Tipy, kdy může být dětská autosedačka otočená po směru jízdy

Kdy může být dětská autosedačka po směru jízdy? Dítě může zůstat v autosedačce proti směru jízdy, dokud nedosáhne váhového a výškového limitu pro jejich konkrétní model.

To je obvykle kolem 30 liber a 40 palců na výšku, ale liší se to podle společnosti, takže si vždy zkontrolujte svůj manuál, abyste si byli jisti.

Jak nastavujete popruhy na autosedačce?

Existují tři různé popruhy, které musíte upravit. Horní popruh se nazývá ramenní popruh a měl by být na nebo nad rameny vašeho dítěte, když sedí na sedadle.

To zabraňuje jejich vyklouznutí z bezpečnostního pásu za normálních jízdních podmínek. Můžete jej utáhnout zatažením za oba konce pásu, dokud nezůstane žádná vůle, než je znovu zapněte.

Druhý pás vede přes klín vašeho dítěte, obvykle přímo pod pupkem, pokud sedí správně, aniž by se na židli příliš naklánělo dopředu nebo dozadu.

Zajistí se na místě pomocí spony, která se nachází těsně za místem, kde se překříží mezi nohama vašeho dítěte, takže není žádná šance, že by se mohl uvolnit.

Jak uvolnit popruhy autosedačky dětské trendové autosedačky

Autosedačka je obvykle umístěna uprostřed zadního sedadla, aby poskytovala podporu z obou stran a zabránila poškození od ostatních cestujících v případě nehody. To však nemusí být ideální pro každého!

Aby měli děti obrácené proti směru jízdy dostatek místa, aby mohly otočit hlavu nebo se pohodlně posadit, když zestárnou, mnozí rodiče se rozhodnou přesunout autosedačku svého dítěte na kteroukoli stranu vozidla – i když to znamená, že jen jedno dítě bude spočívat proti druhým dveřím. rám místo dvou.

To lze bezpečně provést pomocí úchytů systému LATCH na předních sedadlech a/nebo tříbodových pásů procházejících zadními sedadly (pokud to vaše vozidlo umožňuje).

Jak je to ale s úpravou vašeho dětského nosítka? Co potřebujete vědět?

Systémy bezpečnostních pásů řidiče a spolujezdce jsou obvykle navrženy tak, aby vyhovovaly většině dětských sedaček. Cílem systému LATCH (Lower Anchors and Tethers for CHildren) je poskytnout prostředky pro připevnění autosedaček přímo do kotevních bodů vozidla, což vám umožní větší flexibilitu při přemisťování autosedačky vašeho dítěte, aniž byste se museli obávat poškození od ostatních cestujících. pokud dojde k nehodě.

To však nemusí být ideální pro každého! Mnoho rodičů se rozhodlo, že když budou starší, budou mít děti obrácené proti směru jízdy dostatek prostoru pro otočení hlavy nebo pohodlné sezení.

To lze bezpečně provést pomocí úchytů systému LATCH na předních sedadlech a/nebo tříbodových pásů procházejících zadními sedadly.

Vejde se jakákoli autosedačka Graco do jakéhokoli kočárku Graco?

Ano, do kočárku Graco se vejde jakákoliv autosedačka Graco. Jedinou výjimkou je Nautilus, protože má zámek pro instalaci směřující dopředu, spíše než nastavitelnou/sklopnou spodní základnu jako jiné modely, které mohou vyžadovat různé typy základen pro zajištění správné velikosti a ochrany proti kolizi.

Mnoho rodičů používá své cestovní systémy od doby, kdy jsou jejich děti kojenci, až do batolecího věku, protože mezi tím, kdy začnou používat kojeneckou autosedačku, jim často uplyne pět nebo více let, až do chvíle, kdy jsou připraveni úplně vystoupit z posilovačů ve věku osmi nebo devíti let!

Vejdou se všechny autosedačky do kočárků?

Některé autosedačky se nevejdou do všech kočárků. Před nákupem kočárku je důležité pečlivě zkontrolovat, zvláště pokud chcete kočárek, který unese vaše dítě od narození až po batolecí roky. To pomůže udržet vaše dítě v bezpečí a pohodlí při cestování s jeho autosedačkou připevněnou k budoucnosti!

– Doporučujeme podívat se na náš seznam nejlepších cestovních systémů pro více informací o tom, které z nich jsou nejvíce kompatibilní s běžnými konvertibilními značkami, jako je Chicco Keyfit 30 (naše nejlepší volba), Graco SnugRide Click Connect 40 & 35 (také skvělé možnosti), konvertibilní autosedačka Peg Perego Primo Viaggio, cestovní systém Britax Chaperone pro kojence nebo Maxi Cosi Mico AP/Fix.

– Dalším tipem je ujistit se, že kočárek, který kupujete, má otvory pro konektory vaší autosedačky – některé budou mít univerzální adaptér, který se hodí pro většinu značek. Tímto způsobem, pokud změníte auto nebo cestujete s dalšími přáteli a členy rodiny, kteří mají různé typy vozidel, nebude to problém!

Při pohledu na dětské autosedačky a konvertibilní autosedačky existuje spousta možností, takže vám doporučujeme, abyste si před nákupem udělali průzkum!

Skvělým místem pro začátek by byl náš seznam nejlepších cestovních systémů, stejně jako ten, který se věnuje výhradně hledání nejmenší kompatibilní dětské autosedačky nebo kombinovaného kočárku.

Jak nainstalovat dětskou autosedačku do kočárku

Pro rodiče kojenců je cestování s dítětem a veškerým vybavením, které potřebují, jednodušší, když máte dětskou autosedačku, která se vejde do vašeho kočárku.

Některé modely jsou připraveny k použití ihned po vybalení, zatímco jiné vyžadují před použitím nějakou montáž nebo instalaci. Pokud existují pokyny, jak jej nainstalovat do vaší konkrétní značky kočárku, pro bezpečné výsledky je pečlivě dodržujte.

Pro ty, kteří při nákupu neobdrží pokyny:

Krok 1: Odpojte sedačku kočárku od rámu.

Krok 2: Odepněte a sejměte základnu autosedačky.

Krok 3: Nainstalujte dětskou autosedačku do kočárku vaší značky, pokud jste tak již neučinili, přesně podle pokynů výrobce.

Pokud zde nejsou žádné pokyny k instalaci, přeskočte tento krok nebo jej zkuste vzít do místního dětského butiku, kde vám odborníci mohou pomoci se správnými montážními technikami.