Tipy a triky, kdy potřebuji těhotenské oblečení

Mnoho čerstvých matek se často ptá: kdy potřebuji těhotenské oblečení? Abychom na takovou otázku odpověděli, připravili jsme pro vás tento blogový příspěvek.

Pokud jste těhotná, první otázkou je, kdy potřebuji těhotenské oblečení? Odpověď na to závisí na vaší fázi těhotenství.

Několik měsíců do těhotenství můžete nosit normální oblečení, ale pak přijde čas, kdy už to nebude možné skrývat a pokud nenosíte těhotenské oblečení, lidé se začnou ptát, proč nosíte příliš malé oblečení.

Mám kojit nebo na své dítě používat umělé mléko?

Kojení je jedním z nejlepších způsobů, jak posílit imunitní systém vašeho dítěte, poskytnout mu živiny pro zdravý růst a vývoj, snížit riziko vzniku alergií v pozdějším věku.

Mléko pro kojence je bezpečnou alternativou, která poskytuje podobné nutriční výhody jako mateřské mléko. Rozhodování mezi tím, zda byste měla kojit nebo používat umělé mléko, může být obtížné, protože obě možnosti mají mnoho výhod a nevýhod v závislosti na různých faktorech, jako je zdravotní stav/typ těla matky; rozvrh práce matky; kvalita dostupných počátečních kojeneckých výživ atd.

Pokud nemohu v práci plnit povinnosti, dostanu během těhotenství výplatu?

Ne, je nezákonné, aby zaměstnavatelé nutili ženy, které jsou těhotné nebo nedávno porodily, fyzicky náročné práce, které mohou ohrozit jejich zdraví, pokud předem neposkytnou písemnou lékařskou dokumentaci, která uvádí jinak.

Komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) rovněž požaduje, aby zaměstnavatelé zajistili přiměřené ubytování těhotným ženám, které je potřebují v zaměstnání.

Žena má nárok na placené nebo neplacené volno podle svých potřeb a preferencí během těhotenství, které musí poskytnout jejich zaměstnavatel, pokud mají nárok podle zákona FMLA.

Je však důležité, abyste se obrátili dříve, než později, protože vaše společnost má stanovený časový rámec, ve kterém musí tuto nabídku zaměstnání prodloužit, takže kdokoli, kdo nebude mluvit, může o tato práva přijít až po porodu. Vše závisí na tom, jak daleko jste s žádostí o mateřskou dovolenou.

Mohu požádat o dávky v mateřství, pokud jsem nezaměstnaná?

Mateřskou dávku může získat každý rodič, který byl zaměstnán a odveden na sociální zabezpečení po dobu nejméně čtyř ze šesti měsíců před narozením dítěte.

Ano, dávky v mateřství lze uplatnit, pokud jste nezaměstnaní! Budete muset požádat, jakmile se vaše dítě narodí, a než požádáte o příspěvek pro uchazeče o zaměstnání (JSA). Abyste se kvalifikovali, musíte být zaměstnáni nebo samostatně výdělečně činní do 12 týdnů končících 15. týdnem před očekávaným termínem porodu nebo od narození dítěte.

Aby mohly matky pobírat dávky v mateřství od prosince 2018, musejí pracovat alespoň 39 hodin týdně s průměrným výdělkem 30 EUR během tohoto období, což znamená, že ty, které pracují na částečný úvazek, o to nemohou žádat.

Je možné podstoupit léčbu plodnosti během těhotenství?

Nedoporučuje se, aby ženy během těhotenství prováděly jakýkoli druh léčby neplodnosti – než něco uděláte, poraďte se s lékařem. Mohlo by to být velmi nebezpečné. Co se stane, když vajíčko nehnojí? Neoplodněné vajíčko každý měsíc projde z vašeho systému a je to normální.

Někdy se však vytvoří embryo, ale nepřipojí se ke stěně dělohy, což způsobí takzvané „chemické těhotenství“, což znamená, že nebylo vytvořeno žádné skutečné dítě, přestože jste měla všechny příznaky těhotenství.

Tyto druhy těhotenství jsou velmi časté a často si jich žena nevšimne. Pokud se již nějakou dobu snažíte otěhotnět, je možné, že právě o to jde právě u „fantomových“ těhotenství.

Pokud nedojde k oplodnění, mohu přesto otěhotnět? Ano! Je důležité si uvědomit, že sperma může žít ve vašem těle až pět dní po pohlavním styku. To znamená, že pokud jste měli sex čtyři nebo více dní před ovulací (když vajíčko opustí vaječníky), stále může být spousta malých plavců naživu a plavat, když dorazí do cíle.

Jaký typ podprsenky byste měla nosit v těhotenství?

Některé jednoduché pokyny pro to, jaký typ podprsenky nosit v těhotenství, jsou méně omezující, podpůrné a prodyšné a také bez drátů! Budete také chtít něco bezproblémového. Většina lidí dosahuje nejlepších výsledků s bavlněným stylem – ale můžete experimentovat a zjistit, který pro vaše tělo je v těhotenství nejlepší!

Jaké země poskytují placenou mateřskou dovolenou?

V červenci 2013 se Norsko stalo první zemí v historii, která nabídla tatínkům vlastní dva týdny dovolené mimo čas jejich partnera. Předtím mnoho společností, včetně Starbucks, nabízelo až 16 týdnů dovolené.

Jaké státy poskytují tuto výhodu?

Kalifornie nebo Rhode Island jsou dva příklady států, které nabízejí dávky v mateřství! Mnoho společností včetně Starbucks také nabízí až 16 týdnů dovolené.

Je také vyplácena otcovská dovolená?

Otcovská dovolená se v Evropě NEPLATÍ – je zahrnuta v sociálním zabezpečení, které začnete vydělávat, jakmile budete zaměstnáni.

Co mají USA lepší než Evropa na rodičovské/mateřské dovolené?

Spojené státy mají lepší mateřskou dovolenou než Evropa. Spojené státy jsou jediným vyspělým národem, který nemá žádné zákony, které by zaměstnavatelům ukládaly nabízet placené volno pro nové maminky nebo tatínky.