Tipy, kdy sundat zadní část podsedáku

Kdy sundat opěradlo podsedáku? Americká pediatrická akademie doporučuje, aby děti používaly podsedák až do věku devíti nebo osmi let.

Pokud však dítě stále roste a ještě nedosáhlo tohoto výškového limitu, měli byste pokračovat v používání podsedáku místo přechodu na běžný bezpečnostní pás v autě.

Aby bylo vaše dítě připraveno na bezpečnostní pás pro dospělé, musí být mezi jeho zády a opěradlem vozidla alespoň pět palců s koleny přirozeně ohnutými přes okraj sedáku vozidla, zatímco chodidla zůstávají na podlaze.

Jak poznáte, že vaše dítě přerostlo z dětské autosedačky?

Jedním ze způsobů, jak zjistit, kdy je čas, je, že vaše dítě může pohodlně sedět v sedačce a stále se může dívat ven se zvednutou hlavou. Dalším znakem je, že dosáhli svého váhového limitu, což budete vědět, protože na většině autosedaček by měla být nálepka s uvedením, kolik každé z nich váží.

Také chcete, aby popruhy dětské autosedačky těsně obepínaly vaše dítě, aniž by byly příliš těsné nebo volné. Nemělo by mu to způsobit ani červené skvrny na kůži, ale mělo by umožnit určitý růstový prostor po dobu nejméně tří měsíců používání průměrně velkým miminkem, které od narození přibralo asi dvě kila (což se obvykle stává mezi čtyřmi a pěti měsíci).

Spona ramenního popruhu by měla přiléhat na hruď vašeho dítěte a popruhy by měly být na nebo těsně pod rameny dítěte.

Kdy dítě přeroste z dětských autosedaček?

Kojenci od narození do alespoň jednoho roku by měli jezdit v autosedačce proti směru jízdy. Mnoho autosedaček má limity na to, jakou váhu mohou udržet, což je obvykle kolem 40 liber nebo méně.

Zda není dětská autosedačka vašeho dítěte příliš malá, poznáte podle toho, že má ramena nad spodními otvory pro popruhy a nohy trčí za konec kyblíku.

Pokud k tomu dojde, budete je muset upgradovat na kabriolet/nosítko pro batolata, které má vyšší maxima výšky a hmotnosti pro lepší bezpečnost po dlouhou dobu a také větší podporu pro větší děti, které nemusí zůstat v nosítkách příliš dlouho, než přejdou na posilovač sedadla.

Dětské autosedačky poskytují ochranu před poraněním hlavy tím, že drží hlavu dítěte, takže krk není tolik vystaven bočním nárazům.

Může moje dítě nosit mikinu v autosedačce?

Existují dva typy autosedaček: proti směru jízdy a po směru jízdy. Když je vaše dítě otočené proti směru jízdy, musí zůstat co nejvíce v teple, aby bylo v sedačce pohodlné a bezpečné.

Proto doporučujeme ponechat jim kolem krku trochu místa navíc, abyste si na zimní počasí mohli obléknout mikinu s kapucí nebo bundičku v kojenecké velikosti. Jakmile vaše dítě z těchto šatů vyroste (obvykle po jednom roce), bude uvnitř sedačky dostatek místa, aby se pod ni vešly všechny velikosti oblečení, aniž by byla ohrožena bezpečnost!

Jak obléknout miminko na zimu do autosedačky

Co byste měli vědět o oblékání miminka na zimu do autosedačky. Nedovolte, aby se studený vzduch dostal k vašemu děťátku při jízdě po této zimě!

Nejlepší způsob, jak je udržet v teple, je zajistit, aby měli pod kabátem a sněhovou kombinézu vrstvy oblečení, které budou fungovat jako další vrstva, která zabrání chladu zvenčí.

Dbejte na to, abyste své dítě neoblékali ani příliš neoblékali, když je vezmete na projížďku v autosedačkách během chladnějších měsíců, protože pokud přejdete přes palubu s příliš velkým oblečením, mohlo by se uvnitř potit, což může vést k nepohodlí. , atd.

Pokud něco, ujistěte se, že mezi jednotlivými vrstvami jsou dostatečné mezery, aby dýchací cesty vašeho dítěte zůstaly volné.

Kdy mohu dát své dítě do kočárku bez autosedačky?

Dítě lze dát do kočárku bez autosedačky, jakmile váží více než 15 liber a je schopné samo sedět vzpřímeně. Před provedením tohoto kroku se budete chtít poradit se svým pediatrem, protože každé dítě je jiné.

Obecným pravidlem je, že kočárek byste neměli začít používat dříve než po 12 měsících a vždy jej z bezpečnostních důvodů používat pod dohledem dospělé osoby, zvláště pokud děti začaly samy chodit.

Nejlepší je také držet je v režimu proti směru jízdy tak dlouho, jak je to jen možné, takže při přechodu mezi způsoby dopravy, jako je cestování autem nebo vlakem nebo létání v tuzemsku nebo zahraničí, které vyžaduje další přípravná opatření, jako je nákup, dodržujte konkrétní pokyny svého lékaře. schválenou cestovní postýlku (nosič).

Jak sestavit dětskou trendovou autosedačku 3 v 1

Deka: Složte deku a položte ji do autosedačky. Slouží jako extra vycpávka pro hlavu a krk vašeho dítěte. Pokud chcete, můžete si koupit kojeneckou vložku, která funguje ještě lépe než použití deky k ochraně vašeho dítěte před extrémními pohyby autosedačky.

Potah sedadla: Musíte jej nainstalovat na horní část základny nebo přímo do rámu většiny konvertibilních sedadel v závislosti na tom, kolik vrstev je nezbytných pro ochranu před nečistotami, politím atd.

Nepoužívejte žádné potahy vyrobené speciálně pro kočárky, protože v letních měsících mohou kolem vašeho dítěte vytvářet příliš mnoho tepla.

Vycpávky/návleky na přezky: Doporučuje se mít alespoň dvě sady, takže pokud se jedna zašpiní, můžete ji vyměnit za čistou.

V závislosti na tom, kolik vrstev ochrany vaše dítě potřebuje pro oblasti postrojů a přezek (viz výše), zvažte nákup dvou nebo více sad, abyste je nemuseli často prát.