Tipy a triky pro maminky: Jak platit účty na mateřské dovolené

Pokud jste máma a plánujete brzy jít na mateřskou dovolenou, může být myšlenka na to, jak budete platit své účty, zdrcující. Dobrou zprávou je, že existuje několik možností, jak platit své účty na mateřské dovolené! Tento blogový příspěvek pojednává o tom, jak platit účty na mateřské dovolené, jak používat služby online bankovnictví a kolik to celkem stojí. Diskutujeme také o tom, co se stane, pokud váš zaměstnavatel nenabídne placenou rodičovskou dovolenou.

První věc, kterou chceme, aby se každá budoucí maminka zajímala o své finance během mateřské dovolené, je místo, kam by měly posílat své prostředky přímého vkladu. Díky přímému vkladu je placení účtů velmi snadné, protože všechny peníze jdou na jedno místo, aniž byste se museli starat o zasílání šeků nebo přepínání debetních karet pokaždé, když potřebujete zaplatit účet. Pokud nemáte nastavený přímý vklad a prostředky pocházejí od vašeho zaměstnavatele, musíte určit, kolik bude uloženo na každý účet, takže nebudou účtovány žádné poplatky za přečerpání.

Pokud vám nastavení přímých vkladů nefunguje kvůli tomu, jak často mohou účty přicházet během mateřské dovolené (tj. Jednou za dva týdny místo měsíčně), pak je snadnou možností využít služby online bankovnictví, jako je Chase QuickPay, Peněženka Google nebo PayPal. Online bankovnictví umožňuje budoucí mamince provádět platby, i když není schopna fyzicky vypsat šek doma. Všechny tři možnosti nabízejí bezplatné převody mezi účty ve stejné bance, což usnadňuje placení všech těchto otravných účtů

Rozdíl mezi mateřskou dovolenou, odstupným a nadbytečností

Mateřská dovolená: Mateřskou dovolenou lze vyplatit nebo nevyplatit v závislosti na pracovním postavení a délce zaměstnání v současné společnosti; jsou nejčastěji neplacené, ale některé společnosti nabízejí dovolenou, zatímco jiné umožní těhotným ženám neplacenou mateřskou dovolenou po narození dítěte.

Odstupné: Balíčky odstupného často zahrnují mzdu v hodnotě dvou až čtyř týdnů za každý rok odpracovaný ve společnosti. To může být vyplaceno buď jednorázově, nebo rozloženo v čase, v závislosti na politice zaměstnavatele a konkrétních okolnostech spojených s ukončením práce.

Nadbytečnost: Propouštění je nejčastěji tvořeno mzdou ve výši dvou týdnů za každý celý rok, kdy byl zaměstnanec zaměstnán na svém současném pracovišti. V některých případech to může zahrnovat náhradu místo oznámení nebo místo toho výplatu, pokud je to způsobeno špatným výkonem nebo nesprávným chováním, pokud jde o řádné plnění pracovních povinností.

Nejlepší způsob, jak se zaměstnanci chránit před ztrátou příjmů během přechodných období, jako je mateřská dovolená, nadbytečnost a odstupné, je vytvoření pohotovostních plánů před oficiálním oznámením.

Poznámka:

Je důležité zajistit, aby si zaměstnanci byli vědomi svých práv a povinností vyplývajících ze zákona, pokud jde o nadbytečnost, odstupné a předpisy o mateřské dovolené, aby se chránili před potenciální budoucí finanční ztrátou.

Když zaměstnavatelé poskytnou písemné oznámení o propouštění, musí nabídnout minimální zákonnou platbu, která zahrnuje mzdu ve výši dvou týdnů za každý celý rok, kdy byl zaměstnanec zaměstnán na svém současném pracovišti.

V některých případech to může zahrnovat náhradu místo náhrady nebo výplatu, pokud je to způsobeno špatným výkonem nebo nesprávným chováním, pokud jde o řádné plnění pracovních povinností. Nejlepší způsob, jak se zaměstnanci chránit před ztrátou příjmů během přechodných období, jako jsou dovolená, nadbytečnost a odstupné, je udržovat přiměřený standard zdraví a pohody.

Běžným problémem zaměstnanců je odpovědnost za oznámení o odchodu z práce, zejména pokud existuje datum ukončení jejich smlouvy nebo dohody.

Nejlepší způsob, jak mohou zaměstnavatelé tyto situace zvládnout, je udržovat otevřené linie dialogu mezi společnostmi a pracovníky, kteří mohou v blízké době ukončovat smlouvy, protože jim to umožní více času předem, místo aby jim jen „řekli“, že ztratili práci kvůli propouštění nebo změny v organizacích, které mohou způsobit frustraci mezi oběma skupinami, protože žádná ze stran nemá dostatek času před přijetím zásadních rozhodnutí.

Vztahy v práci ne vždy probíhají tak, jak by se dalo doufat, ale manažeři/zaměstnavatelé a zaměstnanci musí během zkoušek zůstat profesionální. To může zabránit komplikacím, propouštění a ztrátě zaměstnání.

Fungují poporodní pásy? Opasek je skvělý způsob, jak pomoci ženám vrátit se do tvaru a velikosti před těhotenstvím po narození dítěte. Ne všechny těhotenské pásy jsou však vytvořeny stejné. Na dnešním trhu je k dispozici mnoho možností pro maminky, které chtějí víc, než jen schopnost držet si kalhoty v průběhu času, když hubnou po porodu. Zde se podíváme na některé z těchto běžných otázek týkajících se tělových formovačů pro těhotenství s důrazem na opasky na opasek/podpůrné pásy jako je tento.

Jaké jsou běžné důvody, proč čerstvé maminky nenosí podpůrné oděvy po porodu?

Mnoho čerstvých maminek nenosí podpůrné oděvy, protože si neuvědomují, jak užitečné tyto položky mohou být. Další podpůrné možnosti oblečení jsou často vyrobeny z příjemného materiálu, zatímco některé poporodní opasky nemusí dobře fungovat budoucím maminkám s určitými potřebami nebo touhami. Je důležité zvážit, jaký typ těhotenského oblečení bude nejlépe fungovat, než si něco koupíte, abyste mohli svůj nákup maximálně využít!