funkce!

Zajímá vás, co dělá kondenzátor v klimatizaci? Kondenzátor je klimatizace, která má nejdůležitější úlohu. Ale bohužel je to také důvod, proč se to rychle rozpadne.

Kondenzátory mají únavnou práci, od skladování elektřiny až po hlavní důvod, proč se studený vzduch stěhuje z vaší klimatizace. Pokud chcete hlouběji porozumět kondenzátoru AC, tento článek vám poskytne potřebné informace.

Co dělá kondenzátor v klimatizačním zařízení

Účetní jednotky nemají určitý počet kondenzátorů. V jednom systému může být jeden kondenzátor, zatímco v jiném může být přítomno mnoho kondenzátorů. Na obvodových deskách jsou kondenzátory často k vidění.

Přerušení kondenzátoru je rozšířené ve většině domácností. Ale než to opravíme, musíme pochopit, co je jeho úkolem v AC. Jak již bylo uvedeno výše, kondenzátor má velké pracovní zatížení. Proto je rozpad kondenzátoru velmi běžný.

Dnes vám poskytneme informace o tom, co kondenzátor dělá v klimatizačním zařízení. A tady jsou:

Funkce č. 1. Skladujte elektřinu

Kondenzátor ve vaší klimatizaci je elektrická součást, která uchovává náboj v elektrostatickém poli. Jinými slovy, je to zařízení pro krátkodobé skladování energie.

Kondenzátory jsou elektronická zařízení, která na svých deskách ukládají elektrickou energii ve formě nahromaděných elektrických nábojů. Když je kondenzátor připojen ke zdroji energie, ukládá energii uvolněnou při vyjmutí kondenzátoru ze zdroje nabíjení.

Je to velmi podobné tomu, jak fungují baterie. Rozdíl je v tom, že baterie ukládá energii elektrochemickými procesy, zatímco kondenzátor pouze uchovává náboj. V důsledku toho mohou kondenzátory uvolňovat uloženou energii mnohem rychleji než baterie, protože chemické reakce trvají déle.

Funkce č. 2. Spustí jednotku AC

Díky svým kondenzátorům dělají klimatizační jednotky při každém zapnutí malý kouzelnický trik. Protože vaše klimatizační jednotka vyžaduje podstatně více startovací energie, než je k dispozici prostřednictvím domácího vedení.

Kondenzátor je přidán do obvodu, aby poskytl elektrický skokový start. Vaše klimatizace zároveň odebírá energii ze sítě. Tyto dva elektrické zdroje spolupracují na dodávce správného množství energie do vaší klimatizace.

Dokud není dokončen cyklus klimatizace, je práce kondenzátoru dokončena. Když kondenzátor zapnete, kondenzátor vytváří vysokonapěťový otřes 400 až 600 voltů. Odesílá jej do motoru ventilátoru, motoru ventilátoru a kompresoru.

Kondenzátor chodu motoru kompresoru, kondenzátor chodu motoru vnějšího ventilátoru, vnitřní kondenzátor chodu motoru ventilátoru a startovací kondenzátor jsou všechny možné součásti vaší klimatizace.

Kondenzátor chodu motoru kompresoru je nejtypičtějším kondenzátorem, který selhal. Důvodem je, že má obrovský úkol a ve vaší klimatizaci zabírá spoustu místa.

Funkce #3. To je důvod, proč z AC

vychází studený vzduch

Klimatizační kondenzátor je důležitou součástí klimatizačního zařízení pro efektivní chlazení. Každý z ventilátorů má své kondenzátory, stejně jako motor kompresoru. Pokud některý z těchto kondenzátorů selže, motory nebudou moci nastartovat.

Když je čas na chladicí cyklus, kondenzátor poskytne počáteční energetickou dávku k zapnutí systému. Poté pokračuje v nepřetržitém provozu, dokud není proces dokončen.

Kondenzátory jsou připojeny ke třem hlavním motorům klimatizace: motoru kompresoru, motoru ventilátoru a motoru venkovního ventilátoru. Každý z nich má samostatný kondenzátor, který jej spouští a udržuje v provozu (startovací kondenzátor) (běhový kondenzátor). Pokud jeden kondenzátor selže, může zbývající část systému utrpět vážné důsledky. Když zemře více než jeden z nich, už nebude příjemný chladný vzduch.

Kontrola stavu vašich kondenzátorů

Každý den kondenzátory selhávají – provádějí složitý úkol, který si bohužel vybírá svou daň. Rozbití kondenzátoru je rozšířeným problémem. Nejen vy prožíváte tento typ problému.

Můžete neustále kontrolovat, zda je váš kondenzátor poškozený nebo ne. Pokud AC hučí, ale ventilátor se netočí, najděte dlouhou a štíhlou hůl. Jemně prostrčte hůl skrz mřížku ventilátoru a jemně stiskněte jednu z lopatek ventilátoru, abyste zkontrolovali, zda se ventilátor bude otáčet.

Pokud se ventilátor sám spustí a nadále běží, pravděpodobně máte vadný startovací kondenzátor. Pomocí multimetru můžete také přečíst napětí na vývodech kondenzátoru. Napětí by se mělo blížit 9 voltům. Napětí rychle klesne na 0 V, protože kondenzátor se vybíjí přes multimetr. Pokud kondenzátor není schopen udržet toto napětí, měl by být vyměněn.

Je to zábal

A to odpovídá na otázku „co dělá kondenzátor v klimatizaci?“ Pamatujte, že kondenzátor je technicky páteří vašeho střídavého proudu. A jeho rozdělení je velmi běžný problém mezi domácnostmi.

Pokud máte potíže s kondenzátorem, můžete také požádat odborníka, aby se na něj podíval. Není ostuda hledat pomoc u ostatních. Chcete si přečíst více? Navštivte prosím tento článek! Přesto vám děkujeme za návštěvu!